Світ не має альтернативи українському зерну та олії — Висоцький

Інші країни, насамперед Близького Сходу та Африки, не зможуть обійтися без експортних поставок української с/г продукції. Замінити її нічим фізично, у тому числі поставками з РФ чи з будь-якої другої країни.

Про це заявив перший заступник міністра агрополітики України Тарас Висоцький, повідомили в пресслужбі МінАгро.

«Ми постачали 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, більше 50% соняшникової олії. Із України в середньому експортувалося 50 млн т с/г продукції. У рекордні роки цей показник доходив навіть до 65 млн т. Сьогодні немає можливості знайти альтернативу таким обсягам та замінити нашу продукцію. Це неможливо зробити фізично, навіть у перспективі найближчих 3–5 років», — акцентував він.

За його словами, у зв’язку з блокуванням портів Одеси та Миколаєва ми можемо сьогодні експортувати 15–20 % від довоєнних показників. Це уже призвело до суттєвого зростання цін на с/г продукцію та її фізичного дефіциту по всьому світу, особливо в державах Близького Сходу та Північної Африки.

«Якщо ситуація з війною та блокуванням портів триватиме, наприклад, до півроку, країни цих регіонів у принципі не матимуть збіжжя. А це означає голод», — констатував Тарас Висоцький.

Наразі, як підкреслив перший заступник, Уряд працює над розширенням фізичного експорту через альтернативні шляхи.