Україна може втратити декілька мільйонів тонн врожаю внаслідок знищення Каховської ГЕС — Висоцький

Збитки лівобережжя Херсонщини після зруйнування Каховської ГЕС зараз важко оцінити, але відомо, що там зберігалось декілька сотень тисяч тонн зернових. На правобережжі втрачено понад 100 тис. т врожаю.

Про це сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцькийповідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Загалом Україна може втратити декілька мільйонів тонн врожаю внаслідок знищення Каховської ГЕС. Землі, які затоплені, потребують повної агроекологічної оцінки стану грунтів, але після того, як зійде вода. У більшості випадків потрібно буде застосовувати спеціальні методи відновлення грунтів.

«На угіддях, які постраждали внаслідок знищення Каховської ГЕС вирощувалося два основних блоки продукції, одним із них є овочеві та баштанні культури. Другий блок зернові та олійні культури: соя, кукурудза, соняшник, пшениця. Без джерела водопостачання неможливо вести мову про вирощування продукції овочівництва. Вирощування зернових та олійних культур відбудеться за екстенсивною моделлю з низькою врожайністю»,— сказав Висоцький.

Він додав, що найбільшою загрозою для міжнародної продовольчої безпеки є неможливість без зрошення вирощувати декілька мільйонів тонн зернових та олійних культур.

Читайте також: Фактично нам перекрили річкові ворота для українського експорту — голова Адміністрації судноплавства