Штірліц, це провал, або чому потрібно вчасно чистити дахи силосів на елеваторах

Дах силосу на елеваторі провалився
Дах силосу на елеваторі провалився

Здається, зовсім недавно ми писали статтю про необхідність очищення дахів силосів від снігу, а вже минуло майже 3 роки. На жаль, за цей час ми не отримали жодного замовлення на цей вид робот від читачів сайту. Більше того, ніхто навіть і не дзвонив! Натомість у нас з'явилася інформація про те, що були випадки провалів покрівлі, і ми двічі брали участь у тендерах на ремонт покрівлі силосів. Варто замислитись, чи виправданий ризик бездіяльності.

Очистка дахів ще потрібна для того, щоб прибрати шорсткий шар, що утворився на поверхні, з налиплого пилу, який силою тертя утримує сніг, не даючи йому сповзати з даху. Утворюються дуже потужні шари снігу, і покрівельні конструкції зазнають навантаження, на які вони не розраховані. Іноді це призводить до провалу даху, як видно на фотографії.

Наші партнери зі спеціалізованого монтажного підприємства «Спецелеваторбуд» поділилися ще однією причиною пошкодження покрівлі силосів, яку їм доводиться ремонтувати. Це деформація несучої системи покрівлі під навантаженням, що виникає при розвантаженні зерна на місцях кріплення термопідвісок.

Для консультації ми звернулися до компанії ТОВ ІПК «ТЕМІКС», яка спеціалізується на розробці та виробництві систем термометрії. У проект закладаються навантаження на балки та крокви, які пов'язані з тиском на термопідвіску при розвантаженні зерна. Якщо маса, яка тисне на елемент, що несе, перевищує закладену в проект величину, термодвеска повинна обірватися. Обмежені розривні зусилля закладені в елементи системи кріплення може бути розривна пластина, скоба.

Причини появи додаткових навантажень різні — зерно, що злежалося, відсутність зміцнення знизу, налипання вологого зерна та ін. Рішення одне: варто купувати якісні системи контролю з обмежувачами навантаження. Навіть якщо такі аварії трапляються рідко, то вартість ризику в порівнянні з збитками не виправдана.

Робіть висновки, панове! З настанням зими, успіхів усім!