У Вінницькій області відкрили новий елеватор

На Вінниччині Летичів Агро урочисто відкрив елеватор
Новий елеватор «Летичів Агро» (MVA Бар)
Джерело фото: Elevatorist.com

У Вінницькій області урочисто відкрили новий елеватор «Летичів Агро» . Потужність одночасного зберігання нового підприємства складає 40 тис. т.

«Наші поля знаходяться в Літинському та Летичівському районах, тому ми шукали місце, де може бути вузлова залізнична станція. Серед двох основних претендентів на будівництво були місто Хмільник та місто Бар. Відповідно, і вибирали з цих двох, але в зв'язку з тим, що в Хмільнику вже є десь п'ять елеваторів, ми вирішили, що нам зайва конкуренція не потрібна, і вибрали місто Бар», — розповів власник і директор компанії «Пі Консалт», керуючий партнер MVA Group Костянтин Півень.

Він повідомив, що зерносховище побудували на території колишнього цукрового заводу трохи менше, ніж за рік.

«Ми почали будувати елеватор у вересні минулого року, а в експлуатацію ввели в серпні. У підприємство інвестували більше $10 млн. Намагалися його зробити максимально компактним і максимально гнучким з точки зору технологій», — зазначив Костянтин Півень.

На елеваторі «Летичів Агро» вже почали приймання як власного зерна, так і поклажодавців. Після запуску на підприємстві взяли майже 10 тис. т зерна, в т.ч. пшеницю, ріпак і соняшник. У найближчі дні почнеться активний прийом кукурудзи нового врожаю. У сезоні 2021/22 на елеваторі планують зробити три оберти: один за рахунок власного зерна компанії і ще два у співпраці з клієнтами.

Для довідки: Транспортне устаткування та силоси для зерносховища поставила канадська компанія Ag Growth International (AGI). Також на підприємстві встановлені оперативні силоси виробництва KMZ Industries. Ємності для зберігання представлені 8 силосами по 5 тис. т кожен. Хопери — по 1 тис. м3. Також на підприємстві є дві французькі сушарки Law та очисне устаткування українського виробника «ОЛІС» потужністю 37,5 т/год і 175 т/год відповідно.

Автомобілерозвантажувачі на підприємство поставила компанія «Елеваторпромсервіс».

На елеваторі є дві точки автоприйому зерна, один вузол автозавантаження. На залізницю зерно вантажать поки за допомогою потужностей партнерів, але після завершення реконструкції залізничних шляхів «Летичів Агро» стане маршрутним елеватором.

Також на елеваторі є сертифікована лабораторія.

На Виннитчине Летичев Агро торжественно открыл элеватор
На элеваторе провели экскурсию
На Виннитчине Летичев Агро торжественно открыл элеватор