Щедро

Виробництво олійно-жирової та соусної продукції
2117

Група компаній «Щедро» об'єднує виробників олійно-жирової та соусної продукції, що випускає її під торговими марками «Щедро», «Запорізький» та Olli.

Входить до складу холдингу «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД».

Основу бізнесу складають B2B-контракти: виробництво маргаринів-монолітів, спредів і кондитерських жирів для харчової промисловості. Продукція TM «Щедро»  відзначена багатьма нагородами, серед яких нагорода Європейської Бізнес Асамблеї (ЄБА) «Європейська якість». 

Виробничі потужності:

«Запорізький оліяжиркомбінат» (ЗЖМК)

Це одне з найбільших олійно-жирових підприємств України, історія якого розпочалася 1947 року. Комбінат спеціалізується на виробництві:

 • маргаринів-монолітів,
 • кондитерських жирів для промисловості,
 • замінників молочного жиру для промисловості,
 • фасованих маргаринів для кінцевого споживача,
 • наливних маргаринів для кінцевого споживача.

Виробництво до 85 тис. т готової продукції на рік. Основу виробничого комплексу підприємства складають лінії німецького, італійського та бельгійського виробництва.

На території «Запорізького оліяжиркомбінату» побудовано «Запорізький олійноекстракційний завод» з потужністю переробки насіння соняшнику 2800 т/добу.

«Львівський жировий комбінат» (ЛЖК)

«Львівський жиркомбінат» розпочав роботу 1948 року з випуску майонезу та маргарину, спеціалізується на виробництві:

 • маргаринів-монолітів,
 • кондитерських жирів для промисловості,
 • спредів,
 • фасованого маргарину для кінцевого споживача,
 • майонезу,
 • кетчупу,
 • гірчиці,
 • білих і червоних соусів.

Виробничі потужності «ЛЖК» складають до 70 тис. т готової продукції на рік. Основу виробничого комплексу підприємства складають лінії англійського, німецького, швейцарського, голландського та індійського виробництва.

«Харківський жировий комбінат» (ХЖК)

«Харківський жиркомбінат» — одне з найбільших підприємств олійно-жирової промисловості України, його історія починається з 1932 р., коли почав діяти маргариновий завод. Одним із перших у країні він освоїв виробництво майонезу.

Комбінат спеціалізується на переробці рослинної олії та виробництві столових маргаринів, кулінарних жирів, майонезів.

Історія розвитку:

23 липня 1996 р. — засновано компанію, яка займалася дистрибуцією олійно-жирових продуктів.

1998 р. — партнером компанії став «Запорізький масложировий комбінат» (ЗМЖК), що виробляє маргарини для промислового перероблення та кінцевого споживача.

2001 р. — компанія почала модернізацію виробничих потужностей «Запорізького масложиркомбінату», було встановлено лінії для промислової переробки та лінії виробництва м'яких і наливних маргаринів німецької фірми Gerstenberg Schroeder. Продуктивність комбінату зросла вдвічі.

В сентябре зарегистрирована торговая марка «Олли» и стартовал выпуск первого в Украине наливного маргарина (легкого масла).

2004 р. — до складу Групи увійшов «Львівський жировий комбінат» (ЛЖК), що спеціалізується на виробництві майонезу та маргарину для кінцевого споживача. Компанія відкрила філії в усіх обласних центрах України.

Відбувся запуск нового бренду на українському ринку  — торгової марки «Щедро»,  з двома товарними категоріями: майонезом і маргарином.

На «Запорізькому оліяжиркомбінаті» впроваджено систему менеджменту якості згідно з міжнародним стандартом ISO 9001:2008.

2008 р. — на «Львівському жиркомбінаті» ввели в експлуатацію нову установку, основою якої стали гомогенізатори швейцарської фірми «Fryma KORUMA», що дало змогу впровадити унікальну технологію виробництва майонезу з використанням натурального ферментованого жовтка, яка не має аналогів в Україні.

2009 р. — завдяки купівлі нового обладнання та встановленню виробничого модуля голландської фірми «SELO», асортимент ТМ «Щедро» поповнився новою категорією  — кетчупами: «Шашличний», «Чилі», «Томатний» і «Лагідний». У всіх продуктах використовувалися суцільномелені спеції.

«Щедро» вийшов на перше місце за обсягами виробництва маргарину в країні, частка ринку компанії в категорії фасованих маргаринів для кінцевого споживача досягла 70%, маргаринової продукції для промисловості — 50%.

На всіх виробничих майданчиках компанії було впроваджено систему менеджменту безпечності продуктів харчування відповідно до міжнародного стандарту ISO 22000:2005 (HACCP).

2010 р. — асортимент «Щедро» поповнився двома новими категоріями — гірчицею і готовими соусами.

2012 р. — ТМ «Щедро» представила українському ринку нові продукти.

На «Львівському жиркомбінаті» введено в експлуатацію лінію з виробництва спредів, рослинно-молочних паст і молочно-рослинних сумішей, що дало змогу наростити обсяги та розширити асортимент для промислових клієнтів.

Лабораторія «Запорізького оліяжиркомбінату» однією з перших в олійно-жировій галузі була акредитована Національним агентством з акредитації на технічну компетентність відповідно до вимог міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006.

ТМ «Щедро» представила свою продукцію європейському ринку: першими країнами ЄС, куди відвантажували продукти компанії, стали Литва, Латвія, Румунія та Угорщина.

2013 р. — ТМ «Щедро» презентувала одну з головних соусних інновацій десятиліття — майонез «Провансаль ORGANIC» на основі органічних інгредієнтів без барвників і консервантів, сертифікований як органічний продукт міжнародною організацією Sic Global LLP (Британія, Лондон).

Запуск Центру технологічної підтримки та інновацій на базі «Запорізького оліяжиркомбінату».

2014 р. — виробничі майданчики «Щедро» пройшли сертифікацію згідно з міжнародним екологічним стандартом ISO 14024:1998 (ДСТУ ISO 14024:2002) і отримали право використовувати знак «Зелений журавлик».

2015 р. — на «ЗМЖК» введено в роботу новий котельний цех, у якому встановлено лузгові котли і паровий турбогенератор фірми Siemens, що дало змогу комбінату перейти на альтернативні джерела енергії — на лушпиння соняшника.

Антимонопольний комітет України дав дозвіл на об'єднання «SCHEDRO GROUP LTD», ТОВ «Щедро», ПрАТ «Львівський жиркомбінат» і ПрАТ «Запорізький оліяжиркомбінат».

У жовтні на міжнародній виставці Anuga в Німеччині "Щедро" було презентовано нову торговельну марку «Olli», яку було створено для європейського ринку.

2016 р. — ТМ «Щедро» вивела на ринок продукти для дітей: майонез «Домашній для дітей» і кетчуп «Томатний для дітей».

Продовжилася модернізація «Львівського жиркомбінату»,яка дала змогу збільшити обсяги майонезної та маргаринової продукції: запущено в роботу новий фасувальний автомат і новий вотатор-комбінатор німецької фірми Gerstenberg Schroeder. Також на комбінаті продовжилося впровадження енергозберігаючих технологій.

На «Запорізькому оліяжиркомбінаті» розпочав роботу напівавтоматичний bаg-in-box наповнювач BB30 італійської фірми Enoitalia, що дало змогу фасувати жири та рослинні олії у вакуумну упаковку типу bag-in-box.

2017 р. — перехід на виробництво майонезної продукції за новим ГОСТом.

Вперше в Україні «Щедро» випускає лінійку гірчиці з органічними спеціями. Портфель соусів ТМ «Щедро»  поповнився новим SKU — білим соусом «Сирний».

2018 р. — компанія посіла перше місце в ТОП-5 виробників маргаринової продукції, з часткою 37,8%.

Портфель ТМ «Щедро»  поповнився новою категорією — лінійкою пасти з твердих сортів пшениці італійського виробництва.

2019-2020 рр. — реалізація програми з енергозбереження на «Запорізькому оліяжиркомбінате», шляхом забезпечення підприємства тепловою енергією, виробленою з власної сировини. Збільшення потужності зі зберігання насіння соняшнику на 33%.

2022 р. — завод «Запорізький оліяжиркомбінат» через те, що знаходиться безпосередньо біля лінії фронту функціонує досить обмежено.

# За даними аналітичної системи YouControl, бенефіціар компанії «Щедро» через кіпрську компанію ЩЕДРО ГРУП ЛТД — Мартинов Анатолій Юрійович.

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Мартинов Анатолій Юрійович
Бенефіціар групи компаній «Щедро» та

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Сирецька, 33
+38 (099) 065-65-09  (Київська філія)
+38 (095) 235-11-57 (Дніпровська філія)
0800 508 500
boretskyi.bohdan@schedro.ua (Київська філія)
dnepr_dir@schedro.ua (Дніпровська філія)
Подивитись на мапі

Діяльність

Переробка