Досушування кукурудзи на полях може негативно позначитися на врожаї — думка

Залишати сушитися кукурудзу на полях дуже ризиковано. Передбачити погоду з високою точністю досить складно. Тому аграрії можуть просто занапастити врожай, причому, і майбутній теж.

Такою думкою поділився директор з інформаційних технологій, член Правління A.G.R. Group (власник — Мисак Хідірян) Ігор Богданов у матеріалі Elevatorist.com «Сушіння кукурудзи врожаю-2021: Сушити не можна залишити в полі».

«Якщо восени не провести нормальну ґрунтообробку, то наступного року буде втрата до 30% урожаю. Зимівка кукурудзи в полі — це сніг, це збирання навесні, це нові хвороби, розвиток грибка через вогкість і вологу, відповідно — низька якість. І сушити все одно доведеться, а прибирання по снігу — дуже складне і більш затратне. Чекати можна, якщо ти маєш 20 га і ти їх за добу прибереш. Тоді можна чекати та стежити за погодою. А якщо це великі обсяги, хоча б 500 га, я не ризикував би», — пояснює свою позицію Ігор Богданов.

Нагадаємо, цього року вологість кукурудзи дуже висока, а сушка дорога. Це змусить деяких аграріїв не прибирати зерно з полів, даючи можливість знизити вологість природним шляхом.