ПАЕК
Спільне підприємство «Південна Аграрно-Експортна Компанія» (ПАЕК) це група компаній, що з 2012 р. веде свою діяльність у Миколаївській обл.
Основні напрямки діяльності:
✅ Рослинництво
Земельный банк: загальна площа земельних ділянок, що використовуються групою ПАЕК, становить на 2021 р. понад 40 тис. га.
Профільні культури: соняшник, озима пшениця, озимий ячмінь, озимий ріпак, кукурудза, горох, овес, просо.
ГК «ПАЕК» для забезпечення врожаю і максимального використання можливостей сортів і гібридів сільгоспкультур, у роботі використовує високоякісні ЗЗР провідних виробників, а також вносяться комплексні мінеральні добрива при посіві культур та основному обробітку ґрунту.
Для впровадження зрошення на базі дослідного підприємства «Південне» (с. Киселівка) Групою «ПАЕК» у роботу запущено 5 дощувальних машин марки Valley, за допомогою яких під зрошенням знаходиться 380 га земель.
✅ Тваринництво — розведення крупної рогатої худоби
✅ Виробництво пелет
ГК «ПАЕК» стала першою, хто відкрив завод із виробництва пелет на території Миколаївської обл. Пелети із лушпиння соняшнику — високоефективний вид альтернативного палива, який має вигляд спресованих циліндричних гранул.
✅ Прісноводне рибництво
«ПАЕК» розвивається напрямок прісноводного рибництва. Спеціалісти компанії займаються розведенням та вирощуванням аквакультури, а також надають рекреаційні послуги.
«Миколаївське сільськогосподарсько-рибоводне підприємство» знаходиться в мікрорайоні Матвіївка м. Миколаїва. На території знаходиться п’ять водойм, двоє з яких призначені для любительського рибальства. Основний видовий склад: короп, білий амур, сом, товстолобик, карась.
✅ Надання в оренду та продаж сільськогосподарської техніки
Група компаній Група компаній «ПАЕК» має великий парк сільськогосподарської техніки, який регулярно поповнюється новинками. Автопарк «ПАЕК» налічує 31 комбайн, 36 тракторів, 3 самохідних обприскувача, 7 навантажувачів, 10 бункерів перевантажувачів та іншу техніку.
«ПАЕК» також реалізує б/в сільськогосподарську техніку. Оглянути техніку можна на торговому майданчику «Баловнянская виробнича база» або зателефонувати.
✅ Зернотрейдинг
✅ Логістика
В групі «ПАЕК» надають послуги із перевезення автотранспортом зернових та олійних культур, а також масла наливом.
✅ Туристична діяльність
Інвестиційний проект, який направлений на покращення та розвиток туристичної галузі України — «Курортний комплекс «Прибой», є сучасною базою відпочинку у Залізному порту, Херсонської обл.
✅ Зберігання та переробка продукції
Спільне підприємство «Південна Аграрно-Експортна Компанія» має в своєму розпорядженні потужності елеваторного зберігання в Миколаївській та Одеській областях. Елеватори «ПАЕК» надають послуги із зважування та оцінки якості зернових та олійних культур, доопрацюванню зернових, їх зберігання і відвантаження.
✅ «Баловнянська виробнича база» («Костянтинівський елеватор») у с. Костянтинівка Новоодеського району Миколаївської області — високотехнологічний перевантажувальний комплекс.
Перевантажувальний комплекс «Баловнянська виробнича база» почав роботу у 2017 р. Загальна місткість зберігання складає 100 тис. т зернових та олійних культур.
БВБ «Костянтинівський елеватор» має можливість щодня приймати до 5 тис. т зернових автомобільним транспортом.
На будівництво елеватора «Баловнянська виробнича база» пішло близько року, загальна сума інвестицій у будівництво становила понад 400 млн. гривень.
Читати за темою: Обладнання для 100-тисячника: сучасні рішення від Елеваторпромсервіс
Баловнянська виробнича база — будується новий елеватор на Миколаївщині
Елеватор «Веселинівське ХПП» знаходиться у с. Веселинове на Миколаївщіні. «Веселинівське ХПП» може одночасно зберігати 35,1 тис. т збіжжя у підлогових складах, має автомобільне та залізничне відвантаження.
✅ «Роздолля» («Бузький елеватор») — обсяг одночасного зберігання 62,4 тис. т в складах
✅ «Роздолля» («Галаганівський елеватор») — потужність одночасного зберігання 20 тис. т в складах
✅ «Роздолля» («Грейгівський елеватор») — обсяг одночасного зберігання 28 тис. т. Потужність автоприймання — 2 тис. т/добу.
✅ «Жеребківський елеватор» — знаходиться в с. Жеребково Одеськой області, потужність одночасного зберігання 24 тис. т в складах.
Історія розвитку
2016 р. — початок будівництва елеваторного комплексу біля залізничної станції Балівне у с. Костянтинівка Миколаївської області.
2017 р. — з червня почав роботу масштабний інвестиційний проєкт групи компаній «ПАЕК» — «Баловнянська виробнича база».
2018 р. — Антимонопольний комітет України дозволив ПАЕК купити миколаївський МЕЗ «Еконтранс», який належить компанії «Кернел». З серпня 2018 р. 49,9% «Екотрансу» належить «ПАЕК», а 50,1% — великому дистриб'ютору засобів захисту рослин, насіння та добрив групі компаній «Ерідон».
2019 р. — в червні АМКУ дозволив «південній аграрно-експортній компанії» (ПАЕК) купити контрольні частки в компаніях «Ойлтранстермінал» и «Бугський елеватор».
В серпні Антимонопольний комітет України надав дозвіл компанії «Еридон» на придбання частки в уставному капіталі «Ойлтранстермінал» (50,1%).
30 августа 2019 года Антимонопольный комитет Украины одобрил решение о разделении активов, которые входят в группу компаний «ПАЕК». Процесс разделения активов группы компаний «ПАЕК» завершился в сентябре.
У грудні АМКУ отримав дозвіл компанії «Роздолля» на придбання у власність активів у вигляді цілісного майнового комплексу, що належить Групі «АГРОПРОСПЕРІС», які знаходиться за адресою: с. Грейгове, Вітівський р-н, Миколаївська обл. «ПАЕК» купив елеватор «Агропросперіс Трейд» у Миколаївській області.
2020 р. — у СП «ПАЕК» було проведено реструктуризацію. Також компанія придбала туристичний напрямок бізнесу, почала розвивати експорт.
Антимонопольний комітет Украины (АМКУ) дозволив «Веселінівському ХПП» групи компаній «ПАЕК» орендувати Жеребківську ділянку «Кононівського елеватора» компанії «Кернел» на Одещині.
В кінці року Юрій Кормишкін заявив, що скаладе з себе повноваження генерального директора «ПАЕК» в січні 2021 года, але залишиться власником групы компаній. Посаду директора зайняв Шаповалов Валентин Миколайович.
# Бенефіціари та засновники групи компаній «ПАЕК» до вересня 2019 року: Юрій Кормишкін, Ростислав Данильченко, а також кіпрська фірма «Далейла Холдингз Лімитед».
За даними аналітичної системы YouControl бенефіціарним власником компанії з 2019 року є Юрій Кормишкін.
Профіль Фейсбук
Менеджмент
Контакти
+38 (066) 761-59-10 (Продаж сільгосптехніки)
+38 (0512) 76-84-44 (Баловнянська виробнича база)
+38 (067) 515-23-86 (Відділ логістики)