Кар'єра:
з 2008 р. — Олексій Цуркан приєднався до групи компаній Alebor Group;
2009-2014 рр. — директор «Христинівського хлебоприймального підприємства» (Черкаська обл.);
з 2014 р. — генеральный директор елеваторного напрямку Групи компаній Alebor Group.
Цитати:
«Глобально ми робимо все те саме, що і класичні перевалочні пункти, але у нас перевалка з ваговим контролем, із контролем якості зерна в лабораторії. Що дуже важливо, вантажівки, що перевалюють зерно через наш термінал, не стоять у довгих чергах. Бувають випадки, коли вони можуть почекати кілька годин, але це лише у тому разі, якщо термінал приймає за добу одночасно 6-7 тис. тонн зерна. Натомість при перевалці прямим варіантом за допомоги «Ковчегів» вантажівки стоять у черзі по кілька днів. Ми надаємо більш якісні та комфортні послуги»,— розповідає Олексій Цуркан. (вересень 2024 р.)
«У нас дуже потужне приймання. Ми можемо прийняти за добу український маршрутний потяг, це 3,5 тис. тонн зерна, і близько 7 тис. тонн з автомобільного транспорту, тобто всього близько 10 тис. зерна. Увесь цей обсяг збіжжя із двох великих завальних ям «забирає» транспортне обладнання потужністю 300 тонн на добу. Тому все відбувається дуже швидко, машина тільки виїжджає, а завальна яма вже порожня», — говорить Олексій Цуркан. (вересень 2024 р.)
Читати за темою: На Вадул-Сіретському терміналі Alebor Group обладнання підібрали для максимальної оборотності
«Ми не стільки перевалочний термінал, скільки умовний сухий порт. Ми збираємо все, в тому числі мокре та брудне зерно, дороблюємо його до кондиції і вже готовий якісний товар відправляємо у Констанцу. Як би ми були просто перевалочним терміналом, то не мали б змоги приймати мокру кукурудзу. А це непогані обсяги», — пояснює Олексій Цуркан. (квітень 2024 р.)
Читати за темою: Вадул-Сіретський термінал: Сухий порт на кордоні з Румунією
«Ми стали перед вибором — іде зерновий сезон, то ж купувати продукцію та робити бізнес, чи будувати термінал? Був навіть момент, коли ми на 3 дні призупинили вже розпочате будівництво, щоб переосмислити те, що відбувається», — говорить Олексій Цуркан. (лютий 2023 р.)
«Якщо море залишається відкритим, то елеватори Групи будуть працювати у звичному режимі, як це завжди відбувалося. А ВСТ переведемо в режим елеватора для прийомки зерна з Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей. Він в такому випадку завантажить свої потужності, я думаю, легко», — пояснює Олексій Цуркан. (лютий 2023 р.)
Читати за темою: Стратегічне рішення — Alebor Group про будівництво перевантажувального терміналу ВСТ на кордоні з Румунією
«Необхідність розширення потужностей з одноразового зберігання була продиктована проблемами з відправленнями зерна в порт, тобто з дефіцитом залізничного рухомого складу. Якщо зерно нічим вивезти з елеватора, його доводиться накопичувати, а для цього потрібні потужності зі зберігання. І цей сезон показав правильність наших кроків із розширення. У найгарячіший сезон, коли був дефіцит вагонів — це жовтень, листопад, грудень — ми не зупинялися і приймали зерно». (лютий 2019 р.)
Читати за темою: Олексій Цуркан: Без додаткових постужностей цього сезону елеватори Alebor Group могли б «засипатися»