УДП почало співпрацювати з поромним комплексом Орлівка-Ісакча

Для збільшення обсягів перевезення вантажів ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» починає співпрацю з поромним комплексом Орлівка-Ісакча на р. Дунаї.

Про це пише АПК-Інформ з посиланням на Facebook генерального директора УДП Дмитро Москаленко.

«Орлівка-Ісакча — це міжнародний автомобільний пункт пропуску, прямий перехід Україна — ЄС. Майже 90% трафіку складають контейнерні автотранспортні перевезення до Констанци. Від Орлівка-Ісакча до найбільшого румунського порту лише 145 км. Але минулого року Орлівка-Ісакча перетворилася ще й на вантажний термінал, річково-морський хаб, нову точку навантаження-вивантаження суден та барж»,— зазначив він.

Як уточнив фахівець, поромна переправа вже кілька місяців працює як порт. Наприкінці минулого року в Орлівці було організовано перевалочний комплекс, який уже успішно працює.

Комплекс запущено в експлуатацію в другій половині вересня 2022 р. З того часу було перевалено понад 50 тис. тонн — і з річкових, і з морських суден (завдяки тому, що осадка тут більша, ніж у Рені). У листопаді перевантажувальний комплекс включили до акваторії Ренійського порту. Але у власників Орлівки прямий договір із «Дельта-лоцман на заведення суден із гирла Бистре, прямий договір з АМПУ на оперування та агентування. Наразі подана заявка на статус морського терміналу.

Обсяг інвестицій складає понад $2 млн, і розбудова молодого порту продовжується. Зокрема, стартувало будівництво великих складів на 15 тис. тонн одноразового зберігання вантажів.

«Цікаво, що на протилежному березі Дунаю Румунія будує порт Ісакча, де буде розміщений великий універсальний морський термінал. Там є державні інвестиції, і найближчими місяцями буде оголошено конкурс на його концесію. Таким чином, з’явиться унікальний інфраструктурний об’єкт, у якому два порти двох країн розташовані один навпроти одного. Це дасть можливість, наприклад, розвантажити пункти пропуску, адже сьогодні багато зернових фур стоять у чергах на пунктах пропуску»,— підкреслив Дмитро Москаленко.