АГРЕКС

Виробництво та реалізація рослинної олії та шроту, зберігання
4069

Група компаній «АГРЕКС» — виробник олії соняшникової нерафінованої та шроту соняшникового.

«АГРЕКС» на 2022 р. контролювала компанії «Сватівська олія» та «Ніжинський жиркомбінат».

До основних активів Групи «АГРЕКС» на 2022 р. належили:

Олійноекстракційний завод «Сватівська олія»

ОЕЗ «Сватівська олія» розташовано в м. Сватове Луганської обл.

ОЕЗ «Сватівська олія» — виробничий комплекс з переробки насіння соняшнику методом пресування та екстракції. Виробнича структура заводу відповідає технологічним вимогам приймання, очищення, переробки та зберігання насіння соняшнику і представлена основним, допоміжним та обслуговуючим виробництвами.

На початок 2022 р. ОЕЗ «Сватівська олія» мала таки виробничи підрозділи:

основне: олійноекстракційне виробництво, сировинний цех, дільниця готової продукції, відділ технічного контролю, зерновий склад;

допоміжне: парокотельний цех, механічна майстерня, електровідділок, дільниця КВПіА, дільниця водопостачання і каналізації, дільниця капітального ремонту будівель, автотранспортна дільниця.

Планові виробничі потужності підприємства мали переробляти до 160 000 тонн насіння соняшнику за сезон.

Основні напрямки діяльності:

  • виробництво олії соняшникової нерафінованої;
  • виробництво шроту тостованого високопротеїнового гранульованого;
  • виробництво харчового фосфатидного концентрату;
  • заготівля, зберігання та реалізація сільськогосподарської продукції;
  • послуги зі зберігання зерна.

Олієбакове господарство підприємства «Сватівська олія» дозволяє одночасно зберігати 2 880 тон олії.

Контроль якості на всіх стадіях виробництва: від приймання сировини до відвантаження готової продукції споживачам здійснюється в суворій відповідності з міжнародними системами ІСО 9001 та ІСО 22 000.

«Сватівська олія» має сертифікати відповідності на олію соняшникову нарафіновану невиморожену та шрот соняшниковий високо протеїновий гранульований і звичайний гранульований.

«Сватівська олія» до лютого 2022 р. більшу частину продукції поставляла до країн Євросоюзу, Китаю, Індії, Білорусії, Казахстану. Експлуатаційний дозвіл для реалізації готової продукції є також у країни: Іран, Ірак, Єгипет, Сирія, Туреччина, Судан, Саудівська Аравія, Арабські емірати.

До структури «АГРЕКС» у Луганській обл. належали елеватори:

«Сватівська олія» (вул.Заводська) — елеватор насіння дає змогу одночасно зберігати 18 тис. т насіння соняшнику в залізобетонних силосах;

✅ «Сватівська олія» (вул.Челюскінців) — підлоговий зерновий склад дає змогу зберігати 13 тис. т насіння соняшнику.

Загалом ємність зберігання становить 31 000 тонн насіння.

«Ніжинський жиркомбінат» знаходиться в м. Ніжині Чернігівської обл. за 300 м від станції Ніжин.

Олійноекстракційний завод «НЖК» розташований на 8 га. На території знаходиться елеватор підлогового типу зберігання, потужністю 35 тис. т насіння олійних культур, який укомплектований двома зерносушарками. На території «НЖК» є сертифікована лабораторія для всіх видів аналізів.

Виробничі потужностіолійно-пресової дільниці становлять 450т/добу насіння соняшнику, цеху екстракції — 1200 т/дому насіння соняшнику.

Основні напрямки діяльності «Ніжинський жиркомбінат»:

  • виробництво олії соняшникової нерафінованої;
  • виробництво шроту соняшникового;
  • виробництво гранульованого шроту;
  • послуги переробки давальницької сировини насіння соняшнику та ріпаку.

Також на ОЕЗ «Ніжинський жиркомбінат» встановлено лінію обрушення лушпиння, з якого виробляються пелети та брикети.

Котельня обладнана двома сучасними потужними котлами, один з яких переведений на спалювання лушпиння, внаслідок роботи якого завод забезпечений парою і не споживає газ.

У 2020 р. на «Ніжинському жиркомбінаті» для доведення виробничої потужності заводу з переробки олійної сировини до 600 т/добу, проведено перший етап масштабної реконструкції. Загальна сума інвестицій в нове обладнання становить близько 60 млн грн.

Потужності зберігання насіння соняшнику збільшено на 40 тис. т за рахунок будівництва 4 металевих силосів по 25 000 м³ , або по 10 000 тонн по насінню соняшника кожен.  У 2024 р. було додатково змонтовано ще 3 силоси такогож обсягу.

Для цеху грануляції шроту побудовано елеватор шроту, обсягом зберігання 4800 т у металевих силосах.

Загальна місткість зберігання елеватору «Ніжинський жиркомбінат» складає 175 000 тонн м³ (або 70 тис. т) у метелевиї силосах, та 35 тис. т в складах підлогового зберігання.

Придбано транспортне обладнання для ліній грануляції лушпиння та лінії грануляції шроту.

Продукція ОЕЗ орієнтована на експортний ринок, відвантажується в залізничних цистернах, автоцистернах, вагонними нормами, біг-бегами, флекситанками. На 2021 р. більшість експортних поставок здійснюється в Литву, Естонію, Польщу, Білорусь.

Історія розвитку:

1903 р. — технічною та енергетичною базою завода «Сватівська олія» були два відкритих преса виробництва Англії та США, а також двочанна жаровня та одна рушка, була на заводі парова машина потужністю 90 к.с., а також паровий котел. Поряд з виробничим обладнанням, було збудовано й складське господарство. Воно також було зовсім невеликим і складалося з однієї комори, куди вміщалося 8 тонн насіння. Малося і бакове обладнання для зберігання масла ємністю 15 тонн. Перероблялося на заводі 8 тонн насіння соняшнику,

1923-1925 рр. — проведено реконструкції заводу, замінено обладнання на більш продуктивне.

1929, 1938 і 1939 рр.

Проведено ще три реконструкції заводу, з'явилася зерносушарка, яка обробляла на добу 100 т насіння. Було встановлено 3 рушки, 2 вальцьових п'ятикаткових верстати, п'ятигодинну жаровню і 5 відкритих пресів. Впроваджено автоматичне формування. Завод переробляв 120 тонн соняшнику на добу. У складських приміщеннях одночасно могло перебувати 13 тис. т соняшнику. Для готової продукції було встановлено ємності місткістю 500 т.

1943-1948 рр. — будівництво залізничної гілки від заводу до станції Сватове. Проведено суттєву реконструкцію парокотельного цеху, рушально-віяльного та пресового цехів. До кінця 1948 р. завод переробляв до 155 тонн соняшнику на добу.

1956-1961 рр. — будівництво екстракційного цеху, а також об'єктів водопостачання, каналізаційного колектора з очисними спорудами. Здано нове приміщення лабораторії.

1962 р. — підприємство мало можливість переробляти на добу до 340 тонн насіння. З 28 лютого 1962 року з'явилося нове підприємство — «Сватівський олійноекстракційний завод» (ОЕЗ).

1964 р. — запущено елеватор шроту та здано в експлуатацію олієбакове господарство.

1970-80-е рр. — удосконалення виробничого процесу. Введено в експлуатацію елеватор насіння з сушильно-очисним відділенням для зберігання 18 тис. т соняшнику. Одночасно проводили і внутрішньозаводську реконструкцію залізничного та автомобільного приймальних пристроїв, покращили роботу пресового цеху, встановили продуктивніші жаровні.

1998-2000 рр. — олійноекстракційний завод став закритим акціонерним товариством «Сватівська олія».

Встановлено 2а дороговартісні котли марки ДКВР у парокотельному цеху, 3 дизель-генератори, що дало змогу мати автономне енергопостачання і не допускати збоїв у виробництві продукції.

2001-2005 рр. — в прессовом цехе установлен новый немецкий пресс марки HSP-26. В экстракционном цехе — линия рекуперации, которая позволила снизить потери гексанового растворителя в два раза.

2008 р. — у підготовчому відділенні екстракційного цеху встановлено прес-гранулятор, що дало змогу збільшити продуктивність екстракційної лінії, знизилася олійність шроту. Продуктивність заводу склала — 400 т/добу.

2009-2011 рр. — впроваджено систему управління якістю та безпечністю харчових продуктів (ДСТУ ISO 22 000 та ISO 9001). Проведено часткову заміну обладнання РВО, що дало змогу збільшити обсяг переробки до 430 т/добу.

2012-2015 рр. — придбано вальцьові верстати більшої продуктивності, насіннєрушки та насіннєвійки, які встановлено замість морально застарілого обладнання. Встановлено охолоджувач шроту, його встановлення дало змогу знизити температуру шроту, що закладається на зберігання, до 40°С. Введено в експлуатацію склад лушпиння, обсягом зберігання 230 тонн.

2015-2016 рр. — завод «Сватівська олія» вийшов на продуктивність понад 530 т/добу. Введено в експлуатацію цех грануляції шроту продуктивністю 288 т/добу.

2017 р. — завершено технічне переоснащення ділянки водної гідратації. Переробні потужності нової виробничої лінії — 240 тонн олії на добу і до 2,4 тонн харчового соняшникового фосфатидного концентрату.

2018 р. — в березні «Ніжинський жиркомбінат» запустив новий олійноекстракційний завод.

2019 р. — на заводі «Сватівська олія» проведено реконструкцію, введено в експлуатацію вагонні ваги (УВК-ВС2 з НМГЗ 150 т), подовжено вантажоприймальну платформу, встановлено додаткове електронне обладнання для вагонних ваг, що дало можливість підприємству здійснювати відвантаження олії соняшникової з використанням флексі-танків.

У червні завершено ремонтні роботи з посилення залізобетонних силосів, що дало можливість збільшити одноразове зберігання сировини на 1000 тонн.

2020 р. — група «АГРЕКС» придбала акції ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат».

«АГРЕКС» почала будівництво відділення грануляції лушпиння на території свого ОЕЗу «Сватівська олія» у м. Сватове Луганської області.

«Ніжинський жиркомбінат» розширив потужності зберігання на 40 тис. т по соняшнику і автоматизувал ділянки перевантаження олії (автоматизація наливу олії в залізничні цистерни), лінії грануляції тощо.

2023 р. — «Ніжинський жиркомбінат» провів модернізацію підприємства та збільшив продуктивність виробничих процесів переробки олійної сировини.

Читати за темою: Ніжинський жиркомбінат проводе модернізацію підприємства

2024 р. — «Ніжинський жиркомбінат» завершив будівництво 3-ох нових силосів об’ємом для зберігання олійної сировини 25 тис. м³ кожен.

Читати за темою: Ніжинський жиркомбінат збільшив потужності зберігання, встановивши 3 нових силоси

# За даними аналітичної системи Youcontrol, основними бенефіціарами Групи компаній «АГРЕКС» є Ілляшенко Олег Володимирович, Гончаренко Наталя Олександрівна та Гончаренко Михайло Борисович.

Менеджмент

Ілляшенко Олег Володимирович
Співвласник Групи компаній
Гончаренко Михайло Борисович
Співвласник Групи компаній

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. М. Гайцана, буд.6, оф.4
+38 (044) 537-21-81 (Приймальна)
+38 (050) 428-36-88 (Приймальна)
+38 (050) 680-12-31 (Генеральний директор)
office@agrex.com.ua (Центральний офіс)
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаЗаготівля, обробка та зберігання