Ольгопіль АФ

Рослинництво, насінництво, молочне тваринництво
545

«Агрофірма «Ольгопіль» — група компаній, що займається сільськогосподарською діяльністю у колишньому Чечельницькому (нині — Гайсинському) районі Вінницької області. Відома своїм насіннєвим підрозділом.

Основною продукцією групи є насіння, продовольче зерно, хліб, борошно, крупи, олія, м'ясо і молоко.

«Агрофірму «Ольгопіль» заснували у 2000 році.

Основні напрями діяльності:

✅ Рослинництво

Профільні культури: пшениця, ячмінь, соя, ріпак, кукурудза, цукровий буряк, овес, соняшник.

Земельний банк: у користуванні господарства є 4 890 га землі в Ольгопільській, Тартацькій, Стратіївській та Демівській сільських радах Гайсинського (колишнього Чечельницького) району.

Традиційно найбільшу частку у структурі займає озима пшениця, під неї на 2022 виділено понад 1000 га. Озимий ріпак під урожай 2022 року посіяно на площі 900 га. Усього під озимі господарство закладає понад половину своїх площ.

✅ Тваринництво

В АФ «Ольгополь» є невелика свиноферма. У селі Каташин розташована молочнотоварна ферма та унікальний для України переробний завод із виробництва молочної продукції під торговою маркою Villa Milk.

✅ Риборозведення

Агрофірма має свій ставок — 70 га водного плеса, та рибне господарство.

✅ Насінництво

Господарство займається товарним виробництвом зерна та насіння, та є базовим господарством Інституту фізіології рослин та генетики НААН України з виробництва насіння зернових культур.

«Агрофірма «Ольгополь» атестована як елітне насіннєве господарство. У 2010 р. збудовано власний насіннєвий завод, оснащений німецьким обладнанням. Насіннєвий завод дозволяє виконувати весь комплекс робіт з виготовлення насіння: від очищення, обробки фунгіцидами, інсектицидами, стимуляторами росту та добривами до фасування у біг-беги.

Підготовку якісного насіннєвого матеріалу з чистотою 99% та схожістю вище 92%, та його протруювання відразу на заводі в «Агрофірмі «Ольгопіль» називають своєю серйозною конкурентною перевагою.

У 2020 р. АФ «Ольгополь» встановила сонячну електростанцію, після чого сушарка, верхня та нижня зали насіннєвого заводу, лабораторія, елеватор, склади — всі об'єкти насіннєвого комплексу забезпечені власною електроенергією.

Переробка

В АФ «Ольгопіль» повноцінно функціонує млин, крупорушка, олійня та пекарня.

✅ Зберігання

Елеватор Агрофірма «Ольгопіль»

Сучасний елеватор із двома зерносушарками.

Перша черга елеватора «Агрофірми «Ольгополь» була побудована у 2010-2011 роках. Його потужність складала 4 тис. т. У 2015-2016 роках нарощування елеваторної потужності продовжилося, і на підприємстві встановили ще три силоси: один на 5 тис. т і два — по 3 тис. т. Також склади напольного зберігання обсягом 7 тис. т. У 2020 році на зерносховищі звели ще 2 силоси по 6 тис. т.

На сьогодні елеваторна потужність «Агрофірми «Ольгополь» складає 34 тис. т механізованого зберігання. Із них 27 тис. т — це силоси, 7 тис. т — склади підлогового зберігання.

Крім того, у господарства є складські приміщення без механізації на 10–13 тис. т. Оскільки на елеваторах не вистачає каналів для вентиляції, то зерно, яке йде на насіннєвий матеріал, зберігають у підлогових складах, бо там стабільніші температурні умови.

«Роксана-К»

Знаходиться у селі Мельниківці Гайсинського району Вінницької області.

У 2021 р. запуск зерносушарки став ключовим елементом створення зернового комплексу у ФГ «Роксана-К». Поряд із комплексом збудували підлогові склади місткістю 10 тис. т зернових.

У 2022 році на елеваторі «Роксана-К» планується ввести в експлуатацію стрічковий конвеєр, який подаватиме зерно із сушарки одразу до складу.

Історія розвитку:

2000 р. — створення Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Ольгополь».

2008 р. — СТОВ «Агрофірма «Ольгополь» атестована як елітне насіннєве господарство. Встановлена порційна зерносушарка потужність 120-130 т кукурудзи за добу, і металічний силос на 1000 т.

2009 р. — на елеваторі встановлені ще три силоси із галереями, по тисячі тонн кожен, а також зерносушарку проточного типу з пропускною здатністю 200-400 т кукурудзи на добу.

2010 р. — введення в експлуатацію насіннєвого заводу.

2012 р. — збільшення потужності зберігання елеватора, встановлення силоса на 5 тис. т і двох місткостей на 3 тис. т.

2020 р. — Агрофірма «Ольгопіль» розширила потужності зберігання  елеватора, встановивши ще два металічних силоси.

Також компанія встановила сонячні батареї для 100% забезпечення внутрішніх потреб насіннєвого комплексу. Електростанція містить більше 600 сонячних панелей і займає 1,2 тис. м2 складських покрівель. Ії потужність складає 0,5 МВт.

2021 р. — побудоване складське приміщення і зерносушильний комплекс ФХ «Роксана-К».

# За даними аналітичної системи Youcontrol, директор і співвласник (75,0%) СТОВ «Агрофірма «Ольгополь» — Каленич Павло Євгенійович.

Профіль на Фейсбуці

Менеджмент

Каленич Павло Євгенійович
Каленич Павло Євгенійович
Власник та директор групи компаній

Контакти

Вінницька область, Гайсинський район, с. Ольгопіль, вул. Центральна, буд. 131
olgopol@ukr.net
+38 (067) 430-65-86
+38 (067) 432-29-70 (Директор)
+38 (097) 003-09-73
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториЗаготівля, обробка та зберігання