Альфа-Капітал

Рослинництво, тваринництво, зберігання
3409

Група компаній «Альфа-Капітал» об'єднує низку підприємств Полтавської, Сумської та Чернігівської областей, які займаються рослинництвом, зберіганням зернових, олійних культур.

Приватне Підприємство «Альфа-Капітал» засновано в 2007 році, обробляло землі в с. Рунівщина Полтавського району Полтавської області та стало одним з найуспішніших сільськогосподарських підприємств в Полтавському районі.

У 2021 р. до активов Групи «Альфа-Капітал» приєднался агрохолдинг «Каскадагро», який веде діяльність в Чернігівській та Сумській областях та Компанія «Суми-Агро» (Сумська область).

Основні напрямки діяльності:

Рослинництво

Група з 2007 року оброблює біля 30 тис. га рілля на сільськогосподарських угіддях Полтавськой області (ПП «Білухівка», «Бурякорадгосп цукрокомбінату ім.Халтуріна», ТОВ «Дружба», ТОВ «АГРО-ЕРА», ТОВ Агрофірма «Петрівське», ФГ «Арніка», ПрСГП «Святослав», СГВК «Альфа-Капітал Агро» тощо) та Харківської області («Бурякорадгосп цукрокомбінату ім.Халтуріна»)

У 2021 р. до Групи «Альфа-Капітал» було приєднано агрохолдинг «Каскадагро», який обробляє близько 45 тис. га в Чернігівській та Сумській областях та Компанію «Суми-Агро» (Великописарівський р-н, с. Солдатське).

Профільні культури: кукурудза, соя, соняшник та пшениця.

Тваринництво

«Альфа-Капітал» має ферми з розведення ВРХ, займається реалізацією молока.

Зберігання

У власності Групи компаній є елеватори у Полтавській області, Чернігівській та Сумскій областях, а також зернові склади та сушарки для зберігання агропродукції поряд з оброблюваними полями у господарствах.

«Альфа-Капітал» надає елеваторні послуги в межах Полтавської області на елеваторах:

«Альфа-Капітал Божківський елеватор»

У 2017 р. ПП «Альфа-Капітал» придбала у Групи «Кернел» елеватор у с. Божкове Полтавського району підлогового типу на 23 тис. т одночасного зберігання. У 2020 р. на місці старого елеватора було розпочато будівництво великого сучасного елеваторного комплексу «Альфа-Капітал Божківський елеватор». Будівництво велося у три черги.

Монтаж першої черги «Альфа-Капітал Божківський елеватор» на 66,5 тис. т зберігання завершено у лютому 2020 р. Другу чергу сдано в експлуатацію у липні 2021 р. — загальний об’єм зберігання у 10 силосах склав 166 тис. т. У кінці 2021 р. було розпочато будівництво третьої черги «Божківського елеватору» — ще 5 силосів по 18,5 тис. т.

Загальна місткість елеваторного комплексу «Альфа-Капітал Божківський елеватор» склала 258,5 тис. т

Також підприємством було проведено власну під'їзну залізничну колію до елеватору.

«Бурякорадгосп цукрокомбінату ім.Халтуріна» (Карлівський елеватор)

Елеватор знаходиться у м. Карлівка. До складу Групи «Альфа-Капітал» елеватор увійшов 2016 р. разом з компанією ПП «Бурякорадгосп цукрокомбінату ім.Халтуріна», яка належала «АПК «Докучаєвські чорноземи»

Читати за темою: АгроЕкспедиція 4. Елеватори. Листопад 2013: день 1

Елеватор звели за рік господарчім способом, перша черга почала роботу він влітку 2009 р.: 8 силосів Araj (Польща) на 60 тис. т. та підлогове зерносховище на 7,4 тис. т зберігання. У 2012 р. елеватор розширили на 2 силоси по 7,3 тис.  т від KMZ Industries.

Загальна потужність зберігання «Карлівського елеватору» становить 82 тис. т одночасного зберігання.

Також Група володіє елеваторами у Чернігівській та Сумській областях:

✅ «Агродмитрівське» (філія «Бахмацький елеватор»)

Знаходиться в м. Бахмач Чернігівської області. У 2018 році на елеваторі було проведено модернізацію. Потужність одночасного зберігання «Бахмацького елеватора» — 52,2 тис. т у підлогових складах.

✅ «АГРО-ПОЛІС» («Конотопський елеватор»)

Елеватор «Конотопського млинового заводу» розташований у центральній частині м. Конотоп Сумської області. Потужність одночасногоо зберігання 5 тис. т у підлогових складах.

✅ «АГРО-ПОЛІС» (Вирівська дільниця)

Знаходиться в с. Питомник Контопського району Сумської області біля залізничної станції Вирівка. «Вирівська дільниця» мала складську ємність 20 тис. т зберігання в підлогових складах. У 2013 році проведено модернізацію, встановлено металеві силоси і загальна потужність одноразового зберігання збільшилася до 35 тис. т.

У 2018 р. на «Вирівській дільниці» встановлено нову зерносушарку ЗШ-600 з газовими атмосферними лінійними модулюючими лінійними пальниками «Tecflam» (Італія та проведено автоматизацію елеватора.

✅ «АГРО-ПОЛІС» (Дубов'язівська дільниця)

Знаходиться в смт. Дубов'язівка Конотопського району Сумської області. Потужність одночасного зберігання — 20 тис. т у підлогових складах.

Історія розвитку:

2007 р. — засновано ПП «Альфа-Капітал», яке орендовало землі у с. Рунівщина Полтавського району.

2010 р. — до складу групи приєдналось ВАТ «Авангард» (с. Кованькiвка Полтавського р-ну Полтавської області) — багатогалузеве господарство, до складу якого входить свинотоварна ферма, машинотракторний парк та комплексна бригада, яке у березні 2011 р. змiнило назву з ВАТ «Авангард» на ПАТ «Альфа-Капiтал».

2015 р. — компанія працює на території п’яти сільських рад: Рунівщинській, Надержинщинській, Черкасівській, Новоселівській, Куликівській.

2016 р. — Група придбала 2 підприємства у АПК «Докучаєвські чорноземи» в Карлівському районі (ПП «Бурякорадгосп цукрокомбінату ім.Халтуріна» та ПП «Білухівка») а також елеватор у м. Карлівка.

2017 р. — Група компаній «Альфа-Капітал» зросла за рахунок придбання ТОВ «Дружба» (с. Петро-Давидівка Диканськиого району), основними напрямками діяльності якого є тваринництво та вирощування сільськогосподарської продукції.

«Альфа-Капітал» купила елеватор підлогового зберігання у Групи «Кернел» в с. Божкове Полтавської області.

2020 р. — розпочато реконструкцію комплексу споруд елеватора ПП «Альфа-Капітал» в с.Божкове — побудовано першу чергу сучасного елеватору «Альфа-Капітал Божківський елеватор».

2021 р. — завершено будівництво другої черги «Альфа-Капітал Божківський елеватор», обсяг зберігання якого збільшено до 166 тис. т. На елеваторі було впроваджено автоматизацію .

Група підприємств «Альфа-Капітал» купила агрохолдинг «Каскадагро», який об'єднував сільськогосподарські активи інвестиційного фонду Cascade Investment Fund В. Хомутинніка.

За даними аналітичної системи Youcontrol, кінцевий бенефіціар Групи компаній «Альфа-Капітал» — Павлюченко Олександр Петрович.

Менеджмент

Павлюченко Олександр Петрович
Павлюченко Олександр Петрович
Директор та власник Групи компаній

Контакти

Полтавська область, м. Полтава, вул. Гагаріна, буд. 5
+38 (0532) 64-61-24
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториЗаготівля, обробка та зберігання

Структура компанії

Каскадагро
Рослинництво, переробка, зберігання, зернотрейдинг, хлібопекарське виробництво