Буковель
«Буковель» — група компаній, що здійснює інвестиційну діяльність, направлену на надання в оренду власного та орендованого нерухомого майна, туристичні послуги, готельно-ресторанний бізнес тощо.
Основні напрямки діяльності:
✅ Надання в оренду й експлуатацію нерухомого майна
«Буковель» керує великою частиною нерухомості, серед якої — комплекс «Буковель»: майже 594 га землі і біля 98 000 м² іншої нерухомості: котеджі, вілли комплексу, парковки, комерційні центри, база відпочинку «Едельвейс», магазини, офісні приміщення, ресторани, кафе, прокати спорядження тощо.
Компанії «Біла акація» належить приміщення оздоровчого центру «SportLife» (Луцьк), нерухомість в Одесі (ТРЦ «Європа» тощо).
✅ Туристичні послуги
Туристичний комплекс «Буковель» — найбільший гірськолижний курорт України та Східної Європи. Під управлінням групи з 2021 р.
✅ Готельно-ресторанні послуги
Серед активів групи — кафе, готелі, ресторани.
✅ Виробництво
Виробництвом будівельних матеріалів — бетонних розчинів, займається компанія «Бетон-Вей» у м. Івано-Франківськ.
Виробництвом електророзподільної та контрольної апаратури — акціонерне товариство «ЕНКО» (Луцький електроапаратний завод).
✅ Агробізнес та логістика
✅ «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів»
«Івано-Франківський КХП» заснований в 1979 р. Підприємство розташоване на перетині м. Івано-Франківськ та с. Микитинці.
Потужності одночасного зберігання елеватора «Івано-Франківський КХП» складали 79 тис. т. На теріторії комлпексу знаходився завод з виготовлення комбікормів та млин, трьохсортний помел по зерну пшениці — 150 т в добу, а односортний помел жита — 35 т в добу.
«Івано-Франківський КХП» з 1992 р. перебував під управлінням Івано-Франківського виробничого об'єднання елеваторної та зернопереробної промисловості, з 2011 р. — Державного агенства резерву України, з 2016 р. — Міністерства аграрної політики і продовольства.
Підприємство «Івано-Франківський КХП» зупинило роботу в 2019 р. через значну заборгованість перед кредиторами, бюджетом, працівниками. Частина об'єктів нерухомості ДП «Івано-Франківський КХП» перебувала в податковій заставі, а на все нерухоме майно накладено арешт державною виконавчою службою.
Наприкінці 2019 р. цілісний майновий комплекс «Івано-Франківський КХП» було передано в управління Фонду держмайна та його почали готувати до приватизації через аукціон. У листопаді 2023 р. «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» виставили на аукціонні торги.
У грудні 2023 р. за результатами електронного аукціону Держмайна з продажу державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» компанія «Буковель» за об'єкт запропонувала 31,63 млн грн.
Читати за темою: Івано-Франківський КХП можуть продати за 31 млн гривень
У вересні 2024 р. АМКУ надано дозвіл на набуття контролю ТОВ «Буковель» над об’єктом приватизації — єдиним майновим комплексом державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» шляхом його придбання (викупу).
✅ «Інтерколесо»
У лютому 2022 р. компанія «Інтерколесо» отримала в оренду 27,08 га у Волинській обл. для будівництва та обслуговування будівель і споруд біля автомагістралі міжнародного значення М-07 сполученням Київ – Ковель – Ягодин, за 8,5 км від Держкордону.
У червні 2023 р. АМКУ дозволив ТОВ «Буковель» придбати частки у статутному капіталі компанії «Інтерколесо». Метою здійснення концентрації є інвестування «Буковель» у будівництво логістичного хабу на земельній ділянці, що орендується «Інтерколесо» та розташована за межами населених пунктів Любомльської міської ради Ковельського р-ну Волинської обл.
На території логістичного хабу розміщуватимуться 5 терміналів, а саме: зерновий, олійний, холодильний, нафтовий та термінал для зберігання бітуму.
Проєкт «Інтерколесо» передбачає місткості для зберігання 160 тис. т зерна. Робота буде спрямована на приймання сухого підготовленого зерна, та його перевантаження. Проєкт розбитий на черги і на пускові комплекси.
На грудень 2023 р. було побудовано частину інфраструктури зернового хабу: залізничний перевантажувальний комплекс та хопери для збереження зерна по 900 т.
Залізничне перевантаження включає 2 колії шириною 1520 мм. Одночасно можуть вивантажуватися вивантажуються 4 вагони з продуктивністю 500 т на годину.
Планується встановити зерносушарку, потужністю близько 600 т/год, та комплекс автомобільного приймання.
Читати за темою: В Волинській області збудували перевантажувальний комплекс для зерна
# За даними аналітичної системи Youcontrol, бенефіціарами групи компаній «Буковель» є Палиця Захар Ігорович та Палиця Оксана Василівна.