Соснова
«Соснова» — група сільскогосподарських підприємств, яка розвиває рослинництво та тваринництво на Київщині та Житомирщині.
До складу групи входять:
- Приватне підприємство «Соснова»;
- Приватне сільскогосподарське підприємство «Бігунь»;
- Фермерське господарство «Олександр»;
- «Світанок-17»;
- «Гарант Сервіс»;
- «Агро Континенталь» тощо.
Основні напрямки діяльності:
✅ Рослинництво
Група «Соснова» обробляє землю у Бориспільському районі, у Яготинському, Переяславському, Броварському районах Київської області та в Житомирській області.
Земельний банк: на 2024 р. «Соснова» він складає в Київській обл. — 8 000 га, в Житомирській обл. — 5 000 га.
Профільні культури: пшениця, соняшник, кукурудза, ріпак, соя та кормові культури — кукурудзу на силос, трави.
Основна культура — кукурудза, яку можно виращувати як монокультуру, соняшник сіється раз на 4-5 років. Пшеницею «Соснова» засіває близько 1 000 га.
Сільскогосподарської техніки «Соснова» має близько 150 одиниць. Найбільше техніки New Holand, також віддаться перевага бренду John Deere, Fendt.
✅ Тваринництво
Група «Соснова» вирощує велику рогату худобу молочних порід, свиней і овець.
На фермах на 2024 р. утримуються ВРХ — понад 800 голів, 1 000 свиней, а також до 1 000 овець. Свиней «Соснова» продає на м’ясо на ринок, вівці купують ресторани. Надої на корову — понад 6 000 л на рік.
✅ Зберігання
Елеватор «Соснова» знаходиться у с. Соснова Броварського р-ну Київської обл.
Загальна місткість елеватора становить приблизно 45 000 тонн. Це 2 металеві силоси на 10 тис. т, підлогові бетонні та оцинковані склади.
Пробували зберігати зерно і в рукавах, але з часом відмовилися від цієї ідеї, залишивши рукавне зберігання лише для кормів.
Потреба у сушінні в господарстві висока, елеватор працював на старих вітчизняних сушарках ДСП, вироблених за радянських часів. Потім встановили американську сушарку Sukup, вона відпрацювала 3 роки. Зараз елеватор «Соснова» має італійські зерносушарки Bonfanti та Ravaro, а також NEC-400 від компанії «Новий Елеватор». Всі зерносушарки «Соснова» з газу переведено на альтернативное паливо: щепу та пелети деревини.
Читати за темою: Фермерські зернові хаби — як розташування сушильних комплексів економить час та кошти аграріям
Зерносховище господарства «Бігунь» знаходиться у Коростенському (колишн. Овруцькому) р-ні Житомирської обл.
У 2017 р. «Бігунь» побудувало зерносушарку та ангари для зберігання зерна на 5 000 тонн. Елеватор «Бігунь» обладнаний автомобільними вагами та зерносушаркою, яка працює на твердому паливі.
Також групою «Соснова» зерносушильний комплекс «Новий Елеватор» у 2023 р. побудовано у господарстві «Агро Континенталь» на Житомирщині.
Місткість зберігання елеватору «Агро Континенталь» складає 5 тис. т у металевому ангарі.
Історія розвитку:
1997 р. — сільськогосподарський виробничий кооператив ім.Леніна оброблял 2 000 га на землях, які належали колгоспу ім. Леніна, який у 90-х збанкрутів одним із перших.
2000 р. — утворено господарство «Бігунь» на Житомирщині.
2004 р. — засновано фермерське господарство «Олександр» (Київська обл.).
2008 р. — на базі виробничого кооперативу утворено приватне підприємство «Соснова».
2017 р. — запущено в дію елеватор «Бігунь» на 5 тис. т зернових. Інвестиції групи «Соснова» в реалізацію проєкту склали понад 7 млн грн. Загальний земельний банк близько 7000 га землі.
2018 р. — «Соснова» на Київщині орендує 6 000 га землі, має тваринництво — 1000 голів ВРХ, 2 000 свиней, 600 овець.
2023 р. — введено в дію зерносушильний комплекс у господарстві «Агро Континенталь».
2024 р. — в господарстві у Житомирському кластері працюють 2 сушильних комплекси потужністю 300 тонн/год кожний, які працюють на щепі. Також будується 3-й зерносушильний агрегат NEC-400 з теплогенератором 2,5 МВт на базі елеватора «Соснова» в Київській обл.
Читати за темою: Фермерське господарство Соснова розширює потужності сушіння зерна
Дивитися відео: Перепробували сушарки трьох виробників, зупинились на четвертому
# За даними аналітичної системи Youcontrol, основний бенефіціар та засновник групи компаній «Соснова» — Павлушко Юрій Іванович.
Менеджмент
Контакти
+38 (04148) 5-13-76 (ПСП «Бігунь»)