
ADM
Archer Daniels Midland Company (ADM) — международная агропромышленная корпорация, один из крупнейших мировых переработчиков сельскохозяйственной продукции и производителей пищевых ингредиентов.
В компании ADM работает около 31 тысячи сотрудников в более чем 170 странах мира.
Штаб-квартира находится в г. Чикаго, штат Иллинойс, США. Один из главных офисов компании расположен в немецком Гамбурге.
Archer Daniels Midland Company насчитывает более 270 перерабатывающих предприятий, 44 научно-исследовательских центра и 500 зернохранилищ, а также имеет одну из лучших в мире продовольственных транспортных сетей.
ADM заняла 49-е место в списке крупнейших корпораций США, по данным журнала Fortune, за 2019 год.
Основные сферы деятельности ADM: производство и продажа продуктов питания, кормов для животных, а также сырья для промышленности и энергетики (производство этанола и биодизеля).
✅ ADM Ukraine является дочерним предприятием корпорации Archer Daniels Midland Company (ADM).
В компании работают около 800 сотрудников.
Направления деятельности «АДМ Юкрейн»:
✅ Зернотрейдинг
Основные экспортные культуры для «АДМ Юкрейн» в 2018 г. — кукуруза и рапс.
✅ Переработка масличных культур
Элеватор маслоэкстракционного завода «АДМ Ильичевск» имеет емкость единовременного хранения 20 тыс. т масличных культур.
Компания перерабатывает семена подсолнечника на маслоэкстракционном заводе «АДМ Ильичевск» в г. Черноморск Одесской области.
В 2017 г. маслоэкстракционный завод компании «АДМ Ильичевск» переработал семян подсолнечника — 480 тыс. т (+3,4 раза), произвел шрота — 60 тыс. т (+3,5 раза).
✅ Перевалка
Компании принадлежит собственный портовый терминал «Укрэлеваторпром» в г. Одессе, введенный в эксплуатацию в 2003 году. Строительство терминала проведено с помощью частных иностранных инвесторов, инвестиции в строительство составлили около $14,5 млн. Одним из партнеров по его реализации выступила Alfred C. Toepfer International.
Полностью собственником элеваторного комплекса «Укрэлеваторпром» компания Alfred C. Toepfer International Group (ACTИ) стала в августе 2005 г.
Общая емкость хранения «Укрэлеваторпром» составляет 210 тыс. т.
Зерно поступает на элеватор двумя видами транспорта: по железной дороге и автотранспортом, станция разгрузки вагонов рассчитана на 120 вагонов в сутки. Участок приема автотранспорта способен принять 170 автомашин. Судопогрузочная машина отгружает на суда 1200 т/час зерновых культур.
Производственная деятельность «Укрэлеваторпром» осуществляется на двух промплощадках:
«Укрэлеваторпром» (участок № 1) расположен в г. Одесса на 43-м причале Хлебной гавани.
На участке No 1 находятся станции разгрузки вагонов СРВ-1 и СРВ-2, силосы I-III очередей (всего 28 шт. по 6000 тонн), транспортное оборудование (конвейеры, нории), судопогрузочная машина.
«Укрэлеваторпром» (участок № 2) расположен в г. Одесса по ул. Черноморского казачества.
На участке No 2 расположена станция разгрузки автомашин на два проезда, силоса (10 шт. по 4 200 тонн), транспортное оборудование (конвейеры, нории).
✅ Зберігання
✅ «АДМ Юкрейн Хмільницький елеватор» — загальна ємність одночасного зберігання «Хмільницького елеватора» становить 97,3 тис. т зернових.
«Хмільницький елеватор» розташований у м. Хмільнику Вінницької обл. Елеватор заснований у 1928 році. У 1963 р. почалося будівництво нової лінії для збільшення обсягів приймання та зберігання зерна. У 1971 р. завершено будівництво ЗОГового елеватора, місткістю 50 тис. т.
У 2011 р. збільшено потужності зберігання на «Хмільницькому елеваторі» на 20 тис. т за рахунок металевих силосів. Також у наступні роки проведено масштабні ремонтні роботи, модернізовано обладнання: вітчизняні сушарки ДСП 32 і ДСП-50. Автоматизовано систему управління сушильного комплексу. Встановлено нове німецьке очисне обладнання та зерносушарки фірми Bühler.
✅ «АДМ Юкрейн Таврійський елеватор» — річковий перевалочний комплекс у Херсонській обл. розташований на лівому березі Каховського водосховища в акваторії «Новокаховський річковий порт». Загальна потужність зберігання «Таврійського елеватора» — 26 000 тонн зернових.
Колишня назва — «Зерновий термінал «Таврос», був побудований у 2005 р.
У 2017-2018 рр. на елеваторі проводилося будівництво точки приймання зерна зі встановленням автомобілерозвантажувача і підлогових металевих складів, додаткової лінії відвантаження зернопродуктів на водний транспорт.
На території «Таврійського елеватора» розташовано 2 металеві силоси, 2 механізовані склади підлогового зберігання зерна, розділені перегородками, робоча башта, 2 норійні башти, 2 автомобілерозвантажувачі.
На 2023 р. «Таврійський елеватор» не працює.
✅ «АДМ Юкрейн Кам'янський елеватор»
Знаходиться в м. Кам'янка Черкаської обл. Загальна ємність одночасного зберігання елеватора становить 64 тисяч тонн у металевих силосах і підлогових складах.
У 2013-2014 рр. інвестиції компанії були спрямовані на розширення потужностей зберігання «АДМ Кам'янський елеватор» на 16 тис. т за рахунок металевих силосів. У 2017 р. у другу чергу будівництва проведено реконструкцію блоку очищення елеваторного комплексу.
Історія розвитку:
1902 р. — заснована компанії ADM у Міннеаполісі (штат Міннесота, США) Джоржем Арчером (George A. Archer) і Джоном Даніельсом (John W. Daniels) як бізнес із виробництва лляної олії.
1919 р. — заснування Альфредом Топфером торгової компанії «Alfred C. Toepfer Company» у Гамбурзі. Спеціалізуючись на сільськогосподарських продуктах, вона виросла за рахунок торгівлі зерновими з США, Канадою та Радянським Союзом.
1923 р. — Archer-Daniels Linseed Companyпридбала компанію Midland Linseed Products Company, що стало початком сучасної Archer Daniels Midland Co.
1927 р. — сформовано зерновий підрозділ Archer Daniels Midland Co.
1929 р. — початок переробки сої, ADM купила борошномельний бізнес Commander Larabee.
Створення філії «Alfred C.Toepfer Co» у Нью-Йорку, компанія стала працювати на американському зерновому ринку.
1942 р. — Альфред Топфер як капітан Абверу служить в окупованому Парижі в економічному відділі, завдяки чому зміг відкрити для своєї компанії офіси в Познані, Кракові та у Львові (Лемберге).
1947 р. — Альфред Топфер зберіг зароблені під час війни гроші, на які розширив власний флот і швидко збільшив обороти зернового бізнесу.
1969 р. — штаб-квартира ADM переведена в Декейтер (штат Іллінойс, США).
1974 р. — «Archer Daniels Midland Co» купує соєві плантації в Бразилії та Нідерландах, заводи з переробки в Європі та Південній Америці. Загальна кількість співробітників перевищила 5000 осіб.
1978 р. — під час арабського нафтового ембарго Archer Daniels починає виробництво харчового етанолу для автомобільного палива.
1979-80-е рр. — 1979 р. в Гамбурзі засновано компанію «Alfred C. Toepfer International». На початку 80-х років Альфред Топфер, перебуваючи в дуже похилому віці, продав компанію «Alfred C.Toepfer International» великій американській корпорації Archer Daniels Midland (ADM).
1983 р. — ADM виходить на азіатський ринок.
1986 р. — сформована Golden Peanut Company.
1990 р. — ADM починає діяльність у СРСР.
1992 р. — ADM будує пілотний завод з виробництва біодизеля з ріпаку в Німеччині.
1993 р. — відкрито представництво в Києві «Альфред С. Топфер Інтернешенал», дочірньої компанії «Alfred C. Toepfer International».
1994 р. — інвестиції в азійський агробізнес Wilmar.
1997 р. — компанія входить на ринок какао. Відбувається злиття з Glencore's Brazilain.
1999 р. — перейменування української дочки — «Альфред С. Топфер Інтернешенал (Україна))». Головою «Альфред С. Топфер Інтернешенал (Україна)» став відомий аграрний топ-менеджер Бьорн Штендель.
2000-2003 р. — ADM розширює діяльність на країни Східної Європи, його дочірні компанії представлені також в Угорщині, Румунії та інших країнах.
У 2002 р. 80% акцій німецької компанії Alfred C. Toepfer International GmbH перейшли до Archer Daniels Midland Company. Решта 20% належали французькій компанії Invivo group.
2004-2005 рр. — створення «АДМ Україна» з основним видом діяльності «оптова торгівля молочними продуктами, яйцями , харчовими оліями та жирами» та «Іллічівський олійноекстракційний завод» — «виробництво олії та тваринних жирів».
2007 р. — «Альфред С. Топфер Інтернешенал (Україна)» інвестувала 90 млн гривень у будівництво перевантажувального комплексу в Одеському порту потужністю 1,2 млн т на рік.
2009 р. — будівництво першого в Китаї заводу з виробництва харчових інгредієнтів.
2010-2011 рр. — «Альфред С. Топфер (Україна)» першою в країні отримала сертифікат «зі сталого розвитку біомаси» відповідно до вимог ЄС за Системою міжнародного сталого розвитку та вуглецевої сертифікації (ISCC). Компанія мала 7 філій у різних регіонах України, а також 11 елеваторів для зберігання зерна (включно з 2 портовими елеваторами).
У 2011 році компанія інвестувала $3,5 млн у збільшення потужностей зберігання «Хмільницький елеватор» на 20 тис. т.
2012-2013 рр. — ЄБРР у 2012 р. надав відділенню «Alfred C. Toepfer International» кредит у розмірі $50 млн для реалізації глобальної програми з впровадження продовольчої безпеки на українському ринку зерна. Кредитні кошти виділено для поповнення оборотного капіталу для сільгоспвиробництва.
Починаючи з жовтня 2012 р., ADM прагнула придбати стратегічні холдинги для підтримки обслуговування азіатських ринків шляхом придбання GrainCorp— австралійської зернової компанії з мережею складських і портових потужностей в Австралії. Але в листопаді 2013 р. це придбання було заблоковано скарбником Австралії.
У грудні 2013 р. «Alfred C. Toepfer International Ukraine», дочка «Archer Daniels Midland Company», погодилася на виплату штрафу в $17,8 млн, визнавши провину в підкупі українських чиновників у порушення антикорупційних положень федерального закону США про корупцію за кордоном. За період між 2002 р. і 2008 р. представники компанії «Alfred C. Toepfer International Ukraine Ltd.» дали хабарів майже на $22 млн українським чиновникам для повернення ПДВ.
«Альфред С. Топфер (Україна)» увійшла до п'ятірки найбільших експортерів, переваливши 1 млн 429 тис. т українських зернових культур. Вона оперує 7 елеваторами, одним річковим і одним морським терміналами.
Проведено модернизацію обладнання на «Хмільницькому елеваторі» на Віннічині.
2014 р. — ADM перенесла свою глобальну штаб-квартиру в Чикаго. ADM купила частку в зерноекспортному терміналі в Portland, Oregon, США, що належить Columbia Grain.
У квітні компанія ADM, яка володіла 80% акцій «Alfred C. Toepfer International», завершила поглинання Alfred С. Toepfer, викупивши пакет акцій, що залишився, у французького трейдера InVivo за $113,6 млн. Рішення про перейменування компанії набуло чинності відразу після закриття угоди, тим самим завершивши майже столітню історію існування Alfred С. Toepfer.
«Альфред С. Топфер (Україна)» була перейменована в «АДМ Трейдинг Україна» і стала ключовим підприємством для торговельної діяльності АДМ в Україні.
2015 р. — у жовтні ADM оголосила про продаж свого глобального какао-бізнесу компанії Olam. Вартість продажу становить близько $1,2 млрд. Близько 1500 співробітників перейшли в Olam.
ADM продала 50% свого експортного терміналу в Бразилії корпорації Glencore Agriculture.
ADM досягла угоди з власниками про отримання повного контролю над двома зерновими терміналами в порту Констанца (Румунія). Серед активів, які придбала компанія —10 причалів, склад місткістю 330 тис. т зерна, експортні термінали зі щорічною потужністю 6 млн т.
Початок розширення потужностей портового терміналу Сан-Мартін у Санта-Фе (Аргентина).
2016 р. — ADM може інвестувати в зерновий термінал в Іллічівському порту близько $100 млн, інвестиції можуть бути освоєні на потужностях 4 терміналу Іллічівського порту.
ADM розпочала значне розширення та модернізацію свого експортного зернового терміналу в Сантосі, Бразилия.
«АДМ Іллічівськ» завершив модернізацію, внаслідок якої потужності заводу з переробки насіння соняшнику зросли майже вдвічі.
2017 р. — ADM придбала французьку компанію Chamtor, виробника глюкози, крохмалю і протеїну з пшениці.
У січні на станції Кам'янка «Одеської залізниці» сталася НП: з під'їзної колії «АДМ Кам'янський елеватор» самовільно рушили з місця 10 вагонів-зерновозів. Компанія виплатила Укрзалізниці компенсацію.
2018 р. — ADM зробила пропозицію компанії Bunge про поглинання, тим самим підігрівши інтерес інших можливих покупців, таких як Glencore.
Дочірня компанія ADM Amilum Bulgaria почала будівництво заводу з переробки кукурудзи в м. Разград у Болгарії.
2019 р. — у червні «АДМ Трейдінг Україна» перейменована в «АДМ Юкрейн».
2020 р. — продаж елеваторів «АДМ Вапнярський елеватор», «АДМ Знаменівський елеватор» агрохолдингу «АТК» і «АДМ Новокаховський елеватор» агрохолдингу «Фридом Фарм».
2022 р. — з лютого «АДМ Іллічівськ» призупинив роботу.
2023 р. — з початком роботи зернового коридору «АДМ Юкрейн» відновила діяльність портового терміналу в Одесі.
2025 р. — у квітні ADM повідомила про закриття внутрішньої торгівлі в Китаї.
Читати за темою: Американський зернотрейдер звільняє працівників в найбільшому сегменті свого бізнесу в Китаї
# Генеральний директор «АДМ Юкрейн» — Кособоков Олексій Володимирович.
Профіль Archer Daniel Midlands (ADM) Фейсбук
Менеджмент

Команда
Контакти
+38 (044) 230-14-99 (офис)
+38 (048) 738-63-81 (Одесский офис)