Бруклін-Київ

Стивідорні послуги, агротрейдинг
12486

«Бруклин-Київ» — група компаній, яка надає повний комплекс послуг для перевантаження агропродукції, логістики та зберігання.

«Бруклін-Киев» веде діяльність в Одеському порту з 1994 р., оперує причалами №38 (пірс №3), №42, №43, №44-45 (елеваторний пірс) і №46-47 (цукровий пірс).

Виробнича діяльність здійснюється на базі перевантажувального комплексу № 5, розташованого в Хлібній гавані Одеського МТП. Включає в себе вантажний, зерновий і контейнерний термінали.

«Бруклін-Київ» спеціалізується на перевалці генеральних, навалювальних і тарно-штучних вантажів. Займається агентуванням суден, експедируванням вантажів залізницею, експедируванням морських перевезень, оперуванням і фрахтуванням суден, експедируванням контейнерних перевезень, надає стивідорні послуги, здійснює вантажні контейнерні перевезення.

«Бруклін-Київ» яє членом Американської торговельної палати і Торгово-промислової палати Великої Британії.

Компанія постійно поповнює свій парк сучасною перевантажувальною технікою. Це — навантажувачі марки Ferrari, Volvo; контейнерні перевантажувачі ZPMC, RTG; суднонавантажувальна машина Neuero.

«Бруклін-Київ» надає такі види послуг:

✅ Стивідорні послуги

Приймання-вивантаження вантажів з вагонів/автотранспорту, розміщення вантажу в елеваторних ємностях силосного типу, навантаження суден.

✅ Обробка контейнерів: стафірування контейнерів зерном

✅ Швартові операції

Агентування суден

Внутрішньопортове експедирування вантажів

✅ Агротрейдинг

Основою діяльності «Бруклін-трейдінг» є закупівля зернових культур із забезпеченням повного ланцюга поставок. «Бруклін-трейдінг» має широкий пул договорів з елеваторами, перевізниками і транспортно-експедиційними компаніями, і працює на умовах EXW (по складським квитанціям) і FCA (авто і вагони).

✅  Зерноперевантажувальний термінал (ЗПК) «Бруклін-Київ»

Розташований у тилу причалу №1-з у районі Андросівського молу Одеського морського порту.

«Бруклін-Київ» і Louis Dreyfus у 2013 році уклали угоду про створення спільного підприємства з розвитку та управління кількома терміналами, за договором Louis Dreyfus належить 50% у Зерноперевантажувальному терміналі, крім того «Бруклін-Київ» працює тільки з вантажами цієї компанії.

Наприкінці грудня 2020 року завершено будівництво Причалу №1-з, довжиною 254 м і глибиною біля причальної стінки близько 12 м із перспективою до 13,5 м. Цих параметрів достатньо для приймання суден-панамаксів дедвейтом 60 тис. т і вище.

У серпні 2021 р. повністю змонтовано останній 33-й силос Зерноперевантажувального комплексу «Бруклін-Київ».

Причал 1-з оснащений:

Ємностями одночасного зберігання зернових вантажів об'ємом 241 тис. т (у перерахунку на зерно пшениці) — накопичення суднових партій зерна здійснюється в 33 металевих ємностях виробництва компанії Symaga (Іспанія).

Суднонавантажувальною машиною Neuro, продуктивністю — 1500 т/год або понад 30 000 тонн на добу.

Норма обробки суден типу «Панамакс» і «Постпанамакс» — до 3-х діб (8 суден на місяць)

Місячний оборот ЗПК за зерновими вантажами— до 450 тис. т. Річна проєктна потужність перевалки зерна насипом і зерна в контейнерах - до 4,5 млн т.

До складу ЗПК входить стафірувальний вузол, який дає змогу здійснювати стафірування контейнерів із зерновими вантажами до 80 TEU на добу

Залізничний вантажний фронт включає: 4 залізничні колії та 4 залізничні ваги.

Залізнична колія ЗПК з'єднана зі станцією Одеса-Порт і має 2 заїзди-виїзди.

Для забезпечення високої якості продукції ЗПК «Бруклін-Київ» має власну сертифіковану зернову лабораторію (ДСТУ, HASP).

Історія розвитку:

2006 р.  — створено компанію «Бруклін-Киев Порт», для керування контейнерним терміналом на базі причалу № 43 і нового глибоководного причалу № 42 завдовжки 225 м і проєктною глибиною 13,5 м, з прилеглою територією відкритого складського майданчика площею 3 га. Комплекс має криті складські площі та великий парк кранової та перевантажувальної техніки. Місткість контейнерного терміналу — 5 700 TEU

2012 р. — «Бруклін-Київ» і міжнародна торгова компанія Louis Dreyfus спільно реалізують в Одеському порту проект будівництва нового зерноперевантажувального комплексу. Загальна вартість інвестпроєкту становить $104 млн. Група «Бруклін-Київ» у першу чергу терміналу вклала 50 млн гривень. Проєкт реалізується в кілька етапів.

2013 р. — Louis Dreyfus Commodities та «Бруклін-Київ» склали угоду про створення спільного підприємства.

У жовтні відбувся запуск першої черги. Тут встановили один із найдовших конвеєрів в Україні, майже 300 м завдовжки, враховуючи те, що він спарений, двоповерховий, можна сказати, що він 600-метровий.

В остаточному вигляді проект «Бруклін-Київ» передбачає 3 зерносховища, з чіткою спрямованістю. Перше призначене для роботи із залізничним транспортом, друге (третя черга будівництва) працюватиме з автотранспортом. А третє (друга черга), причальне, призначене для формування суднової партії зерна та оператовного завантаження суден.

Перша черга найбільша, тому що вона містить у собі 66 тис. т зберігання зернових, стафіровку контейнерів і станцію розвантаження. Наступний етап — будівництво елеваторних потужностей спочатку об'ємом 70 тис. т., а потім і 100 тис. т. зберігання. Вони розмістяться на місці будівлі, яка не експлуатується вже понад 4 роки.

Читати за темою: Термінал Бруклін-Київ: ексклюзивний проєкт у дії. Частина 1

Термінал Бруклін-Київ: ексклюзивний проєкт у дії. Частина 2

2014 р. — Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надав кредит у сумі до $60 млн на будівництво зернового терміналу, вартість проекту зернотерміналу становить $99 млн.

Лідером перевалки в Одеському порту стал Бруклін-Київ — близько 5,5 млн т вантажів, серед яких зернові, руда і метал.

2015 р. — «Бруклін-Київ» планує будівництво двох підхідних залізничних шляхів до зернового терміналу.

Фахівці компані винайшли новий прискорений спосіб навантаження зернових вантажів у порту: за допомогою контейнерних перевантажувачів і спарених 20-футових контейнерів.

Завершення будівництва другої черги зернового терміналу загальним обсягом зберігання 135 тис. т.

«Louis Dreyfus Commodities Україна» придбала у «Євротермінал»земельну ділянку, розташовану поблизу перевалочного комплексу «Бруклін-Київ», для будівництва потужностей зберігання і сушіння зернових на 40 000 тонн і майданчика для відстою транспорту, який вивантажуватиметься на ЗПК.

2016 р. — наприкінці лютого введено в експлуатацію третю чергу зернового перевантажувального комплексу. До вже наявних 11 силосів додалося ще 6 нових.

Стивідорна компанія «Бруклін-Київ» презентувала проєкт будівництва нового зернового терміналу в Іллічівському порту, сума запланованих інвестицій становить $200 млн, проєкт передбачає ноу-хау в обробці вантажів, яке дає змогу перевалювати з інтенсивністю 24 тис. т на добу.

2017 р. — у серпні завершено основні роботи з демонтажу так званого «блакитного будиночка»  — колишнього транспортного цеху судноремонтного заводу, що з 2007 р. перебував на балансі ДП «Одеський морський торговельний порт» і заважав реалізації інвестиційного проєкту ЗПК.

2018 р. — восени в Одеському морському порту відновлено будівництво причалу №1-з, через низку причин заморожене протягом 5 років. Державне фінансування проєкту було припинено в той момент, коли загальнобудівельні роботи було виконано на 55,1% (побудовано 162 м лицьової стінки причалу), а днопоглиблювальні — на 62,3%.

2019 р. — підписано меморандум про закінчення будівництва причалу №1-з між АМПУ та компаніями «Бруклін-Київ» і «Louis Dreyfus Україна». Сума інвестицій компанії становить $103 млн. Будівництво причалу, який АМПУ планує зробити, становить понад 1 млрд грн.

Компанія закупила 10 нових сідельних тягачів Terberg виробництва Нідерландів, крім цього термінал використовує 21 тягач Terberg як власного, так і орендованого парку.

У тилу причалу №39 ОМТП закінчилося будівництво нової відкритої складської площі для зберігання генеральних вантажів і контейнерів, площею 2,7 га, що відповідає всім сучасним вимогам технологічних процесів і вимогам вантажовласників.

2020 р. — у квітні на причалах 46-47 в Одеському порту компанія «Бруклін-Київ» завантажила одночасно два балкери-зерновики.

Наприкінці грудня завершено будівництво нового причалу 1-з в Одеському морському торговому порту. У готовому вигляді причал матиме довжину 254 метри, ширину — 35 метрів і глибину біля кордону 12 метрів з перспективою до 13,5 метра.

2021 р. — 20 серпня останній силос із 33-х повністю змонтовано. Компанія завершила будівництво 2 черги зерноперевантажувального комплексу у вересні 2021 р. Після введення в експлуатацію загальний обсяг одночасного зберігання ЗПК складає 241 тис. т.

У вересніна на ЗПК інженерна служба «Бруклін-Київ» успішно провела випробування суднонавантажувальної машини під навантаженням.

Новий причал №35 Андросівського молу (за будівельною нумерацією 1з) Одеського морського порту вже готов до експлуатації.

2024 р. — засновано «Бруклін Трейдинг», як торговий підрозділ портового оператора «Бруклін-Київ»

# За даними аналітичної системи Youcontrol, на 2024 р. основними бенефіціарами групи «Бруклін-Київ» є ії президент Губанков Юрій Петрович (40,0%) та Губанков Андрій Юрійович (60,0%).

Генеральний директор «Бруклін-Київ» — Нікулін Олексій Сергійович.

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Юрій Петрович Губанков
Губанков Юрій Петрович
Президент Асоціації стивідорів Одеського МТП, президент та бенефіціар компанії
Олексій Нікулін
Нікулін Олексій Сергійович
Генеральний директор

Контакти

Одеська область, м. Одеса, Митна площа, 1
+38 (048) 737-36-81 (Бруклін-Київ-Порт)
+38 (048) 729-38-48 (Приймальня)
+38 (050) 514-29-54 (Департамент агротрейдингу)
info@brooklyn.kiev.ua
office.trading@brooklyn.kiev.ua (Департамент агротрейдингу)
Подивитись на мапі

Діяльність

Портові елеваториТрейдинг

Структура компанії

Brooklyn Trading
Бруклін Трейдинг
Зернотрейдинг