Західний Буг

Вирощування зернових, зернотрейдинг, насінництво, агрохімічні послуги, продаж і обслуговування сільгосптехніки, зберігання
3592

Група компаній «Західний Буг» займається вирощуванням зернових, технічних та кормових культур, їхнім зберіганням і реалізацією, продажем та обслуговуванням сільськогосподарської техніки.

Назву групи обрано не випадково: річка Західний Буг протікає по всій Львівській області, де підприємство обробляє землі.

Регіони діяльності: Львівська, Чернівецька, Тернопільська та Волинська області. Загальний склад працівників близько 500 осіб.

Основні напрямки діяльності:

Вирощування та продаж зернових

Профільні культури: пшениця, ячмінь, кукурудза, гречка, горох. З олійних культур перевага надається ріпаку та сої.

Основна технічна та профільна культура — цукровий буряк, виробництво становить близько 1 млн т, а 80% прибутку «Західний Буг» отримує від його  продажу.

Земельний банк — на 2021 р. підприємство обробляє 65 тисячі гектарів землі.

Також «Західний Буг» закуповує всі зернові та олійні сільськогосподарські культури: ячмінь, ріпак, пшеницю, сою, кукурудзу у сторонніх виробників. Є можливість розрахунку зерном за придбане в компанії насіння, послуги агрохімічної лабораторії, агроконсультації, сівалки MZURI, б/в техніку, послуги з ремонту техніки.

Зернові та олійні культури «Західний Буг» експортує до Єгипту, Саудівської Аравії, Таїланду, Іспанії, Південної Кореї, Індонезії, Лівії, Ірану, Індії, Бангладеш, Бельгії, Мексики.

Тваринництво

Поголів'я великої рогатої худоби становить біля 1 тисяч голів (молочне стадо).

Насінництво (насіннєвий завод на Бродівському елеваторі)

Насінництво є однією з пріоритетних сфер діяльності «Західний Буг». Насінництвом, як бізнесом, компанія займається з 2013 р., до цього вирощували насіння лише для власних потреб.

Група «Західний Буг» 2013 р. запустила насіннєвий завод у Бродах, який працює на обладнанні німецької компанії PETKUS. Потужність насіннєвого заводу — 160-180 т/добу. Працюють із насінням зернових та олійних культур: озима та яра пшениця, озимий та ярий ячмінь, соя.

Крім того, «Західний Буг» надає послуги з очищення, калібрування, протруєння насіннєвого матеріалу на німецькому обладнанні Petkus. За 2021 р. дороблено більше 13 тисяч тонн посівного матеріалу.

Агрономічні послуги

Агрохімічна лабораторія «Західний Буг» розташована в с. Павлів Червоноградського району Львівської області.

Агрохімічна лабораторія надає послуги агрономічного супроводу сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств — консультування та рекомендації в галузі живлення, захисту, ґрунтообробки, вибору сортів/гібридів та інші.

Основна мета агрохімічної лабораторії — оптимізувати витрати на вирощування с/г культур, захистити виробників від використання неякісних добрив, насіння, води та виявляти дефіцити елементів живлення в рослинах.

У 2021 р. послугами Агрономічного супровіду  сільгосппідприємств скористалися 27 господарств.

Ремонт та обслуговування сільгосптехніки

Група компаній «Західний Буг» надає послуги із запуску техніки в роботу після зимової консервації та ремонту, післягарантійне обслуговування сільськогосподарської техніки (John Deer, CASE, Challenger, ROPA euro-Tiger, Ropa Euro Maus, навантажувач JCB, МТЗ, Т-150), проведення планового технічного огляду техніки та усунення несправностей, проведення комп'ютерної діагностики тракторів тощо.

«Західний Буг» ремонтує та обслуговує сільськогосподарську техніку на території Тернопільської, Львівської, Чернівецької та Волинської областей. На 2022 р. сервісна служба налічує 34 сервісних інженера.

✅ Проєкт Mzuri 

Дистрибуція посівних комплексів Mzuri Pro-Til. У 2021 р. ПП «Західний Буг» стало офіційним дилером компанії MZURI в Західній Україні.

Зберігання

До структури групи компанії входять 4 елеватори у Львівській області та один у Тернопільскій області.

Елеваторні комплекси ПП «Західний Буг» надають повний спектр послуг з приймання, доробки, зберігання, відвантаження зернових та олійних культур фермерам, сількогосподарським підприємствам і комерційним структурам, приймають сільськогосподарську продукцію з підвищеними показниками вологості, засміченості та доводять її до товарних кондицій. Загальна потужність одночасного зберігання всіх елеваторів групи «Західний Буг» — 135 тис. т.

«Сокальський елеватор» «Західний Буг»

«Сокальський елеватор» розташований у смт. Жвирка Червоноградського району.

«Сокальський елеватор» має у складі кілька частин. Перша  — польська частина, побудована ще у 1936 р., потужністю 1800 т. Друга — підлогові склади, загальною потужністю 28 тисяч тонн. Третя черга елеватора, потужністю 20 тисяч тонн у металевих силосах, введена в експлуатацію 2017 р. У 2021 р. проведено модернізацію «Сокальського елеватора» — встановлено нову італійську зерносушарку, оперативний силос та новий металевий силос на плоскій основі від компанії «Югелеватор».

Загальна потужність одночасного зберігання «Сокальського елеватора» складає 63 тисяч тонн. За рік елеватор робить три оберти і може обробляти 120 тис. т зерна, що повністю задовольняє «Західний Буг» та фермерів, які здають сюди зерно для продажу.

«Сокальский елеватор» став першим з елеваторів холдингу, який повністю перейшов на новітнє програмне забезпечення

✅ «Буський елеватор» «Західний Буг»

«Буський елеватор» знаходиться смт. Красне Золочівського району.

Це колишній «Буський комбікормовий завод». Потужність зберігання «Буського елеватора» — 15 тисяч тонн у підлогових складах. На елеваторі є можливість виготовляти комбікорм із інгредієнтів клієнта.

✅ «Бродівський елеватор» «Західний Буг»

Елеватор знаходиться м. Броди Золочівського району Львівської області.

«Бродівський елеватор» розділено на дві частини: одна зайнята прийманням зернових культур, а інша обладнана під насіннєвий цех. «Бродівський елеватор» готує насіння як зі свого насіннєвого матеріалу, так і приймає насіннєвий матеріал від клієнтів і надає послуги виготовлення насіння.

На території елеватора розташовані підлогові склади, загальним об'ємом зберігання 5 тисяч тонн, та металеві силоси на 10 тисяч тонн, які використовуються для зберігання насіннєвого матеріалу.

✅ «Ходорівський елеватор» «Західний Буг»

«Ходорівський елеватор» розташований у м. Ходорів Стрийського району Львівської обл., придбаний компанією 2019 р. «Ходорівський елеватор» має загальну місткість зберігання — 22 тисяч тонн.

«Збаразький елеватор» «Західний Буг»

«Збаразький елеватор» розташовано у м. Збараж Тернопільської обл. Елеватор почав роботу  у вересні 2023 р. Обсяг зберігання першої черги «Збаразького елеватора» складає 15 тисяч тонн у 3 металевих силосах. Також на елеваторі побудовано 14 силосів для тимчасового зберігання зерна.

«Збаразький елеватор» буде використовуватися, як для зберігання власної зернової продукції, так і для подальшої її переробки млином та макаронною фабрикою, що проєктується. Запуск першої черги млина потужністю 150 т/добу планується у 2024 р.

Історія развитку:

Створення підприємства пов'язане з «Радехівським цукровим заводом». У дев'яностих роках, коли почався розвал колгоспів, виникла проблема із сировиною для найпотужнішого в Західній Україні цукрового заводу. Спочатку власники пробували надавати господарствам фінансову допомогу для вирощування цукрових буряків, але це не увінчалося успіхом. Господарства були взяті під повний контроль, і в 2003 р. об'єднані під назвою «Західний Буг».

2003 р. — ПП «Західний Буг» розпочав свою діяльність на 2 тисячах гектарів землі.

2011 р. — відкрито агрохімічну лабораторію, де агрономи-аналітики розробляють систему живлення рослин.

2012 р. — до структури «Західного Бугу» увійшли 3 елеватори в Бродівському, Буському та Сокальському районах із потужністю зберігання 51 тисяча тонн зерна.

2013 р. — у місті Броди введено в експлуатацію сучасний насіннєвий завод, продуктивність роботи якого становить 200 т насіння зернових культур на добу.

2014 р. — ПП «Західний Буг» отримує статус елітного та репродукційного насіннєвого господарства.

2015 р. — введено в експлуатацію першу лінію силосного зберігання посівного матеріалу на «Бродівському елеваторі».

2016 р. — ПП «Західний Буг» має вісім відділень у Золочівському, Сокальському, Буському, Бродівському, Радехівському, Пустомитівському, Жовківському районах Львівської області, а також три елеватори, де зберігається все вирощене зерно.

«Західний Буг» зібрав 120,7 тис. т ранніх зернових у заліковій вазі. Елеватори компанії прийняли зерна майже у 2 рази більше своїх паспортних потужностей.

2017 р. — введено в експлуатацію два склади силосного зберігання зерна місткістю 20 тис. т на «Сокальському елеваторі», інвестиції склали 20 млн грн, а також дві механічні майстерні в підрозділах с. Миколаїв (Радехівський район) та с. Суходоли (Бродівський район).

2018 р. — «Західний Буг» відкрил елеваторний комплекс у м. Броди Львівської області, збільшивши його на 8 тис. т.

2019 р. «Західний Буг» придбав компанії «Хрещатик-Агро» (смт. Кострижівка, Чернівецької області), а також «Агродружество Євішовіце Україна» (с. Шимківці, Тернопільська обл.), яке входить до складу AgroGeneration.

«Західний Буг» збільшив земельний банк у Львівській області на 1,7 тисяч га — до 52,7 тисяч га, купивши підприємство «Гаї Галичини».

Група компаній створила 2 нових відділення: у Тернопільській області на 6,5 тисяч га і в Чернівецькій на 7,5 тисяч га.

Наприкінці року група придбала ще один елеватор у смт. Ходорів, потужністю 18 тис. т., загальні потужності зі зберігання зерна збільшилися до 108 тис. т.

2020 р. — у червні АМКУ дав дозвіл «Західний Буг» купити компанію «Агро-Лан» (с. Варяж, Львівська обл.).

2021 р.  АМКУ надав дозвіл  компанії  «Західний Буг» на придбання частки в статутному капіталі підприємства «Ресилієнт Городиловичі» (Львівська обл., с. Ульвівок), що належить Agromino.

«Західний Буг» збільшив потужність зберігання на «Сокальському елеваторі» на 15 тис. т.

Група інвестувала в реконструкцію елеваторних комплексів понад 100 млн грн, закупивши три зерносушильні комплекси Bonfanti та очисні машини БСХ-300. Було збільшено продуктивність транспортного обладнання, завдяки чому ліквідовано автомобільні черги на елеваторах.

Проведено модернізацію бункерів на відділеннях «Сокальський елеватор», «Буський елеватор» та «Ходорівський елеватор».

2022 р.  «Західний Буг» планує відкрити виробництво борошна та макаронних виробів у м. Збараж Тернопільської обл.

Навесні реалізовано проект на «Сокальському елеваторі» по комплексній модернізації ПЗ та cистеми SCADA.

2023 р. — ПП «Західний Буг» побудувало новий елеватор у Тернопільській області. 

# За даними аналітичної системи Youcontrol, основні бенефіціари компанії ПП «Західний Буг» Друль Оксана Романівна (30,01%), Овчарук Валерій Іванович (30,00%), Гладун Юрій Євгенович (30,00%).

Генеральний директор Групи компаній «Західний Буг»— Коцупир Василь Володимирович.

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Коцупир Василь Володимирович
Коцупир Василь Володимирович
Генеральний директор Групи компаній

Контакти

Львівська область, Червоноградський район, с. Павлів, проспект Юності, 39
+38 (050) 432-67-18
+38 (03255) 35-40-8
+38 (050) 372-62-50 (Закупівля зернових)
info@zahbug.com.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаЗаготівля, обробка та зберігання