НІБУЛОН на 164% експортував зерна менше, ніж за аналогічний період в 2021 р.

Компанія «НІБУЛОН» з 1 січня по 15 листопада 2022 року експортувала 1,7 млн т зерна, з них 751 тис. т у період з березня по листопад. Це на 164% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Таке зниження спричинене перебоями на звичних експортних маршрутах компанії «НІБУЛОН» під час війни, зокрема блокування експорту через Чорне море та річку Дніпро.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Хоча загальний експорт цього року значно впав, дані за листопад показують, що частка компанії «НІБУЛОН» у загальному експорті зерна України перевищить її місячну частку на ринку напередодні війни.

«У січні 2022 року компанія «НІБУЛОН» експортувала понад 345 тисяч тонн зерна, що становило трохи більше 6% від загального місячного експорту зерна України. Станом на 15 листопада 2022 року на частку компанії припадало 6,3% загального експорту зерна України за першу половину місяця»,— говориться в повідомленні.

У період з травня по листопад компанія «НІБУЛОН» доставила понад 50 тисяч тонн зерна в Польщу, Угорщину та Румунію залізною дорогою та 160 тисяч тонн в Румунію баржами.

Очікується, що в грудні новозбудовані об’єкти для експорту зерна в Ізмаїлі почнуть повноцінно функціонувати, відкриваючи подальші можливості для збільшення експорту та зменшення залежності від Чорноморської зернової ініціативи ООН, яка постраждала від неефективності і невизначеності.

«Аграрний сектор України завжди був рушійною силою економічного зростання країни. Зараз ми потребуємо цієї рушійної сили для економічного відновлення. Незважаючи на серйозні постійні виклики для наших бізнес-операцій, компанія «НІБУЛОН» шукає інноваційні рішення для забезпечення зв’язку українських фермерів із міжнародними ринками та для збереження глобальної продовольчої безпеки»,— зазначив генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Андрій Вадатурський.