Агротур Переробка на ходу: як елеватор компанії Сігнет готується до нового сезону та впроваджує нові технології

В перший день агротуру «Переробка на ходу», який з понеділка розпочали редакції сайтів Latifundist.com та Elevatorist.com в партнерстві з Райффайзен Банком, нас запросили відвідати елеватор компанії «Сігнет», який успішно відпрацював минулий сезон та готувався до початку нового.

Андрушківський елеватор компанії «Сігнет» має місткість одночасного силосного зберігання понад 60 тис. тонн зерна, також має багаторічний досвід зберігання зерна у силобегах, що все більше набирає популярності. Підприємство працює з усіма основними видами культур: пшеницею, соняшником, соєю, кукурудзою. Минулого сезону елеватор зробив 3+ оберти. Понад 40% прийнятого зерна надійшло від давальців, решта — власне..

Відвантаження в минулому році відбувалось на залізницю та автомобільний транспорт. Компанія активно задіювала власний парк вагонів, який придбала за сприяння USAID.

Власні вагони компанії Сігнет

В сезоні 25/26 компанія пропонує конкурентоспроможні тарифи на послуги та налаштована як на залучення нових клієнтів, так і на підтримку продуктивних відносин з існуючими партнерами.

У новому сезоні на Андрушківському елеваторі «Сігнет» потенційно планують залучити більший потік зернових , ніж минулоріч.

Директор елеватора Віктор Трайдакало

«Причин для оптимізму дві — по-перше, очікуємо на вищу урожайність власного виробництва. Зараз поля пшениці в гарному стані, чисті, зерна без сажки та фузаріозу, з гарною натурою. По-друге, компанія не зупиняється у розвитку сервісів для наявних та потенційних поклажодавців. У новому сезоні ми впроваджуємо ряд новацій, щоб вивести комунікації з клієнтами на новий рівень та вкотре підтвердити прозорість нашої роботи. Зокрема, ми починаємо транслювати на табло, що розміщено при відборі зразків з авто та доступне до перегляду водієві, якісні показники зерна в той же момент, коли вони з’являються в обліковій системі лабораторії. Таким чином водій зможе відразу побачити і сфотографувати результати аналізу. Аналогічні дані в режимі реального часу надходитимуть і контрагенту на його вибір: в смс, повідомленням в Telegram або на e-mail»,— розповідає начальник елеватора Віктор Трайдакало.

Він наголошує, що окрім прозорості процесів у фокусі підприємства ще й оперативність.

«Якщо мова іде про наше збіжжя, то товаро-транспортна накладна формується вже при завантаженні зерна в автівку на полі. Номер поля, культура, вага тощо. Щойно автомобіль виїхав з поля, на елеватор надходить сповіщення. Тобто в режимі реального часу ми бачимо скільки авто з власним збіжжям до нас прямує і звідки, і вже розуміємо їхнє подальше спрямування, очікуваний час обробки та можемо говорити про електронну чергу на приймання. Компанія має в планах реалізацію чогось на кшталт електронної черги і для давальців, але поки що цей проєкт тільки на стадії розробки»,— говорить Віктор Трайдакало.

За його словами, на елеваторі рух транспорту регулюється світлофорами. На табло біля ваг відображається номер машин, які по черзі мають їхати на завальну яму. Це створює певний порядок. Також сигналами свіфтлофору регулюється рух на приймання, відстій або повторний аналіз.

Елеватор забезпечує робочими місцями понад 40 співробітників — місцевих мешканців.

Елеватор забезпечує місцевих мешканців робочими місцями

На елеваторі працює багато молодих спеціалістів

Те, що підприємство працює відкрито, підтверджується непрямим, але дуже виразним фактом — нас здивувала зграйка молоді, яка виходила з воріт елеватору. Такої кількості молоді на зерносховищах ми давненько не зустрічали. Це були не екскурсанти, а справжнісінькі собі працівники підприємства — дівчата та хлопці, більше десятка людей.

«Компанія справно платить податки, виконує всі соціальні зобов'язання перед робітниками, все прозоро. І люди цінують це. Часто до нас на роботу приходить молодь практично без досвіду, ми навчаємо і вже за кілька років вони отримують кар’єрне просування. Є співробітники, які приходили на посаду машиніста автомобілерозвантажувача, а сьогодні вони вже начальники змін. Компанія виділяє кошти на підтримку соціальної сфери у регіонах оперування. Та й так допомагаємо один одному, якщо щось треба»,— пояснює начальник елеватора.

Зараз на Андрушківському елеваторі компанії «Сігнет» готуються до старту нового сезону. Запросили на зерносховище альпіністів. Альпіністи спочатку мають перемити всі шість 10-тисячних силосів, а потім і решту споруд. Інакше подальша газація силосів буде даремною.

Силоси

Чистота у підземних галереях

«Миття силосів — дуже об'ємна робота. Це, по-перше, попередження виникнення зараженості. По-друге, це ефективніша газація. Силоси дуже високі, самотужки їх відмити ми зараз не можемо, тому наймаємо альпіністів. Це дороге задоволення, на яке йде компанія, розуміючи, що потрібно тримати якість послуг та репутацію. Вже майже всі ємності чисті, потім будемо мити робочу вежу. А далі — газація і все, 15-го липня вперед!»,— розповів нам керівник.

 Майя Муха, Elevatorіst.com