УДП має намір долучитися до рейдової перевалки у румунських портах

«Українське Дунайське пароплавство» розглядає можливості кооперації з найбільшими логістичними операторами Дунаю. Представники компанії відвідали низку європейських країн та провели зустрічі з іноземними колегами. Основна мета візитів — розвиток співробітництва та кооперації з іноземними партнерами.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив в.о. гендиректора підприємства Дмитро Москаленко.

Перші зустрічі відбулися в Румунії. З цією країною пов’язані два з основних логістичних напрямки морських перевезень. Це канал Суліна та канал Чернавода — порт Констанца.

«Потенціал Суліни є обмеженим з причини низької пропускної спроможності. Відкриття гирла Бистре покращило ситуацію, але залишаються питання недостатніх глибин та безпеки судноплавства. Розвиток логістики через канал Чернавода також має певні складнощі. Це і втрата фактичної вантажомісткості у періоди мілководдя, і затримки флоту, пов’язані з необхідністю використання терміналів порту Констанца. Тому наша мета — розбудова комплексних логістичних рішень, які дозволяють компенсувати недоліки всіх згаданих логістичних напрямків», — пише очільник УДП.

Дмитро Москаленко зазначив, що таким комплексним рішенням може стати перевалка на рейдових стоянках портів Констанца, Суліна, Усть-Дунайськ та інших. Або за схемою баржа-судно, або за схемою баржа — судно-накопичувач.

Можливість здійснювати перевалку на рейдових стоянках є у великих румунських логістичних операторів. Кооперація з іноземними партнерами сприяла б скороченню часу обороту флоту УДП та збільшенню обсягу перевезень.

Нагадаємо, у серпні «Українське Дунайське пароплавство» повідомило, що має намір за підтримки Міністерства інфраструктури реалізувати проект із власної перевалки зернових вантажів.