Микола Сольський

Міністр Міністерства аграрної політики та продовольства України «Мінагрополітики»
1389
Вік: 44 роки

Микола Сольський народився у с. Росохи Старосамбірського району на Львівщині. 

Освіта:

1995-2000 рр. — Львівський національний університет ім. І. Франка, юридичний факультет, кваліфікація — юрист, спеціалізація — цивільне право та процес.

Кар’єра та бізнес:

березень 2000 р. — листопад 2001 р. — Микола Сольський юрисконсульт у компанії «Ензим» (Львівський дріджевий завод);

листопад 2001 р. — січень 2003 р. — юрисконсульт у «Юридична фірма «ДОПОМОГА. Єфімов, Темненко та партнери»;

лютий 2003 р. — січень 2014 р. — Микола Сольський партнер та генеральний директор «Юридична фірма «Сольський, Процик та Партнери», яка є учасником Міжнародної Мережі Юридичних Фірм (The Law Firm Network); 

2004–2006 рр.  — директор «Компанія з управління активами «Форум»;

з 2007 р. — Микола Сольський співзасновник  «Український Аграрний Холдинг»;

з 24 березеня 2022 р. — Верховною Радоє України Микола Сольський призначений на посаду міністра Міністерства аграрної політики та продовольства (Мінагрополітики).

Громадська та політична діяльність:

з 2019 р. — Микола Сольський народний депутат Верховної Ради України ІХ скликання від партії «Слуга народу»;

з 29 серпня 2019 р. — голова комітету аграрної політики та земельних відносин у Верховній Раді України.

Сім'я:

Микола Сольський одружений, виховує чотирьох дітей. 

Цитати:

«Думаю, що в нас наступного року буде менший урожай, оскільки цього року збіглися кілька чинників. По-перше, всі за інерцією з минулим роком засіяли по максимуму (виробничі площі, прим. ред). По-друге, була погода практично ідеальна. У році, що минає, не засіяних полів не було, а наступного, думаю, ця проблема буде. Математика показує, що для деяких компаній, на жаль, краще заплатити орендну плату і не сіяти, ніж (втратити, прим. ред) результат роботи за рік. У найкращі роки, коли отримували врожайність 3,2 тонни, то за рік відбивали вартість компанії. А цього року аграрії вийдуть, можливо, в нуль, якщо зберуть 3,2 тонни»,— пояснив Микола Сольський. (листопад 2023 р.)

«Україна буде контролювати і регулювати експорт наступним чином. Ми погоджуємо з Єврокомісією і з країнами імпортерами необхідний перелік і об’єм аграрної продукції з чотирьох культур, вони в свою чергу визначають чи готові приймати ці культури, коли і в яких об’ємах. Лише після цього ми видаємо дозволи нашим підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами». (вересень 2023 р.)

«Польща разом з іншими країнами Східної Європи, де введені обмеження, імпортували аграрної продукції (сільськогосподарської та харчової) з України на 7 мільярдів євро. Згідно з експертними оцінками з цього обсягу приблизно 3,5 млрд євро склали зернові та олійні, які після перевантаження були експортовані в інші країни. Якщо ми подивимось на експорт виключно зернових та олійних, то там 80% частка українського транзиту. При цьому експорт агропродуції з цих п’яти країн зріс на 18 мільярдів євро за 2022 рік». (травень 2023 р.)

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 12 листопада 2023