Зростання цін на газ призведе до чергового підвищення тарифів на сушку зерна — думка

У зв'язку зі значним підвищенням цін на газ, тарифи на сушку зерна знову виростуть, хоч і так вже збільшилися в три рази. Компанії G.R. Agro надійшла пропозиція закупити газ в жовтні по 38 грн/куб. Раніше газ закуповували за ціною від 19 до 28 грн/куб.

Такою думкою поділився операційний директор компанії G.R. Agro Артем Ремпен в матеріалі Оbozrevatel.com.

«Ми поки утримуємо ціни на сушку в елеваторах, просто щоб фермери могли працювати. Просто не можна було зупинитися або підняти ціни, зараз сезон соняшника, кукурудзи. Тоді залишили б без соняшникової олії і крохмалю», — каже Ремпен.

До того ж, не всі постачальники в умовах, що склалися погоджуються постачати блакитне паливо бізнесу. Наприклад, у Дніпропетровській області, як говорить Ремпен, було всього три варіанти, і користуватися можна тільки тим газом, за який вже заплатили (розширити обсяг не вийде).

«Ситуація для нас дуже гнітюча. Це може стати катастрофою, сушити можемо тільки газом. Є в країні елеватори, які працюють на альтернативних джерелах енергії. Але їх дуже мало, може бути 15-20% від загальної кількості, тому що вони технологічно складніше», — пояснив Ремпен.