Зерносушарка загорілася. Що робити?

Пожежа на елеваторі
Пожежа на елеваторі

Горить зерносушарка? До приїзду МНС потрібно спробувати оперативно локалізовати пожежу. Необхідно пам'ятати, що в зерносушарці горить не залізо, а зерно і сміття, тож саме з цим займанням потрібно боротися. Як повинен діяти оператор зерносушарки? Покрокова інструкція від директора «Білозаводського елеватора» Сергія Щербаня.

Якщо ви почули запах диму біля зерносушарки, і загоряння знаходиться в початковій стадії, в аварійному режимі вимикайте вентилятори і пальники. Це допоможе локалізовати загоряння. Зазвичай, в нагнітаючих коробах і тупиках накопичується і пересихає сміття. Воно може спалахнути при попаданні туди іскри від смітинки, яку затягнуло вентилятором і вона загорілася від пальника.

Повідомте керівництву про надзвичайну подію. Чітко і швидко опишіть характер загоряння.

Якщо загоряння вже переросло в пожежу, випускайте зерно з тієї зони сушарки, де воно загорілося (якщо є технічна можливість). Практично в кожній зерносушарці, є люки або механізми аварійного скидання зерна. Вони виводять зерно з корпусу зерносушарок без застосування транспортного обладнання. Про такі випадки потрібно подбати заздалегідь і на етапі проектування передбачити місце біля зерносушарки, куди можна в разі надзвичайної ситуації спустити зерно і звідти його забрати після ліквідації пожежі.

Не потрібно транспортувати зерно, що зайнялося, в місця зберігання, інакше ви можете перемістити проблему в силос або склад.

Не можна «задавлювати» загоряння в зерносушарці іншим зерном, що поступає у зерносшарку, як раніше рекомендували. Цей метод такоже не вирішує проблему.

Читати по темі: О причинах возгорания зерна в сушилках 

Почему горят зерносушилки?