Агрофірма Маяк (Піщане)

Рослинництво, тваринництво, зберігання
190

«Агрофірма «Маяк» в с. Піщане Золотоніського р-ну Черкаської області працює з 2000 р., багатопрофільне підприємство, що займається рослинництвом, тваринництвом та допоміжною сільськогосподарською діяльністю.

Основні напрямки діяльності:

Рослинництво

Земельний банк: «Маяк» орендує майже 9 000 га землі, з яких біля 8 тисяч орної (с. Піщане, Коврайські Хутори, Софіївка — Золотоніський р-н; с. Бакаєве – Чорнобаївський р-н). Ще близько 1 000 га займають сіножаті та пасовища.

«Агрофірма «Маяк» займається вирощуванням та продажем зернових, бобових культур і насінням олійних культур. Вирощує також багаторічні трави на корм худобі. Валове виробництво зерна — 50 тисяч тонн.

Господарство вирощує практично всі види культур, що ростуть в Україні:

  • пшениця,
  • кукурудза (на силос, на зерно, загалом — на 4 200 га),
  • соя,
  • ячмінь,
  • овес,
  • ріпак,
  • соняшник,
  • сорго,
  • гречка.

«Агрофірма «Маяк» потужний парк сільскогосподарської техніки, серед яких: косарки NOVACAT, чотирироторні валкувачі TOP 1252 C, посівний комплекс TERRASEM C 9 Artis Plus, 12 машин до 300 к.с. і 5 більш потужних моделей John Deere, комбайни Claas Lexion і Tucano.

У 2021 р. більшу половину власного зерна підприємство використовувало для своїх потреб. З 2022 р. «Агрофірма «Маяк» почала самостійно експортувати кукурудзу, соняшник та ріпак.

Овочівництво та садівництво

«Агрофірма «Маяк» має власни теплиці, а також вирощує картоплю, цукровий буряк та кормові коренеплоди.

На 1 га розводить сад: яблука, груші, сливи і персики.

Тваринництво та переробка

«Агрофірма «Маяк» обладнане імпортним устаткуванням, комп’ютерними системами та новітньою технікою. 
 
Корів в господарстві тримають у реконструйованих приміщеннях ключкового типу. З 2012 р. перейшли на технологію безприв'язного утримання корів. Доїння 3-разове. Корів доять у залі типу «паралель» 2×16 (Boumatic), який вміщує 32 корови. Добове виробництво молока становить біля 30 тонн. 

На утриманні «Агрофірма «Маяк» на 2020 р. 4 тисячі голів ВРХ, 1 тисяча — дійних корів.

Також господарство має свиновідгодівельний комплекс на 10 тис. голів свиней, 2 600 голів маточного поголів’я.

«Агрофірма «Маяк» має на своїй території комбікормовий завод, продуктивністю 10 т/год, а на рік 70 тис. т. Технології будівництва й обладнання комбікормового заводу — голландські, монтаж і наладку здійснили вітчизняні майстри.

Гранульовані комбікорми «Агрофірма «Маяк» реалізує споживачам, а макуху залишає у господарстві годувати тварин.

Вартість інвестицій у комбікормовий завод становила близько €1 млн.

Агрофірма «Маяк» має власний забійний цех, ковбасний цех від німецького виробника, де виробляється близько 17 найменувань м'ясних виробів. На території підприємства працює фірмовий магазин ковбас «Піщанські ковбаси».

Молоко та м’ясо також постачаються на переробні заводи.

Зберігання

Елеватор «Агрофірма «Маяк» (Піщане) розрахований на одночасне зберігання 50 тис. т збіжжя. Для елеватора «Агрофірма «Маяк» обрала обладнання від компанії RIELA (Німеччина)

Елеватор «Агрофірма «Маяк» збудувано у 4 етапи. Задля первинного очищення та сортування зерна встановили 2 зерноочисних сепаратора ЛУЧ-150 та хопери для тимчасового зберігання місткістю 250 і 500 т. Потім добудовано 2 силоси по 5 000 тонн, а на завершальному етапі звели хопер на 500 т, 2 силоси на 5 000 тонн, один — на 7 500 тонн, та 11 — на 2 000 тонн. 

На зерносховищі «Агрофірма «Маяк» впровадженно систему автоматизації. Зерносушильний комплекс має 2 сушарки.

У 2022 р. на елеваторі Агрофірми «Маяк» переобладнали сушарку на пелету з можливістю дообладнати під щепу.

Історія розвитку:

Колгосп «Маяк» у с.Піщане в 1980 р. було реорганізовано в радгосп «Маяк», у 1996 р. — в КСП «Агрофірма «Маяк».

В січні 2000 р. — реорганізація КСП в СТОВ «Агрофірма «Маяк». Засновниками стали подружжя Васильченків — Микола Семенович та Любов Василівна.

2004 р. — змонтувано доїльний зал для корів американської фірми «BouMatic», на той час таких доїльних залів було 2 на Україну. Також збудовано 1 чергу елеватора підлогового зберігання та очисного обладнання.

2011-2012 р. — побудовано першу чергу елеватору з металевими силосами на 21,5 тисяч тонн збіжжя.

2016 р. — початок реконструкції елеватора «Агрофірма «Маяк» з будівництвом 2 силосів зберігання зерна, загальною ємністю 10 тис. т. В Агрофірмі «Маяк» утримується 3301 голів ВРХ (в т. ч. 1000 корів), 18172 голів свиней (в т. ч. 1110 свиноматок).

2019 р. — в господарстві побудували нову чергу елеватора.

2020 р. — після проведення реконструкції свинотоварного комплексу завезено маточне поголів’я свиней — 900 голів з Данії.

2022 р. — «Агрофірма «Маяк» переобладнала зерносушарку на альтернативне паливо. 

# За даними аналітичної системи Youcontrol, основні бенефіціари компанії СТОВ «Агрофірма «Маяк» Васильченко Микола Семенович та Васильченко Любов Василівна.

Генеральний директор «Агрофірма «Маяк» — Олексій Васильченко.

Менеджмент

Контакти

Черкаська область, Золотоніський район, с. Піщане,
+38 (047) 375-32-31
+38 (047) 379-76-07 (Факс)
afrofirmamayak@gmail.com

Діяльність

Лінійні елеваториЗаготівля, обробка та зберігання