Юрій Губанков

Президент Асоціації стивідорів Одеського МТП, президент та бенефіціар компанії «Бруклин-Киев»
3190
Вік: 69 років

Освіта:

1976 р. — Юрій Губанков закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту (ОІІМФ), інженерно-економічний факультет.

1985 р. — Юрій Губанков захистив дисертацію на тему ефективності фінансової діяльності морських портів і пароплавств.

Кар'єра та бізнес:

1976-1984 рр. — після закінчення ОІІМФ, Юрій Губанков працював в Одеському інституті інженерів морського флоту, зокрема займав посади старшого викладача, доцента, секретаря парткому інституту.

Юрій Губанков працював в економічному управлінні ЧМП, очолював відділ економічного аналізу діяльності пароплавства.

1992 р. — Юрій Губанков заснував СП «Петрекс»:  українсько-шведське підприємство, що займалося транспортно-експедиційними та стивідорними послугами. Компанію було організовано у формі СП зі шведським експедитором «Торсі Оперейшн», який займався вантажопотоком німецького паперу трейдера Conrad Jacobson на Туреччину.

у 1990-х рр. — СП «Петрекс» став великим приватним партнером Одеського морського торговельного порту, уклавши з ним договір про спільну діяльність. За даними джерел  «Делової столиці», у рамках цієї угоди порт виділив «Петрексу» частину своєї території, на якій СП побудувало критий склад. Це дало змогу компанії займатися експедируванням і побудувати 23-й склад в Одеському порту.

1994 р. — СП «Петрекс» стала першим дилером Аpple Macintosh в Україні. Вона мала копі-центр та дилерство Rank Xerox, була дилером Volvo, IBM.

1998 р. — на 14-му причалі заснував компанію «Інтертермінал», також створену як СП —  німецьким постачальником паперу, компанією Meyer’s Sohn.

Потім держава скасувала пільги, надані СП на п'ять років, що стало причиною відходу іноземних компаній з портової галузі. Діяльність «Петрекса» та «Інтертерміналу» було згорнуто.

1995 р. — Юрій Губанков отримав британську робочу візу та поїхав до Лондона. Організував приватну компанію Yurol Uk Limited — шипінгового агента й експедитора, займався трейдингом, укладав договори на експедицію та перевалку, зокрема — зернових вантажів.

2002 р. — «Інтертермінал» припинив діяльність. «Петрекс» було продано, зараз на його потужностях працює компанія «УНСК». 

2005 р. — Юрій Губанков завершив придбання у свого бізнес-партнера Олега Немировського портового перевантажувального комплексу «Бруклін-Київ». Через лондонську Yurol став власником «Бруклін-Київ» та його першим генеральним директором.

2005-2018 рр. — генеральний директор та власник Групи «Бруклін-Київ», до якої входять «Бруклін-Київ Порт», «Бруклін-Київ Південь», «Одеський портовий оператор» тощо.

з січня 2019 р. — президент та власник компанії «Бруклін-Київ», президент асоціації «Стивідорних компаній Одеського морського порту», створеної у квітні 2016 року для координації зусиль зі створення прозорих та ефективних умов ведення стивідорного бізнесу.

Нагороди:

2013 р. — у Національному морському рейтингу України за підсумками роботи морської галузі Юрій Губанков посів 3 місце в номінації «Людина року на водному транспорті».

Громадсько-політична діяльність:

2006-2007 рр. — помічник-консультант народного депутата України V скликання на громадських засадах Бондаренко Віктора Вікторовича (Партія регіонів);

з 2020 р. — Юрій Губанков президент відокремленого підрозділу ФТУ в Одеській області.

Хобі:  великий любитель спорту, у теніс грає понад 50 років.

з 2004 р. — засновник і президент тенісного клубу «Еліттеніс клуб» (Elite tennis club), який побудував у м. Чорноморськ

Сім'я:

Юрій Губанков одружений. Діти: Андрій Юрійович Губанков та Анна Юріївна Губанкова, співвласники бізнесу. 

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 10 грудня 2023