Аскет Шиппінг

Портовий оператор, транспортно-експедиторська діяльність, фумігація
25862

«Аскет Шипінг» — група компаній, портовий оператор на ринку експедирування зернових культур України.

Ascet Shipping мав філії у п'яти регіонах України та працював у Бердянському, Маріупольському, Миколаївському, Одеському та Херсонському морських портах, співпрацюючи з найбільшими зернотрейдерами України. Через війну «Аскет Шипінг» втратив 90% своїх потужностей.

До 24 лютого 2022 р. Група була найбільшим портовим оператором Бердянського порту. Спочатку Бердянський порт не був пристосований до приймання та відправлення зернових вантажів. «Аскет Шиппінг» з нуля створив інфраструктуру, яка забезпечувала зерновиробників комплексною послугою «відправник — судно». 

Після вторгнення російських військ група «Аскет Шиппінг» перемістила потужності на захід України та організовує експортну логістику зернових з України через порти Дунаю та країн ЄС. Львівський офіс виконує адміністративну функцію, тут знаходяться власник, бухгалтерія, юристи.

Напрямки діяльності:

✅ Таможений брокер

✅ Агентування

✅ Транспортно-експедиторська діяльність

З 2022 р. Група почала займатися залізничним експедуванням, яким раніше не займалася.

«Аскет Шипінг» працює з усією номенклатурою зернових вантажів, а також розпочала обробляти імпортні вантажі (наприклад, мінеральні добрива).

✅ Річкова логистика

Група відкрила перевантажувальні комплекси у Запоріжжі та Дніпрі, уклала угоду про 8-річний лізинг двох барж компанії «НІБУЛОН».

З лютого 2022 р. річковий флот та річкові термінали знаходяться у законсервованому стані. Йдеться про 4 баржі й один буксир. Ще один буксир, «Аскет», на момент вторгнення перебував у ремонті на одному з судноремонтних підприємств Херсона. Після звільнення міста буксир був відсутній на заводі.

✅ Фумігація

До складу Ascet Shipping входить «Перша фумігаційна компанія», яка є одним із найбільших підприємств обробки агропродукції Східної України.

✅ Зберігання, перевалка

Одеська філія «Аскет Шипінг»

Група орендувала складські потужності в Одесі — відкрито Одеську філію «Аскет Шипінг», яка працює в Одеському та Чорноморському портах.

З 2023 р. «Аскет Шипінг» почала співпрацювати з портовим оператором SV в Чорноморську та може накопичити до 20 тис. т зерна для перевалювання.

Ізмаїльська філія «Аскет Шипінг»

У 2022 р. створено філії в портах Рені та Ізмаїл.  Найбільший обсяг вантажопотоку з червня 2022 р. проходить через Ізмаїл. Ascet Shipping підписано прямий договір із ДП «Ізмаїльський МТП». Компанія має можливість використовувати складські потужності.

«Аскет Шипінг» придбала земельну ділянку в Ізмаїльському р-ні, на якій побудовано складський комплекс. Перша черга передбачає будівництво підлогових складів потужністю 5 000 тонн одночасного зберігання.

✅  Миколаївська філія «Аскет Шиппінг» надає повний комплекс послуг з експедиції морських вантажів: забезпечує приймання на припортові склади, зберігання, відвантаження та транспортування вантажу в порт, забезпечує сертифікацію вантажів та оформлення митних та інших документів, необхідних для експортного відправлення вантажу.

Потужності філії з відвантаження зерна становили до 10 тисяч тонн на добу на одне судно, до 13 тисяч тонн на добу на два судна одночасно.

Вузол авторозвантаження автомобілів — на 2 проїзди, 2 автомобільні ваги на 80 т та 2 вагонні залізничні ваги на 150 т. З придбанням власного тепловоза, Миколаївська філія «Аскет-Шиппінг» збільшила пропускну спроможність приймати зернові вантажі залізничним транспортом з 36 до 90 вагонів.

Філія здійснювала накопичення та відвантаження суднових партій зернових вантажів із власного терміналу, а партій соняшникового шроту — зі спеціалізованого порту «Ніка-Тера». 

З березня 2022 р. Миколаївська філія «Аскет-Шиппінг» працює як «сухий порт».

Херсонська філія «Аскет Шипінг» («Тавр»)

Потужності Ascet Shipping з обробки зернових вантажів Херсонського регіону зросли із будівництвом та введенням в експлуатацію власного складу «Тавр» у 2017 р. Склад для приймання зернових площею 3 тисячі м², розрахований на 12 тис. т пшениці одночасного зберігання.

Щомісяця  компанія відвантажувала близько 30 тис. т агропродукції. 

Планується повністю відновити роботу Херсонської філії. Навесні 2023 р. Ascet Shipping переміщує зернові потоки із Херсонщини на Миколаївський термінал, а далі відвантажує залізничним транспортом до портів.

Бердянська філія «Аскет Шипінг» надавала повний цикл послуг логістики зерна на експорт.

У 2018-2019 рр. філія збільшила потужності складів накопичення зернових у Бердянську до 100 тис. т: відкрила новий склад потужністю 20 тис. т, та розширила потужності основного складу «Приплив» до 80 тис. т.

З початку роботи як портового оператора в Бердянському морському порту в 2016 р., «Аскет Шиппінг» інвестував близько $4,3 млн власних коштів у розвиток інфраструктури, щоб забезпечити експорт зерна через причали порту.

На підприємстві було створено припортовий складський комплекс, автоколону, сучасні лабораторії. Причали порту оснащено новим технологічним перевантажувальним обладнанням, яке дозволяло одночасно вести біля причалів навантаження до 5 зернових суден. 

У 2022 р. серед втрачених матеріальних активів: автотранспортне підприємство, яке налічувало 150 вантажівок, уся суднонавантажувальна техніка — 7 суднонавантажувальних машин Breston, підлогові склади разом із ваговим обладнанням, лабораторіями та автонавантажувачами. 

Маріупольська філія «Аскет Шипінг» забезпечувала клієнтам весь комплекс транспортно-експедиторських послуг, включаючи перевезення вантажів на припортові склади та зберігання, лабораторні дослідження, фумігацію зерна, транспортування вантажу до порту до борту судна, суднове агентство, а також оформлення всіх необхідних документів для експортного відправлення вантажу.

Історія розвитку:

«Аскет Шиппінг» у 2007 р. розпочав роботу у Бердянському морському порту як експедитор та судновий агент, автоперевізник та фумігатор.

2008 р. — початок роботи Ascet Shipping у Маріупольському торговому порту.

2009 р. — створення ТОВ «Перша фумігаційна компанія» (Донецька обл, м. Маріуполь).

2012 р. — компанія почала працювати у Херсонському порту як експедитор та стивідор.

2014 р. — Ascet Shipping почала працювати в Миколаївському порту.

2016 р. — у липні компанія отримала статус портового оператора та почала інвестувати у створення припортових зернових складів, автоколони, сертифікованої лабораторії, засобів механізації та перевантажувальну техніку.

2017 р. — Ascet Shipping відкрила філію в Одесі, завершено будівництво зернового складу «Тавр» у Херсоні, завантажено 283 теплоходи в портах Миколаєва, Бердянська, Херсона, Маріуполя, Одеси.

Компанія «Аскет Шипінг» з виробником перевантажувальної техніки Van Trier Transportbanden у 2017-2019 рр. інвестували більше $1 млн в оснащення причалів Бердянського порту конвеєрним обладнанням Van Trier Transportbanden.

2019 р. — за результатами роботи у 2019 р. «Аскет Шиппінг» вперше у своїй історії перемогла одразу у двох номінаціях у Національному морському рейтингу України: «Темпи зростання» та «Золота тонна».

2020 р. — заплановано побудувати та ввести в експлуатацію склад зернових на річковому терміналі у Дніпрі у березні 2020 р.

«Аскет Шиппінг» на Бердянській філії посилив парк техніки, встановивши нові стрічкові конвеєри та мобільні пересувні бункери. Парк портової техніки збільшився до 24 одиниць: додатково встановлено телескопічний стрічковий навантажувач Breston.

Стивідорна компанія «Аскет Шипінг» вийшла на проектну потужність перевалки зернових вантажів.

2021 р. — у жовтні «Аскет Шиппінг» уклала угоду про 8-річний лізинг двох барж компанії «НІБУЛОН». Судна завдовжки 102 м можуть перевозити 4,5 тисяч тонн вантажу кожна.

2022 р. — у квітні компанією прийнято рішення про релокацію бізнесу на Захід України. 

Відкрито філії в портах Ізмаїл та Рені, в Одесі. Перевалку зернових відновлено в травні і протягом року Група експортувала 350 тис. т зернових. Баржами через порт Рені відправлено близько 80 тис. т, зерновим коридором — 80 тис. т, а більшу частину перевантажили через порт Ізмаїл.

2023 р. — у березні почалось будівництво зерносховища на 5 тисяч тонн одночасного зберігання у порту Ізмаїл.

Компанія планує розвивати автотранспортне підприємство на Заході України, шукає майданчик для будівництва. Також має підписані контракти з портами Гданськ, Клайпеда та Рига на перевалку вантажів.

«Аскет Шиппінг» збільшив потужність перевалки в портах Дунаю з 30 тисяч тонн до 100 тисяч тонн на місяць.

«Аскет Шиппінг» розпочала завантажувати судна в Чорноморську, та забезпечила для клієнтів накопичення 50 тисяч тонн на складах в Одесі й Миколаєві. Оотримано сертифікат якості системи менеджменту за міжнародним стандартом ISO 9001:2015.

# Після трагічної смерті у лютому 2019 р. засновника і керівника компанії «Аскет Шиппінг» Дениса Русіна, керівником і основним беніфіціаром (60,0%) компанії стала його вдова — Русіна Катерина — Валеріївна. Інші власники з долями по 10%: Марія, Яков, Філіпп, Прохор Русіни.

Профіль Фейсбук.

Менеджмент

Русіна Катерина Валеріївна
Русіна Катерина Валеріївна
Директор і бенефіціар групи компаній
Редька Дмитро Леонідович
Редька Дмитро Леонідович
Керівник філії південного регіону
Харченко Андрій Борисович
Заступник директора з регіонального розвитку
Веракша Борис Семенович
Директор Львівської філії

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Жилянська, 68, приміщення 22
+38 (050) 449-07-85
contact@ascetship.com
Подивитись на мапі

Діяльність

Портові елеваториТрейдингЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання