Агро-Регіон

Рослинництво, тваринництво, зберігання, логістика і трейдинг
6532

Група компаній «Агро-Регіон» розпочала господарську діяльність у 2002 р. Це була ферма з 12 000 га навколо аеропорту «Бориспіль».

У грудні 2022 р. холдингова компанія «Агро-Регіон Київ» змінила назву на «Гарна Київ».

У 2007 р. компанія  змінила власників — ними стали акціонери шведського інвестиційного фонду East Capital.

East Capital Holding AB засновано у 1997 р. як приватний інвестиційний фонд, що спеціалізується на ринках країн Східної Європи та Азії, що розвиваються. East Capital управляє державними акціонерними фондами, фондами нерухомості та окремими активами широкої міжнародної клієнтської бази в розмірі €3,5 млрд. 

Головний офіс East Capital знаходиться у Стокгольмі, регіональні — у Гонконзі, Києві, Москві, Осло, Парижі, Шанхаї та Таллінні.

З 2021 р. власником агрохолдингу став «АГРО РЕГІОН СТОКГОЛЬМ ХОЛДИНГ АБ» (Agro Region Stockholm Holding, Швеція), який у грудні 2022 р. змінив назву на «ГАРНА СТОКГОЛЬМ ХОЛДИНГ АБ».

Основні напрямки діяльності:

Рослинництво

Основним напрямком виробництва компанії є вирощування зернових. Компанія дотримується моделі high cost – high yield: високі витрати — високі врожайності.

На 2023 р. «Агро-Регіон» обробляє 41 000 га землі в 4 областях: Чернігівській, Київській, Житомирській і Хмельницькій. Має сучасний і великий парк сільськогосподарської техніки, переважно європейського та американського виробництва.

Компанії розділені на три кластери: Західний — Житомир і Хмельницький, Центральний — це Бориспіль, Північний — Чернігів.

Профільні культури: головною культурою Групи «Агро-Регіон» є кукурудза (до 50 % сівозміни), а також соя не ГМО (10%), соняшник (20%), решта — овес, ячмінь, пшениця.

У Групі компаній «Агро-Регіон» у сезоні 2024 р. в планах скоротити площі під кукурудзою. У Київському кластері запланована наступна структура посівних площ: кукурудза — 16%, соняшник — 35%, озима пшениця — 16%, соя — 20%. Сівозміна 2023 р. мала відношення: кукурудза — 43%, соняшник — 21%, озима пшениця — 17%, соя — 9%.  У Чернігівському кластері за останні 5 р. зернові скоротилися з 30 до 23%, у 2024 р. вводиться соя — до 23% посівних площ. У Західному кластері основною культурою у сівозміні останніми роками була кукурудза — 45-50%, у планах на 2024 рі. кукурудза займе лише 12%, ріпак — 14%, озима пшениця — 16%, соя — 30%, соняшник — 28%.

Центральний кластер Бориспільський підрозділ: Київська область, Бориспільський районн, с. Велика Олександрівка

Основні культури: кукурудза, соя, озима пшениця, соняшник, пивоварний ячмінь

Земельний банк: майже 12 тис. га 

Північний кластер Чернігівський підрозділ: Чернігівська область, Козелецький район, с. Лихолітки та Борзнянський район, с. Оленівка

Основні культури: кукурудза, соя, озима пшениця, соняшник, пивоварний ячмінь, овес

Земельний банк: 19 тис. га

Західний кластер Житомирський підрозділ: Житомирська область, Любарський район, с. Юрівка

Житомирський підрозділ розпочав свою діяльність у 2008 р. У 2013 р. у рамках підрозділу було створено чотири компанії: «Агро-Регіон Любар», «Агро-Регіон Івки», «Агро-Регіон Хмельницький» і «Агро-Регіон Чуднів».

Основні культури: кукурудза, соя, озима пшениця, пивоварний ячмінь, озиме жито, соняшник

Земельний банк: 10 тис. га

Група має насіннєве господарство, розташоване в Борисполі, де з 2023 р. вона знову повертається до вирощування насіння кукурудзи та соняшнику.

✅ Тваринництво

«Агро-Регіон» має ферму ВРХ та три свиноферми.

✅ Продаж сільськогосподарської техніки

Група займається продажем спецтехніки, тракторів, комбайнів, комплектуючих до них.

✅ Логістика та трейдинг

З 2022 р. Група має власні підрозділи, яки займаються трейдингом та логістикою: «Гарна Логістика» (колишній «Племінний завод «Агро-Регіон») та «Гарна Трейдинг Україна» (колишн. «Агро-Регіон Україна»). Група змінила логістичний напрям та почала працювати в напрямку Польщі, Словаччини та Румунії. У планах розвивати постачання в Німеччину, Францію та Італію. 

Після складнощів з логістикою українського зерна, група «Агро-Регіон» закупил власний вантажний автомобільний парк, орендувала вагони та контейнери для перевезень зернових, створила контейнерний хаб у Борисполі для збільшення варіантів альтернативних перевезень.

У 2022 р. також відбулося інвестування у будівництво сухого порта у Румунії: разом із румуськими партнерами побудувано «сухий порт» біля західного кордону України.

Власна логістична компанія «Гарна Логістика», запущена наприкінці 2022 р., дозволила відмовитись від послуг сторонніх операторів та знизити витрати на перевезення до 20%.

✅ Зберігання

Елеваторні комплекси агрохолдингу, розташовані на залізничних станціях, забезпечують якісне зберігання, сушіння та безперебійне відвантаження зернових.

«Агро-Регіон» («Бориспільський елеватор»)

«Бориспільський елеватор» розташовано у м. Бориспіль Київської обл. Він увійшов до складу агрохолдингу у вересні 2016 р. За 2 роки «Агро-Регіон» побудувала сучасний комплекс для зберігання і переробки зернових «Бориспільський елеватор», вартістю 29,2 млн грн.

Потужність одночасного зберігання, зернових, олійних і бобових культур «Бориспільський елеватор» — 76 тисяч тонн у 9-ти металевих силосах та 6-ти підлогових складах та потужність приймання 6 100 т/добу.

«Бориспільський елеватор» має 2 модульні зерносушарки з теплогенераторами для автономної роботи без газу zero gas, 3 незалежні лінії автоприймання, одну точку відвантаження на автомобільний транспорт і 3 точки завантаження на 2 лініях на залізничний транспорт. Елеватор по станції Бориспіль має фронт навантаження 20 вагонів, швидкість навантаження — до 30 вагонів/добу. Також «Бориспільський елеватор» на території має митну зону та працює з контейнерами.

На «Бориспільському елеваторі» повністю впроваджена система автоматизації процесів руху та контролю зерна по території елеватора. 

«Агро-Регіон» («Велика Олександрівка»)

Зерносховище «Агро-Регіон» у с. Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області. Має власну сушарку.

«Заворицький елеватор»

«Заворицький елеватор» приєднався до агрохолдингу «Агро-Регіон» у 2023 р. Розташований у Броварському р-ні Київської обл.

«Заворицький елеватор» має ємність одночасного зберігання 30 000 тонн в металевих силосах від компанії Bentall Rowlands (Великобританія) зернових, олійних, бобових культур та потужність приймання 1 200 тонн/добу. На елеваторі встановлено обладнання Sojam для потокової обробки зерна, теплогенератори для автономної роботи без газу zero gas.

«Заворицький елеватор» обладнаний швидкими залізничними та автомобільними відвантаженнями, а також сучасним європейським обладнанням і повною автоматизацією технологічного процесу.

«Агро-Регіон» («Миропільський елеватор»)

У 2019-2020 рр. велося будівництво сучасного маршрутного «Миропільського елеватора» в смт. Миропіль Житомирської обл. Вартість проєкту — понад $5 млн.

«Миропільський елеватор» має загальну місткість зберігання — 54 тисяч тонн у 6 силосах по 7000 тонн та 2 — по 5000 тонн, а також підлоговий склад з одночасним зберіганням 2000 тонн. Потужність автоприймання — 2 000 т/добу. Зерносушильне обладнання виробництва STRAHL (Італія), є сучасна лабораторія, обладнана всім необхідним. Є можливість одночасного приймання 2 культур та їх відвантаження на автомобільний і залізничний транспорт.

«Миропільський елеватор» приймає не тільки власне зерно на зберігання, а й зернові від фермерів у радіусі 50 км. Напочаток 2022 р. розподілення власного і фермерського зерна становило приблизно 60 : 40.

У 2022 р. для сушарки Strahl на «Миропільському елеваторі» збудовано твердопаливний теплогенератор, який працює на відходах очищення зернових культур, а за потреби — на пелетах (соняшникових або деревних).  

«Агро-Регіон» («Любарський елеватор»)

«Любарський елеватор» компанії «Агро-Регіон Любар» знаходиться в с. Юрівка біля смт. Любар Житомирської області.

Елеватор має одну точку автоприймання, відвантаження здійснюється на автомобільний транспорт. Зернові та олійні культури зберігаються у двох металевих підлогових складах ангарного типу, об'ємом 10 тис. т. Елеватор має зерносушарку Meyer 2400S (Brock), очисні машини.

Історія розвитку:

2002 р. — початок господарської діяльності на базі підприємства «Племінний завод Олександрівка». Його активи були сконцентровані в Київській області на території Бориспільського району.

Компанія «Племінний завод «Агро-Регіон» спеціалізувалася на тваринництві і налічувала 8 тис. голів великої рогатої худоби і 24 тис. голів свиней. Також група займалася вирощуванням сільгоспкультур — у її користуванні перебувало близько 58 тис. га.

Володіли холдингом члени сім'ї екс-міністра сільського господарства Юрія Карасика (1992—1995 рр., 1997-1998 рр.).

2007-2008 рр. — Власники компанії «Агро-Регіон» стали акціонери East Capital Holding AB (Швеція). Земельний банк збільшено з 12 тис. га до 64 тис. га— на Житомирщині та Чернігівщині, закуплено нову сучасну техніку. 

2009 р. — компанія опинилася на межі банкрутства, акціонери повністю змінили менеджмент, відмовилися від частини землі та ферм.

2011 р. — «Агро-Регіон» зосередился на вирощуванні основних культур — кукурудзи та сої.

2015 р.  «Агро-Регіон» для зберігання врожаю користується підлоговими складами та силобегами, а також послугами елеваторів інших компаній. Компанія має намір елеватор потужністю 50 тис. т одночасного зберігання. 

2016 р.  у вересні компанія «Білий цвіт», що входить до структури холдингу «Агро-Регіон», придбала «Бориспільське ХПП», яке раніше належало ГК «Сільгосппродукт», потужністю одночасного зберігання 33 тис. т.

2017 р. «Агро-Регіон» став членом Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу (UNIC), створеної за підтримки Ради бізнес-омбудсмена, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Організації економічного співробітництва.

Розпочато роботу зі збільшення потужності зерносховищ у Житомирській та Київській областях.

2020 р. — початок роботи «Миропільського елеватора».

2021 р. — «Агро-Регіон» обробляє 38 тис. га земельного банку. До складу входять 11 компаній, об'єднані в чотири рослинницькі кластери: у Київській, Чернігівській, Житомирській та Хмельницькій областях.

У березні  АМКУ надав дозвіл шведської компанії «ЛОБІУ САЛА АБ» (LOBIU SALA AB), власником якої є Айварас Абромавичюс, придбати акції компанії  «Агро-Регіон Стокгольм Холдинг АБ». Це перевищує 75% голосів у вищому органі управління компанії. Agro Region Stockholm Holding управляє в Україні ТОВ «Агро Регіон Україна», його бенефіціаром був Ларс Пітер Елам Хаканссон — співзасновник, директор з інформаційних технологій і керуючий партнер шведського інвестиційного фонду East Capital Asset Management AB.

2022 р. — на початок року Група планувала модернізувати свої елеватори. На «Бориспільському елеваторі» не вистачає різних по об’єму силосів, проблеми з маршрутами транспортного обладнання. На «Миропільському елеваторі» розробили проєктну документацію, щоб додати силосів щонайменше на 20 тис. т. Проте війна завадила це реалізувати.

У кінці року  компанія  «Агро-Регіон Україна» змінила назву на «Гарна Трейдинг Україна», компанія ТОВ «Племінний завод «Агро-Регіон» змінило назву на «Гарна Логістика», а від діяльності на «Вантажний автомобільний транспорт».

Усі елеватори Групи стали незалежні від газу та перейшли на твердопаливні теплогенератори. 

З'явився новий логістичний напрям бізнесу та почав роботу власний парк вантажівок. Задля вирішення логістичних труднощів придбано спеціальну машину для завантаження контейнерів та власний контейнерний парк для перевезення зерна, побудовано «сухий порт».

2023 р. — у липні закрита угода з придбання елеватору компанії «Заворичі» у Київській обл., група відновила пошкоджені обстрілами обсяги зберігання зерна, периметр огорожі, тощо.

# За данними аналітичної системи YouControl основними бенефіціарами агрохолдинга через компанію «ГАРНА СТОКГОЛЬМ ХОЛДИНГ АБ» є Айварас Абромавичюс (більше 75%) та Ларс Пітер Елам Хаканссон.

Директор Центрального офісу агрохолдингу, директор компанії «Гарна Київ» — Тарасюк Дмитро Олександрович

Генеральний директор холдинга до 2022 р. — Рибаченко Катерина Володимирівна

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Aivaras Abromavičius
Абромавичюс Айварас
Екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України, співвласник холдингу
Хаканссон Ларс Пітер Елам
Один із засновників, голова ради директорів інвестфонду East Capital, бенефіціар агрохолдинга
Рибаченко Катерина Володимирівна
Рибаченко Катерина Володимирівна
Екс-генеральний директор, член наглядової ради, співвласниця групи компаній
Тарасюк Дмитро Олександрович
Тарасюк Дмитро Олександрович
Директор Центрального офісу в Україні Групи

Команда

Скоренко Віктор Євгенович
Директор «Заворицький елеватор» групи

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 19/21 Літера «А» Бізнес-центр «leonardo» -10 поверх
+38 (067) 324-21-07 (Гарна-Трейдинг-Україна)
+38 (044) 494-04-25
office@agro-region.com.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториТрейдингЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання