ЕРІДОН

Виробництво та продаж мінеральних добрив, засобів захисту рослин і насіння, агрономічний консалтинг, продаж сільгосптехніки, виготовлення обладнання, тваринництво, зернотрейдинг, зберігання
8432

Групу компаній «ЕРІДОН» було засновано 1993 року. «ЕРІДОН» – найбільша компанія, що пропонує засоби захисту рослин, імпортне насіння та добрива, вона займає близько третини українського ринку насіння і ЗЗР.

Основною сферою діяльності Групи компаній «ЕРІДОН» є надання агровиробникам комплексних послуг, серед яких — вирощування насіння та його доопрацювання, фасування на власному насіннєвому заводі, дистрибуція добрив, засобів захисту рослин, агрономічний консалтинг, забезпечення агротехнікою відомих світових брендів, виготовлення обладнання для зерносховищ, проєктування та будівництво сучасних потужностей для переробки та зберігання сільгосппродукції.

Власний автопарк налічує 50 вантажних автомобілів із різними типами причепів: зерновози, тентовані причепи, автоцистерни для перевезення рідких мінеральних добрив.

Структура групи:

✅ МПП Фірма «ЕРІДОН»

 • дистрибуція засобів захисту рослин
 • дистрибуція насіння
 • дистрибуція добрив

✅ «ЕРІДОН-Тех» — дистрибуція техніки та запчастин для сільського господарства

Підприємство є офіційним дилером з продажу та сервісного обслуговування зернозбиральної техніки компаній «Клаас», «Лемкен», «Хольмар Машиненбау», «Ріля» (Німеччина), «Кун» (Франція), «DIECI» (Італія), Грейт Пленс (США), «Металфор», «Джерарді» (Аргентина), «Стара» (Бразилія).

✅ «ЕРІДОН-Буд»

 • інжинірингові послуги;
 • генеральний підряд;
 • обладнання для комбікормового виробництва та МТ ферм;
 • дощувальна техніка та системи зрошення;
 • транспортне обладнання ТОВ «ЕРІДОН Буд»;
 • готові рішення для складського зберігання Jema (Данія);
 • професійний монтаж обладнання та сервісне обслуговування

ТОВ «ЕРІДОН Буд» —  інжиніринг, генеральний підряд, будівництво, реконструкція сільськогосподарських виробництв, зерносховищ, корівників, свиноферм, складських приміщень, насіннєвих і комбікормових заводів, їхній ремонт та комплексне сервісне обслуговування.

✅ Агрохолдинг «ЕРІДОН»

Агрохолдинг «ЕРІДОН» — це представництва в усіх регіонах України, 11 агропідприємств, свої власні заводи, 22 власних складських приміщення загальною площею близько 80 тис. кв. м.

Група компаній «ЕРІДОН» розвиває як рослинництво, так і тваринництво.

 Рослинництво

Підприємства групи компаній «ЕРІДОН» культивують як основні сільгоспкультури: соняшник, кукурудзу, ріпак, пшеницю, ячмінь, сою, кукурудзу на силос, люцерну, так і насіннєві (кукурудза, пшениця, ячмінь).

Компанія має 2,5 тис. га на поливі. Одна частина площ розташована в Черкаській обл., біля с. Нова Дмитрівка — близько 1 тис. га насінництва під поливом, та у с. Почуйки Житомирської обл. на 500 га. 

Земельний банк:  55 тис. га

Агропідприємства, що входять до групи компаній: ТОВ «СВК Україна» (4,3 тис. га, Кіровоградська обл.), ПСП «Україна» (7,5 га, Житомирська обл.), ТОВ «Євросем» (12 тис. га, Київська обл.), ДП «Агрофірма Іскра» (6,2 га, Черкаська обл.), ТОВ «Атлантік Фармз ІІ» (6,5 га, Черкаська обл.), ТОВ «Ван Хоф Юкрейн» (4,5 тис. га, Київська обл.), ТОВ «ПКЗ-Агро» (6 тис. га, Полтавська обл.), ТОВ «Агромілк» (3 тис. га, Київська обл.), ТОВ «СПКЗ».

Тваринництво

М'ясний та молочний напрямки, які включають 1000 га пасовищ, а також:

 • тваринницький комплекс із вирощування м'ясних порід ВРХ на 2,7 тис. маточного поголів'я в с. Чопилки;
 • тваринницький комплекс із відгодівлі бичків на ≈1 000 голів у с. Шевченкове; 
 • відгодовувальний коплекс ВРХ на 1000 голів у с. Кошляки;
 • 2 свиноферми: у с. Кошляки на ≈400 голів і в с. Тишківка на ≈3 000 голів;
 • 4 молочно-товарні ферми.

Група має чотири молочних ферми: дві класичні і дві роботизовані. На базі ПСП «Україна», де розташовано роботизований молочнотоварний комплекс у с. Почуйки Житомирської області, було створено компанію ТОВ «Л-УКРАЇНА». Ще одну роботизовану ферму відкрито на базі ПП «Євросем» у с. Мала Каратуль Київської обл.

Насінництво

Насіннєвий завод компанії «ЕРІДОН»Приватне сільськогосподарське підприємство «Україна» знаходиться в с. Почуйки Житомирського району Житомирської області. Зерновий склад має 20 тис. т одночасного зберігання.

Насіннєвий завод запущено в експлуатацію у 2009 р. Його оснащено обладнанням німецької компанії Petkus та електронно-оптичною сортувальною машиною Sortex Z+2B компанії Buhler. Завод має найвищий рівень автоматизації та комп'ютеризації всіх виробничих процесів. Його потужність складає 240 т/добу, з ємністю у 6 тис. т одночасного зберігання насіннєвого матеріалу в силосах.

З 2015 по 2018 рік підприємство розширило виробництво, побудувавши на базі наявного насіннєвого заводу новий сучасний комплекс. 

Зернотрейдинг

«ЕРІДОН» має багаторічний досвід поставок зерна на внутрішні та зовнішні ринки, група пропонує вигідні умови транспортування для будь-якого обсягу зернових або олійних культур.

Компанія закуповує майже всі зернові та олійні сільськогосподарські культури: жито, ячмінь, просо, кукурудзу, ріпак, соняшник, сою, пшеницю тощо. Додатковий інструмент для розрахунку з «ЕРІДОН» за кредитними лініями —  закупівля товарного соняшнику. Закупівля соняшнику проводиться з основним базисом поставки на олійно-екстракційний завод «Екотранс» у м. Миколаїв.

«ЕРІДОН» має надійну та зручну логістику, працюючи як з найманими, так і з власними автозерновозами та залізничним транспортом. На 2022 р. група має 65 вантажних автомобілів.

✅ Переробка

Олійно-екстракційний завод «Екотранс»

«Екотранс» — комплекс з переробки та екстракції олійних культур. Знаходиться у м. Миколаєві.  З 2019 р. завод оновлено сучасним обладнанням. Функціонують два окремих лабораторних підрозділи для контролю якості сировини та якості готової продукції.

Продукція: олія соняшникова нерафінована невиморожена (суміш пресової з екстракційною), шрот соняшниковий та лушпіння. 

«Екотранс» має склади підлогового зберігання на 9 тис. т одночасного зберігання соняшнику, 13 тис. т одночасного зберігання соняшникового шроту, 8 тис. т одночасного зберігання олії. 

«Укрстарч» — будівництва заводу з глибокої переробки кукурудзи у м. Яготин Київської обл., який побудовано вже на 50-60%. Міноритарним акціонером у цьому проєкті є китайська компанія, яка відповідає за технологію виробництва. 

Потужність — приблизно 350 т кукурудзи на добу. Основними продуктами будуть L-лізин сульфату 70%, який використовується у тваринництві як амінокислота, глютен, клітковина та зародок. 

 Зберігання та перевалка зернових

Сукупні елеваторні потужності агрохолдингу «ЕРІДОН» включають два сертифікованих маршрутних елеватори та зерновий склад, місткістю 60 тис. т одноразового підлогового зберігання. 

«СП Комбикормовий завод» (СПКЗ Пирятин)

Елеватор розташований у м. Пирятин Лубенського району Полтавської області.

У 2013 році в м. Пирятин було відкрито першу чергу елеватора «Сільськогосподарське підприємство комбікормовий завод» (СПКЗ), загальною потужністю одноразового зберігання 18 тис. т. Інвестиції в будівництво склали майже 27,0 млн грн. У 2018-2019 рр. велося будівництво другої черги елеваторного комплексу, потужність зберігання елеватора збільшено до 36 тис. т.

Елеватор «СП Комбікормовийй завод» (СПКЗ) відвантажує зернові на автомобільний і залізничний транспорт, а з 2021 року має статус маршрутного. Швидкість завантаження 54 вагонів — 2-3 доби. Зерносховище на постійній основі закуповує кукурудзу.

«ПКЗ-Агро» — елеватор підлогового типу зберігання в м. Пирятин

«Євросем» (Ташань)

Елеватор розташований у с.Ташань Бориспільського району Київської області, потужність зберігання — 18 тис. т

✅ «СПКЗ Яготин»

Елеватор у м. Яготин Київської області. Потужність зберігання I-ї черги елеватора «СПКЗ Яготин»: 60 тис. т одночасного зберігання в еквіваленті кукурудзи. Пропускна здатність та сушіння на 2 зерносушарках — 3000 т на добу. Планова потужність елеватора матиме загальну ємність 120 тис. т.

«Ерідон Логістік термінал»

З 2022 р. група орендує залізничну станцію на території Польщі та займається перевалкою збіжжя до переробників кукурудзи та пшениці. Також у 2022 р. побудовано зерновий термінал у Волинській області — «сухий порт‎» для перевалки зернових на експорт. 

Історія розвитку:

1993 р. — заснування компанії

2008 р. — до «ЕРІДОН» приєдналися компанія «СВК Україна» (Добровеличківський район, Кіровоградська обл.) та Приватне сільськогосподарське підприємство «Україна» (Попільнянський район, Житомирська обл).

2009 р. — приєдналося ТОВ «Євросем» (Переяслав-Хмельницький район, Київська область).

2014 р. — заснування компанії ТОВ «ЕРІДОН Буд»

2015 р. — до групи приєдналися компанії ТОВ «ПКЗ-Агро» та ТОВ «Сільськогосподарське підприємство комбікормовий завод» (Пирятинський район, Полтавська область)

2018 р. — «ЕРІДОН» став власником групи Atlantic Agro Holding, що спеціалізується на виробництві комбікорму торгової марки «Мультігейн». За підсумками угоди «ЕРІДОН» отримав право оренди на всі землі «Київ-Атлантік Україна» — 8 тис. га, підприємства «Атлантік Фармз» та «Атлантік Фармз ІІ» (Драбівський район, Черкаська обл.). Засновники «Київ-Атлантик Україна» — родина Свії, зберегли лише право власності на торгову марку Мультігейн®. Комбікормовий бізнес з елеватором «Київ-Атлантік Україна» «ЕРІДОН» після купівлі перепродано групі Agrolife.

Придбання компанії ДП «Агрофірма Іскра» (Черкаська область). Розширення елеватора «СПКЗ» в Пирятині до 36 тис. т.

2019 р. — група «Эрідон»  придбала частку у статутному капіталі компанії «Ойлтранстермінал» (50,1%). Інша частина (49,9%) належить групі «ПАЕК». Придбання компанії «Ван Хоф Юкрейн» (Київська область).

Отримано дозвіл на будівництво заводу з переробки кукурудзи «Укрстарч» на території існуючого цукрового заводу в м. Яготин Київської області.

2020 р. — придбання компанії «Агромілк». Будівництво елеватора в м. Яготин Київської області. Відкрито представництво «ЕРІДОН» у Казахстані.

2021 р. — у лютому елеватор «СП Комбікормовий завод» (СПКЗ) отримав статус маршрутного. Також на елеваторі запустили нову лінію автовідвантаження.

Приєдналося підприємство «Агро-Олімп 2019» в Одеській області.

2022 р. — у січні розпочато будівництво ще одного насіннєвого заводу, перша черга розрахована на приймання 15 тис. т кукурудзи в початках, або 7 тис. т насіння після калібрування.

Восени відновились роботи з будівництва заводу з глибокої переробки кукурудзи «Укрстарч», який побудовано вже на 50-60%. 

Відкрито представництво «Ерідон» у Польщі, щоб продавати зерно європейським переробникам. Розпочато будівництво зернового терміналу на лінії Ковель-Хелм.

2023 р. — «Ерідон» закупила 40 вагонів для колії 1435 мм на румунському підприємстві Astra Rail.

# За даними аналитичної системи Youcontrol, основний бенефіціарний власник групи компаній «ЕРІДОН» — Кролевець Сергій Вікторович.

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Кролевець Сергій Вікторович
Кролевець Сергій Вікторович
Засновник та власник Групи компаній

Команда

Діброва Сергій Валентинович
Начальник відділу агропромислових товарів Групи компаній

Контакти

Київська область, с. Софіївська Борщагівка, вул. Черновола, 30
+38 (044) 536-92-00 (Центральний офіс, Київ)
+38 (044) 501-88-30
office@eridon.ua (Центральний офіс)
eridon@gmail.com
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториТранспортери та норіїПереробкаТрейдингБудівництвоРемонтЛогістикаПроектуванняЗаготівля, обробка та зберігання