Енергоощадні технології НВО
Науково-Виробниче Об'єднання «Енергоощадні технології» — підприємство у Тернопільській області, яке окрім елеваторних послуг на своїх виробничих потужностях, розробляє та впроваджує енергозберігаючі технології для сушіння зернових та технічних культур.
Приватне підприємство «НВО «Енергоощадні технології» засновано у 2007 році на базі ВАТ «Хоростківський комбінат хлібопродуктів».
Компанія стала власником двох зернових складів у м. Хоросткові та м. Копичинці, які до цього належали підприємству-банкруту ВАТ «Хоростківський КХП». У існуючих складах була відсутня механізація, тільки в одному була вентиляція, а ваги та приймальні пристрої могли приймати автомобілі не більше 25 т.
НВО «Енергоощадні технології» проведено повну реконструкцію «Хоростківського КХП»: встановлено автомобільні ваги та нові точки приймання зернових, що дало можливість приймати сучасні автомобілі.
Основні напрямки діяльності:
✅ Зберігання зернових
Компанії належать два зерносховища.
«НВО «Енергоощадні технології» («Хоростківський КХП») — в м. Хоросткові Чортківського району.
«НВО «Енергоощадні технології» (Копичинецька дільниця) — в м. Копичинці Чортківського району.
Загальна потужність одночасного зберігання двох елеваторів компанії становить 50 тис. т. На відділках встановлено троє сучасних автомобільних ваг, вантажопідйомністю 60 т і 80 т. Для одночасного приймання різних культур «НВО «Енергоощадні технології» побудовано десять точок приймання, що дозволяє приймати за добу до 7 тис. т зерна.
Для оперативного завантаження проведено реконструкцію як точок відвантаження в залізничні вагони, так і всієї залізничної інфраструктури. До однієї існуючої добудовано додатково ще три точки завантаження на вагони. ПП «НВО «Енергоощадні технології» може відвантажувати до 36 вагонів на добу, що дозволяє підприємству завантажувати зернові залізничні маршрути. Реконструйовано залізничне полотно.
Підприємством сертифіковано за системами ISO та HASP три лабораторії. Дві — у Хоросткові (зерновий склад та лабораторія млина), та одну на Копичинецькій дільниці. Лабораторії укомплектовано всім необхідним обладнанням для визначення технічних параметрів зернових та олійних культур.
✅ Енергоощадні технології
Одним з ноу-хау на НВО «Енергоощадні технології» є впровадження енергоощадної технології сушіння зерна. Працівники компанії спільно з провідними вченими розробили та втілили в життя систему заміщення природного газу відходами сільгосппідприємств.
Розроблено та виготовлено теплогенератори, які сушать зерно на біовідходах (м'якині, тирсі, соломі).
На елеваторі підприємства в Хоросткові проводять реконструкцію і продовжують встановлювати теплогенератори. На «Хоростківському КХП» вже працюють 4 генератори, потужністю 2,5 МВт кожний. Також НВО «Енегроощадні технології» розробляє і планує встановити обладнання на 6 МВт для роботи з зерносушаркою ДСП-50.
Виробничі та адміністративні будівлі, їдальня НВО «Енергоощадні технології» також переведені на біоопалення.
Приватне підприємство готове до випуску унікальних вихрових генераторів-утилізаторів для сушіння зерна потужністю до 10000 кВт.
Теплогенератори з топками вихревого типу працюють без тиску, завдяки цьому в обладнанні відсутній ризик вибуху і загоряння. Коли зникає електроенергія, доступ кисню теж припиняється і горіння в котлі затухає. Пожежна безпека також забезпечується і наявністю теплообмінника. Присутність останнього впливає і на якість висушеного зерна.
✅ Переробка
У 2009 році Приватним підприємством «НВО «Енергоощадні технології» було проведено реконструкцію, а фактично — збудовано новий млин з переробки пшениці та жита на борошно.
З невеликого фермерського млина виріс потужний млиновий комплекс, який на сьогоднішній день переробляє до 1000 т зерна на місяць. Запущено повний цикл переробки з формуванням помольних партій, очищення, промивання та ін. Компанія постачає борошно у дев'ять областей України та на експорт.
✅ Послуги автотранспорту
Компанія «Енергоощадні технології» має автотранспортний парк у складі 40 одиниць, який забезпечує як внутрішні потреби підприємства, так і можливість завезення зерна зі складів сільгоспвиробників 10 автомобілями зерновозами.
# За даними аналітичної системи Youcontrol, власниками підприємства є Федорейко Валерій Степанович (30,0%), Іскерська Наталія Василівна (25,0%), Федорейко Ірина Володимировна (20,0%), Іскерська Вікторія Іванівна (12,5%) и Фурик Катерина Іванівна (12,5%).
Директор ПП «Науково-Виробниче Об'єднання «Енергоощадні технології» — к.т.н. Іскерський Іван Станіславович.
Менеджмент
Контакти
+38 (03525) 3-39-09