Ковельський хлібокомбінат

Рослинництво, тваринництво, зберігання, хлібобулочна та кондитерська продукція
53

«Ковельський хлібокомбінат» — група компаній, що об'єднує сільскогосподарські підприємства в гулузі рослинництва, зберігання, садівництва і овочівництва, переробки та виробництва хлібобулочної та кондитерської продукції.

Група «Ковельський хлібокомбінат» є агропромисловим комплексом замкнутого циклу.

Основни напрямки діяльності:

Рослинництво

Рослинництвом групи «Ковельський хлібокомбінат» займаються сільськогосподарські підприємства «ім. Лесі Українки» (с. Колодяжне), «Вежа» (с. Сільце).

Господарства вирощують зернові культури, овочеві та ягідні. Мають великий парк сільгосптехніки європейського зразка.

Земельний банк: компанії «ім. Лесі Українки» близько 3,5 тис. га, «Вежа» — 500 га.

Профільні культури: пшениця, жито, овес, ріпак та горох. У 2016 р. до 70% площ у структурі посіву відводилися під зернові.

Ділянка землі виділена для вирощування капусти та помідорів.

Тваринництво

Група розвиває молочне скотарство на підприємстві «ім. Лесі Українки», побудовано сучасний молочний комплекс у с.Колодяжне з комп'ютеризованою системою догляду та доїння корів. Стадо постійно поповнюється високоудійним молодняком зарубіжних селекцій.

Садівництво

Група компаній «Ковельський хлібокомбінат» вирощує сливи, яблука, полуницю та смородину.

Переробка

Із власного зерна для «Ковельського хлібокомбінату» виготовляється борошно.

У групі налагоджено переробку овочів і фруктів, грибів, ягід, для збереження продукції та її заморожування є відповідні виробничі потужності. Підприємство укомплектоване італійським обладнанням, яке має 2 тунелі шокової заморозки – потужністю замороження продукції до 30 т/добу кожен, камерне заморожування до 25 тонн на добу. Потужності для зберігання замороженої продукції складають 2000-3000 тонн одночасного зберігання (в залежності від виду продукції).

Виробництво та реалізація хлібобулочних та кондитерських виробів

«Ковельський хлібокомбінат» було збудовано у м. Ковелі 1974 р. на мав назву Ковельський харчокомбінат. Хлібзавод був розрахований на потужність 70-80 тонн формового хліба на добу.

«Ковельський хлібокомбінат» має 2 цехи – по виробництву хліба та кондитерських виробів. На підприємстві встановлено піч чеського виробництва, яка дає можливість випікати 24 тонни хліба за добу, поділювач та тістомісильна машина марки І8-ХТА-12 німецького виробництва.

«Ковельський хлібокомбінат» — одне з найпотужніших підприємств харчової промисловості на Волині. «Ковельський хлібокомбінат» на добу випікає в середньому до 25-30 тонн хліба та хлібобулочних виробів. Також налагоджено виробництво тортів.

Група «Ковельський хлібокомбінат» для реалізації власної продукції має розгалужену мережу торговельних закладів під назвою «Соломійка».

Зберігання

«Ковельська реалбаза хлібопродуктів» — сучасний елеватор у м. Ковелі Волинської обл.

Елеватор «Ковельська реалбаза хлібопродуктів» спочатку мав тільки підлогові склади для зберігання зернових. Елеватор у 2016 р. було модернизовано,  встановлено 8 металевих силосів із бічним вивантаженням, місткістю 1000 тонн кожний, від польського виробника AgrAlex.

На зерносушильному комплексі «Ковельська реалбаза хлібопродуктів» для сушіння зерна  використовує солому.

У 2018 р. разом з Укрзалізницею було побудовано європейську колію зі станції Ковель на територію елеватора «Ковельська реалбаза хлібопродуктів».

Другу черга розширення елеватора, загальною потужністю 14,4 тис. т, проведено 2020 р. Встановлено 4 силоси із бічним вивантаженням. Для розширення транспортної системи і створення додаткових маршрутів, на елеваторі створено обладнання, загальною протяжністю 114 метрів.

У листопаді 2022 р. «Ковельська реалбаза хлібопродуктів» розпочала розбудову, яку було завершено вже через 6 місяців.  Елеватор збільшив потужність на 50 тис. тонн.

Історія розвитку:

1997 р. — на Волині було засновно Компанію «Калина», навколо якої створювалась група виробничих компаній.

1999 р. — до складу групи увійшов «Ковельський хлібокомбінат».

2002 р. — «Ковельська реалізаційна база хлібопродуктів».

2004 р. — до групи приєдналося сільгосппідприємство «ім. Лесі Українки», розташоване у с. Колодяжне.

2007 р. — на території заводу «Калина» ввели в дію камери клімат-контролю для тривалого зберігання плодово-овочевої продукції об'ємом 1,5 тис. т. В основному це продукція власних підприємств групи.

2009 р. — до складу групи компаній входять «Ковельський хлібокомбінат», «Ковельська реалбаза хлібопродуктів», ФГ «Симфонія» та компанія «ім. Лесі Українки».«Калина» займається заготівлею, заморожуванням плодово-овочевої продукції, яку випускає під торговою маркою «Соломійка» – це полуниця, чорниця, ожина, вишня, малина, чорноплідна горобина, а також гриби, цукіні тощо.

2013 р. — на зерносушильному комплексі «Ковельська реалбаза хлібопродуктів» встановлено для зерна котел Джевич, потужністю 2,3 МВт, який виористовує солому.

2016 р. — «Ковельський хлібокомбінат» виготовляє 12 видів хліба, 30 видів булочних виробів та 36 видів кондитерських виробів. За допомогою кредитів групою «Ковельський хлібокомбінат» інвестовано у розбудову першої черги елеватора «Ковельська реалбаза хлібопродуктів».

2018 р. — «Ковельська реалбаза хлібопродуктів» у співпраці з «Укрзалізниця» отримала вузьку європейську колію на елеватор. Зроблено модернізацію пристроїв, елеватор отримав нову залізничну вагу, 2 нові електролебідки.

2019 р. — в результаті реорганізації Компанію «Калина« було припинено та приєднанно до «Ковельська реалбаза хлібопродуктів». Група компаній об'єдналася навколо «Ковельського хлібокомбінату».

2020 р. — до групи приєдналося сільгосппідприємство «Вежа» із с. Сільце, яке займається вирощуванням зернових та олійних культур, молочним і молочно-м'ясним скотарством.

Завершено монтаж 4 силосів об'ємом 4,59 тис. м3 кожен виробництва KMZ Industries.

«Ковельська реалбаза хлібопродуктів» утричі наростила відвантаження зерна у вагони.

2023 р. — групою «Ковельський хлібокомбінат» збудовано ще одну чергу елеватора у м. Ковелі за рекордних 6 місяців. 

# Основні бенефіціари Групи компаній «Ковельський хлібокомбінат»: Смітюх Іван Євдокимович, Смітюх Надія Степанівна, Римарчук Василь Михайлович.

Профіль Фейсбук.

Менеджмент

Іван Смітюх
Смітюх Іван Євдокимович
Голова правління Групи компаній

Контакти

Волинська область, м. м. Ковель, 2-ий пров. Ватутіна,буд. 6
+38 (067) 332-42-67
+38 (03352) 6-14-60
khk.kovel@gmail.com

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаЗаготівля, обробка та зберігання