З травня через зерновий коридор проходить в середньому одне судно за добу — Васьков

Через позицію РФ у Спільному координаційному центрі, «зернова ініціатива» працює вже менше ніж на 20% своєї нормальної пропускної спроможності і ситуація погіршується щодня.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«У нас із 1 травня до сьогодні інспекцію на вхід пройшли лише 43 судна. Відповідно в середньому з 1 травня Російська Федерація пропускає на інспекції трохи більше ніж одне судно на добу. В очікуванні наразі 54 судна, деякі з них очікують інспекції понад три місяці. Порт «Південний» не працює повністю. Якщо говорити в цифрах, то ініціатива вже зараз працює менш ніж на 20% своєї нормальної пропускної спроможності. І з кожним днем ситуація погіршується, виключно через позицію Росії у Спільному координаційному центрі»,— сказав Юрій Васьков.

Заступник міністра зазначив, що ООН і Туреччину поінформували про ситуацію, і переговори ведуть через них.

«Переговори ведуть через ООН і Туреччину. Вони знають про ситуацію. Щодня ми спілкуємося. Наразі ми не маємо інформації про те, що ситуація може покращитися»,— сказав Васьков.

Відповідаючи на запитання щодо перспектив транзиту російського аміаку в обмін на гарантії нормальної роботи угоди про безпечний експорт зерна, він нагадав, що аміакопровід наразі непрацездатний.

«Аміакопровід за останні три доби було двічі пошкоджено обстрілами з боку РФ. Наразі він непрацездатний. Сказати, в який термін його може бути відремонтовано, зможуть лише відповідні фахівці, коли отримають доступ і це буде безпечно»,— говорить заступник міністра інфраструктури.

Нагадаємо, президент Туреччини 17 травня заявив, що «зернова ініціатива» продовжить роботу ще два місяці, що пізніше підтвердив Генсек ООН Антоніу Гуттереш. Однак глава ООН заявив, що невирішені питання ще залишаються.

У порту «Південний» працює Одеський припортовий завод, який перевалює аміак з аміакопроводу Тольятті-Одеса.