
Бруклін-Київ
«Бруклин-Київ» — група компаній, яка надає повний комплекс послуг для перевантаження агропродукції, логістики та зберігання.
«Бруклін-Киев» веде діяльність в Одеському порту з 1994 р., оперує причалами №38 (пірс №3), №42, №43, №44-45 (елеваторний пірс) і №46-47 (цукровий пірс).
Виробнича діяльність здійснюється на базі перевантажувального комплексу № 5, розташованого в Хлібній гавані Одеського МТП. Включає в себе вантажний, зерновий і контейнерний термінали.
«Бруклін-Київ» спеціалізується на перевалці генеральних, навалювальних і тарно-штучних вантажів. Займається агентуванням суден, експедируванням вантажів залізницею, експедируванням морських перевезень, оперуванням і фрахтуванням суден, експедируванням контейнерних перевезень, надає стивідорні послуги, здійснює вантажні контейнерні перевезення.
«Бруклін-Київ» яє членом Американської торговельної палати і Торгово-промислової палати Великої Британії.
Компанія постійно поповнює свій парк сучасною перевантажувальною технікою. Це — навантажувачі марки Ferrari, Volvo; контейнерні перевантажувачі ZPMC, RTG; суднонавантажувальна машина Neuero.
«Бруклін-Київ» надає такі види послуг:
✅ Стивідорні послуги
Приймання-вивантаження вантажів з вагонів/автотранспорту, розміщення вантажу в елеваторних ємностях силосного типу, навантаження суден.
✅ Обробка контейнерів: стафірування контейнерів зерном
✅ Швартові операції
✅ Агентування суден
✅ Внутрішньопортове експедирування вантажів
✅ Агротрейдинг
Основою діяльності «Бруклін-трейдінг» є закупівля зернових культур із забезпеченням повного ланцюга поставок. «Бруклін-трейдінг» має широкий пул договорів з елеваторами, перевізниками і транспортно-експедиційними компаніями, і працює на умовах EXW (по складським квитанціям) і FCA (авто і вагони).
✅ Зерноперевантажувальний термінал (ЗПК) «Бруклін-Київ»
Розташований у тилу причалу №1-з у районі Андросівського молу Одеського морського порту.
«Бруклін-Київ» і Louis Dreyfus у 2013 році уклали угоду про створення спільного підприємства з розвитку та управління кількома терміналами, за договором Louis Dreyfus належить 50% у Зерноперевантажувальному терміналі, крім того «Бруклін-Київ» працює тільки з вантажами цієї компанії.
Наприкінці грудня 2020 року завершено будівництво Причалу №1-з, довжиною 254 м і глибиною біля причальної стінки близько 12 м із перспективою до 13,5 м. Цих параметрів достатньо для приймання суден-панамаксів дедвейтом 60 тис. т і вище.
У серпні 2021 р. повністю змонтовано останній 33-й силос Зерноперевантажувального комплексу «Бруклін-Київ».
Причал 1-з оснащений:
Ємностями одночасного зберігання зернових вантажів об'ємом 241 тис. т (у перерахунку на зерно пшениці) — накопичення суднових партій зерна здійснюється в 33 металевих ємностях виробництва компанії Symaga (Іспанія).
Суднонавантажувальною машиною Neuro, продуктивністю — 1500 т/год або понад 30 000 тонн на добу.
Норма обробки суден типу «Панамакс» і «Постпанамакс» — до 3-х діб (8 суден на місяць)
Місячний оборот ЗПК за зерновими вантажами— до 450 тис. т. Річна проєктна потужність перевалки зерна насипом і зерна в контейнерах - до 4,5 млн т.
До складу ЗПК входить стафірувальний вузол, який дає змогу здійснювати стафірування контейнерів із зерновими вантажами до 80 TEU на добу
Залізничний вантажний фронт включає: 4 залізничні колії та 4 залізничні ваги.
Залізнична колія ЗПК з'єднана зі станцією Одеса-Порт і має 2 заїзди-виїзди.
Для забезпечення високої якості продукції ЗПК «Бруклін-Київ» має власну сертифіковану зернову лабораторію (ДСТУ, HASP).
Історія розвитку:
2006 р. — створено компанію «Бруклін-Киев Порт», для керування контейнерним терміналом на базі причалу № 43 і нового глибоководного причалу № 42 завдовжки 225 м і проєктною глибиною 13,5 м, з прилеглою територією відкритого складського майданчика площею 3 га. Комплекс має криті складські площі та великий парк кранової та перевантажувальної техніки. Місткість контейнерного терміналу — 5 700 TEU
2012 р. — «Бруклін-Київ» і міжнародна торгова компанія Louis Dreyfus спільно реалізують в Одеському порту проект будівництва нового зерноперевантажувального комплексу. Загальна вартість інвестпроєкту становить $104 млн. Група «Бруклін-Київ» у першу чергу терміналу вклала 50 млн гривень. Проєкт реалізується в кілька етапів.
2013 р. — Louis Dreyfus Commodities та «Бруклін-Київ» склали угоду про створення спільного підприємства.
У жовтні відбувся запуск першої черги. Тут встановили один із найдовших конвеєрів в Україні, майже 300 м завдовжки, враховуючи те, що він спарений, двоповерховий, можна сказати, що він 600-метровий.
В остаточному вигляді проект «Бруклін-Київ» передбачає 3 зерносховища, з чіткою спрямованістю. Перше призначене для роботи із залізничним транспортом, друге (третя черга будівництва) працюватиме з автотранспортом. А третє (друга черга), причальне, призначене для формування суднової партії зерна та оператовного завантаження суден.
Перша черга найбільша, тому що вона містить у собі 66 тис. т зберігання зернових, стафіровку контейнерів і станцію розвантаження. Наступний етап — будівництво елеваторних потужностей спочатку об'ємом 70 тис. т., а потім і 100 тис. т. зберігання. Вони розмістяться на місці будівлі, яка не експлуатується вже понад 4 роки.
Читати за темою: Термінал Бруклін-Київ: ексклюзивний проєкт у дії. Частина 1
Термінал Бруклін-Київ: ексклюзивний проєкт у дії. Частина 2
2014 р. — Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надав кредит у сумі до $60 млн на будівництво зернового терміналу, вартість проекту зернотерміналу становить $99 млн.
Лідером перевалки в Одеському порту стал Бруклін-Київ — близько 5,5 млн т вантажів, серед яких зернові, руда і метал.
2015 р. — «Бруклін-Київ» планує будівництво двох підхідних залізничних шляхів до зернового терміналу.
Фахівці компані винайшли новий прискорений спосіб навантаження зернових вантажів у порту: за допомогою контейнерних перевантажувачів і спарених 20-футових контейнерів.
Завершення будівництва другої черги зернового терміналу загальним обсягом зберігання 135 тис. т.
«Louis Dreyfus Commodities Україна» придбала у «Євротермінал»земельну ділянку, розташовану поблизу перевалочного комплексу «Бруклін-Київ», для будівництва потужностей зберігання і сушіння зернових на 40 000 тонн і майданчика для відстою транспорту, який вивантажуватиметься на ЗПК.
2016 р. — наприкінці лютого введено в експлуатацію третю чергу зернового перевантажувального комплексу. До вже наявних 11 силосів додалося ще 6 нових.
Стивідорна компанія «Бруклін-Київ» презентувала проєкт будівництва нового зернового терміналу в Іллічівському порту, сума запланованих інвестицій становить $200 млн, проєкт передбачає ноу-хау в обробці вантажів, яке дає змогу перевалювати з інтенсивністю 24 тис. т на добу.
2017 р. — у серпні завершено основні роботи з демонтажу так званого «блакитного будиночка» — колишнього транспортного цеху судноремонтного заводу, що з 2007 р. перебував на балансі ДП «Одеський морський торговельний порт» і заважав реалізації інвестиційного проєкту ЗПК.
2018 р. — восени в Одеському морському порту відновлено будівництво причалу №1-з, через низку причин заморожене протягом 5 років. Державне фінансування проєкту було припинено в той момент, коли загальнобудівельні роботи було виконано на 55,1% (побудовано 162 м лицьової стінки причалу), а днопоглиблювальні — на 62,3%.
2019 р. — підписано меморандум про закінчення будівництва причалу №1-з між АМПУ та компаніями «Бруклін-Київ» і «Louis Dreyfus Україна». Сума інвестицій компанії становить $103 млн. Будівництво причалу, який АМПУ планує зробити, становить понад 1 млрд грн.
Компанія закупила 10 нових сідельних тягачів Terberg виробництва Нідерландів, крім цього термінал використовує 21 тягач Terberg як власного, так і орендованого парку.
У тилу причалу №39 ОМТП закінчилося будівництво нової відкритої складської площі для зберігання генеральних вантажів і контейнерів, площею 2,7 га, що відповідає всім сучасним вимогам технологічних процесів і вимогам вантажовласників.
2020 р. — у квітні на причалах 46-47 в Одеському порту компанія «Бруклін-Київ» завантажила одночасно два балкери-зерновики.
Наприкінці грудня завершено будівництво нового причалу 1-з в Одеському морському торговому порту. У готовому вигляді причал матиме довжину 254 метри, ширину — 35 метрів і глибину біля кордону 12 метрів з перспективою до 13,5 метра.
2021 р. — 20 серпня останній силос із 33-х повністю змонтовано. Компанія завершила будівництво 2 черги зерноперевантажувального комплексу у вересні 2021 р. Після введення в експлуатацію загальний обсяг одночасного зберігання ЗПК складає 241 тис. т.
У вересніна на ЗПК інженерна служба «Бруклін-Київ» успішно провела випробування суднонавантажувальної машини під навантаженням.
Новий причал №35 Андросівського молу (за будівельною нумерацією 1з) Одеського морського порту вже готов до експлуатації.
2024 р. — засновано «Бруклін Трейдинг», як торговий підрозділ портового оператора «Бруклін-Київ»
# За даними аналітичної системи Youcontrol, на 2024 р. основними бенефіціарами групи «Бруклін-Київ» є ії президент Губанков Юрій Петрович (40,0%) та Губанков Андрій Юрійович (60,0%).
Генеральний директор «Бруклін-Київ» — Нікулін Олексій Сергійович.
Профіль Фейсбук
Менеджмент


Контакти
+38 (048) 729-38-48 (Приймальня)
+38 (050) 514-29-54 (Департамент агротрейдингу)
office.trading@brooklyn.kiev.ua (Департамент агротрейдингу)
Структура компанії
