Sunolta (Санолта Груп)
Sunolta («Санолта Груп») — торгівельно-виробнича група компаній, заснована у 1996 р.
Основні напрямки діяльності:
✅ Торгівля та експорт
Корпорація Sunolta займається оптовою та дрібнооптовою торгівлею соняшником, пшеницею, борошном, олією, горохом, паливними пелетами, альтернативними видами палива.
✅ Логістика
Транспортування вантажів — одна з переваг «Санолта Груп».
Послуги з перевезення продукції надаються по всій території України, залежно від агрегатного стану вантажу, компанія пропонує два види перевезень: перевезення сипучих вантажів і перевезення наливних вантажів.
В автопарку «Санолта Груп» є сучасні автоцистерни 32 м³ і зерновози 62 м³, транспорт обладнаний GPS навігацією.
✅ Перевалка
Компанія групи Sunolta «Зерновий Порт» надає стивідорні роботи та послуги з перевалки зернових вантажів в ОДеському морському порту.
✅ Переробка зернових та олійних культур
«Санолта Груп» здійснює виробництво пшеничного та пшенично-житнього борошна, виробництво соняшникової та ріпакової олій, макухи, паливних пелет із лушпиння соняшника.
Виробництво було засновано на базі комбікормового заводу «Відродження» у жовтні 2001 р., як маленьке олійне підприємство з продуктивністю 30 т/добу по схемі двократного пресування зі складами підлогового зберігання на 5 тис. т.
У листопаді 2017 р. на території «Відродження» запущено нове виробництво — цех екстракції рослинної олії. Потужності підприємства дають змогу за добу переробити до 700 т сировини.
У 2020-2023 рр. проведено модернізацію підприємства «Відродження» з встановленням: другої екстракційної лінії, парових котлів, нового відділення підготовки насіння ріпаку або сої до екстракції, розширення складів підлогового зберігання – отримана можливість одночасної переробки 2 культур та загальною продуктивністю – 2000 т/добу насіння ріпаку та/або соняшнику.
Початок випуску сертифікованої по ISCC EU та GMP+ FC scheme 2020 продукції.
Майже вся вироблена продукція експортується до країн Азії та Африки. На заводі встановлено гранулятор із брикетування та гранулювання відходів із лушпиння соняшника для їх подальшої реалізації споживачам.
✅ Переробка кукурудзи
Компанія «Санолта Протеїн», яка входить до корпорації «Санолта Груп», веде будівництво заводу з глибокої переробки кукурудзи в м.Золотоноша Черкаської обл.
Підприємство почали будувати ще в нульових, але у 2007 р. проєкт зупинили через банкрутство власника. Заявлена потужність переробки заводу — 350 тис. т кукурудзи на рік. На виході планується виготовляти 100 000 тонн біоетанолу та 105 000 тонн барди.
✅ Елеватор «Санолта Протеїн» входить до складу переробного комплексу. Першу чергу, потужністю 20 тис. т зберігання, введено в експлуатацію восени 2024 р.
Елеватор призначений для зберігання та доробки кукурудзи. Для доробки на елеваторі «Санолта Протеїн» змонтована зерносушаркуа Brice-Baker.
Загальна планова потужність елеватора «Санолта Протеїн» сягає 140 тис. т.
✅ Елеватор «Відродження» (Голованівськ) — знаходиться в Кіровоградській обл. в с. Голованівськ.
Місткість одночасного зберігання елеватора «Відродження» розрахована на 50 тис. т насіння соняшнику.
Компанія підготувала фахівців з місцевих жителів на базі Одеського масложиркомбінату.
Історія розвитку:
1996 р. — у Одесі засновано компанію «КЛК» (комбікормова промисловість), з якої почалось створення групи Sunolta. Засновниками стали Любинецький Олександр Анатолійович, Коваленко Олег Віталійович, Капець Андрій Васильович.
2001 р. — будівництво цеху з виробництва соняшникової олії на території «Відродження».
2006 р. — до складу групи Sunolta приєдналась компанія «Відродження» (Кіровоградська обл.), яка працювала в галузі масло-жирової промисловості.
2013 р. — засновано «Санолта Груп Україна», що займається оптовою торгівлею молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами.
2008 р. — Sunolta побудовала нову котельню та відділення первинного пресування, продуктивністю до 160 т соняшнику на добу у с. Голованівськ.
2013 р. — початок будівництва елеватору компанії «Відродження» у м. Голованівськ.
2014 р. — у січні цей об'єкт було введено в експлуатацію.
2017 р. — на території «Відродження» запущено цех з екстракції рослинної олії.
2018 р. — проведено модернізацію екстракційного цеху та оліє-пресового цеху з забезпеченням загальної продуктивності підприємства — 1100 т/добу соняшнику, або ріпаку.
2020 р. — засновано компанії «Санолта Корм» з основною діяльністю — оптова торгівля зерном та «Санолта Протеїн» — виробництво олії та тваринних жирів.
2022 р. — «Санолта Протеїн» придбала за 91 млн грн на аукціоні недобудову заводу із переробки кукурудзи у м. Золотоноша внаслідок банкрутства власника — «КоронАгро». «Санолта Протеїн» здійснити його добудову і здати в експлуатацію, не змінюючи профілю.
2023 р. — засновано компанії «Аттолло Гранум» та «Зерновий Порт», що війшли до складу групи Sunolta.
Група компаній Sunolta придбала активи в Одеському порту: частину портових об’єктів та обладнання, що належали компанії GNT Group — зерновий термінал «Олімпекс Купе Інтернейшнл» та знаходилися у заставі українських банків за борговими зобов’язаннями.
В Золотоноші «Санолта Груп» планує розпочати реконструкцію заводу з переробки кукурудзи на біоетанол.
Читати за темою: В Черкаській області вирішується питання будівництва біоетанолового заводу
2024 р. — в ході інвентаризації арбітражний керуючий встановив, що більша частина активів «Олімпекс Купе» була передана в користування компаніям, які так чи інакше перебувають під впливом колишніх власників терміналу. Серед цих компаній — «Аттолло Гранум».
«Аттолло Гранум» не володіє іншим майном, крім половини зернового терміналу «Олімпекс Купе» (IV черга будівництва). Набуття цього майна наразі є предметом розслідування правоохоронних органів та оскарження в суд
Читати за темою: БЕБ викрило нові факти експорту сірого зерна з терміналу Олімпекс Купе Інтернешнл
# За даними аналітичної системи Youcontrol, бенефіціаром «Санолта Груп Україна» через офшорну компанію «Санолта Груп Лтд» (Велика Британія) є Коваленко Тетяна Володимирівна, бенефіціар «Санолта Протеїн», «Санолта Корм» — Федоров Сергій Михайлович.
Контакти
+38 (0482) 37-20-38
+38 (050) 332-9-111 (Відділ закупівлі )
+38 (067) 519-30-04 (Логістика)