Укрзалізниця змінить підхід до роботи із зерновиками — радник голови УЗ

Нова економічна модель вантажного напрямку «Укрзалізниці» буде заснована на партнерських відносинах із зерновиками та підвищенні ефективності вантажоперевезень.

Такою думкою поділився експерт ринку логістики, член логістичного комітету ЄБА та радник голови правління «Укрзалізниці» Юрій Щуклін.

З метою впровадження нових принципів ТОП-менеджмент «Укрзалізниці» веде роботу у трьох напрямках:

  • розширення продажу оренди вагонів-зерновозів на довший горизонт планування (до кінця 2022 року);
  • перегляд взаємовідносин із власниками аграрних вантажів та елеваторів;
  • зміни нормативної бази та компонентів автоматизованих систем управління перевезеннями.

Щуклін зазначив, що вантажовласники та трейдери планують перевезення практично наосліп, не маючи інформації про провізну спроможність залізниць і не знаючи, чи буде фізична можливість вивезти їхні вантажі.

«Я бачу рішення у створенні за допомогою автоматизованих систем абсолютно нової платформи, на якій українські вантажовласники під час укладання своїх контрактів із покупцями зерна мали б можливість відразу ж законтрактувати перевезення цього вантажу українськими залізницями. Щоб на цій платформі всі учасники логістичного ланцюжка одразу могли зафіксувати всі зобов'язання один перед одним: зобов'язання порту прийняти вантаж, зобов'язання «Укрзалізниці» — перевезти, та зобов'язання вагоновласника (державного чи приватного) надати вагонний парк. Якщо ми говоримо про нову модель економічних взаємин, створення такої платформи неминуче», — зазначив Юрій Щуклін.

Проте реалізацію цих рішень гальмує застаріла нормативна база. Весь ринок змушений жити за правилами, написаними для «Укрзалізниці» минулого століття, коли не існувало ні конкуренції, ні дефіциту вагонів, ні профіциту.

Нагадаємо, раніше Щуклін заявив, що «Укрзалізниця» та зерновики відмовляться від проведення аукціонів для оренди зерновозів.