Черга вантажних вагонів на кордоні з Польщею сягає 19 діб — Ткачов

За місяць кількість рухомого складу, що прямує на Захід України, зросла на 31%. Станом на 4 квітня у напрямку доступних прикордонних переходів прямувало 23 тис. 195 вагонів, натомість 4 травня цей показник зріс до 30 тис. 530 одиниць.

Таку інформацію оприлюднив під час онлайн-наради з представниками зернового ринку заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, повідомляє Rail.insider.

За даними видання, найбільше вагонів продовжує фіксуватися на переході Ізов—Грубешів (9 тис. 953 вагони). Черга тут сягає 19 діб. Також у трійці «лідерів» — два переходи до Словаччини: Чоп—Чієрна над Тісоу та Ужгород—Матевці. До них прямують 4 тис. 896 та 4 тис. 869 вагонів відповідно (або роботи тут на 14 і 17 діб).

Складна ситуація наразі спостерігається у напрямку Румунії: черга на прикордонний перехід Вадул-Сірет—Дорнешти сягає 35 діб (4 тис. 422 вагони), а на Дяково—Халмеу — 22 доби (1 тис. 34). Відповідно УЗ довелося ввести конвенції, аби покращити ситуацію.

Раніше УЗ закликала українські компанії укладати договори перевалки зерна з 5-10 морськими портами, щоб перевізникам в Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині було простіше розподілити обсяги по своїй інфраструктурі.