Екопрод

Рослинництво, тваринництво, насінництво, зберігання, біоенергетика
1571

«Екопрод» — це група компаній, яка об'єднує підприємства та господарства, що працюють в галузі агровиробництва та біонерегетики.

Основні потужності Групи були розташовані на території Волноваської, Вугледарської міських ВЦА, Хлібодарівської СТГ, Ольгинської та Мирненської селищних ВЦА Волноваського району Донецької області. 

Основні напрямки діятельністі: 

Рослинництво

Виробничі потужності рослинництва представлені близько 17,5 тисяч гектарів земель на території Волноваського району Донецької області та 7,7 тисяч гектарів на території Краморського та Покровського районів Донецької області, а також у Сумській та Полтавський області, широким парком сільськогосподарської техніки та виробничими потужностями.

Профільні культури: озима пшениця, озимий та ярий ячмінь, кукурудза, просо, зернобобові, соняшник, ріпак тасоя,

Насінництво

Насіннєве підприємство «Екопрод» — одне з найбільших підприємств Донбасу, яке займається виробництвом та збутом сільськогосподарської продукції, посівних матеріалів.

Серед основних видів вироблених культур: злакові, гречані, олійні.

В «Екопроді» функціонує завод з виробництва насіння, в основі діяльності якого очищення, калібрування, протруювання та фасування посівних матеріалів. Обробляє понад 200 т посівного матеріалу щодня.

Тваринництво і виробництво свинини

«Екопрод» займає провідні позиції у виробництві молока, є одним з найбільших виробників на сході країни. Поголів’я великої рогатої худоби на квітень 2021 складало 3853 голів, серед яких 1683 голів корів. 

На Донеччині компанія розводить велику рогату худобу на 4 фермах (с. Миколаївка, с. Прохорівка, с. Красновка та смт. Володимирівка). Також «Екопрод» експортувало нетелей молочних порід.

Виробництво комбікормів

Група «Екопрод»  виробляє комбікорми різної консистенції: розсипний та у гранулах. Власне виробництво дозволяє встановлювати конкурентні ціни в регіоні на всі види комбікормів.

Виробництво та реалізація борошна

«Екопрод» виробляє різні види борошна: пшеничне, житнє, гречане, кукурудзяне, рисове борошно, що відповідає стандарту ISO 22000:2005. Продукція створюється на базі пшениці другого та третього класу.

Енергогенерація

У листопаді 2017 р. «Екопрод» запустив першу чергу біогазового заводу у м. Волноваха Донецької області. Біогазовий завод було розроблено німецькою інженерною фірмою Carbo Cycle Ingenieurbüro. Він має електричну потужність 1500 кВт і 1200 кВт теплової потужності.

«Екопрод» отримано ліцензію на виробництво електроенергії у листопаді 2017 р. та здобула Зелений тариф 12,39 євроцентів у гривневому еквіваленті починаючи з січня 2018 р.

Починаючи з 24 лютого 2022 р. роботу біогазового заводу було зупинено, будівля та технологічне обладнання пошкоджено.

Зберігання

«Екопрод» (Волноваха) — у м. Волноваха Донецької області. На 2022 р. не працює.

У Волновасі перша черга елеватора була побудована ще у 2000 р., він один з перших сучасних в Україні.  Частиною акцій «Екопрод АТ» тоді ще володів американський венчурний фонд, який допомог побудувати. Компанія — одна з небагатьох підприємств в Україні, яка їм вкладення повернуло.

Обсяг одночасного зберігання зерна на елеваторі складає 32 тис. т. Елеватор «Екопрод» у Волновасі має зручну транспортну інфраструктуру, яка дозволяє відвантажувати зерно як автомобільним, так і залізничним транспортом.

«Екопрод» (Святогорівка) — у с.  Святогорівка Покровського району Донецької області.

Елеватор «Екопрод» (Святогорівка) введено в експлуатацію у 2017 р. Потужність одночасного зберігання 15 тис. т у 3 металевих силосах.

«І с к р а» — елеватор фермерського господарства має потужність 4 тис. т та власний зерносушильний комплекс.

Історія розвитку:

1996 р. — створення Акціонерного товариства закритого типу «Екопрод АТ» для господарств Олександрівського, Волноваського та Добропільського районів Донецької області. У пайовиків із збанкрутілих господарств орендували 16 тисяч гектарів землі.

Майже все агротехнічне обладнання та технології обробки землі, що дісталося у спадок, виявилися морально застарілими – виробництво вимагало впровадження нового. Почали з інтенсивної агротехнічної обробки ґрунту: сівозміни та ротація полів, засів репродуктивним насінням елітних районованих культур. Розвивали тваринництво.

1999-2000 р.  — будівництво сучасного зернового елеватора у м. Волноваха.

2016 р. — збудовано біогазовий завод за фінансової допомоги Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

2017 р. — у січні «Екопрод» придбало 98% акцій сільгоспвиробника «І с к р а» (с. Басівка, Сумська область) у компанії «Мілкіленд Агро» (с. Антонів, Київська область).

У листопаді відбувся запуск першої черги біогазового заводу у Волновасі Донецької області. Вартість будівництва склала €5,4 млн, з яких €4,2 млн — кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та €1,2 млн — власні кошти підприємства.

Група «Екопрод»  добудувала елеватор у Добропільському районі, а у Волновасі елеватор розширино другою чергою на 12 тис. т.

2020 р. — «Екопрод» надано статус племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби голштинської породи.

2022 р. — починаючи з березня територія Волноваського району Донецької обл. перебуває в тимчасовій окупації. Частина активів «Екопрод» залишилися у Волновасі, підприємство частково реолоковано на Полтавщину: ТОВ «Валер’янівське» та ПРАТ «Екопрод» у червні зареєстровані в Полтаві.

Компанія поновила свою господарську діяльність в структурних підрозділах, які розташовані на підконтрольній території: Краматорського та Покровського районів Донецької обл.

Основними бенефіціарами Групи «Екопрод» є Мельник Іван Іванович та його сини: Мельник Вячеслав Іванович та Мельник Олександр Іванович.

Генеральний директор — Мельник Іван Іванович.

Менеджмент

Мельник Іван Іванович
Генеральний директор та співвласник Групи компаній

Контакти

Полтавська область, м. Полтава, вул.Довженка, буд. 2а
+38 (050) 36-82-559
office@ecoprod.com.ua (Секретар)
sales@ecoprod.com.ua (Торговий відділ)
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаЗаготівля, обробка та зберігання