Вектор Ойл Трейд (Ві Джи Трейд)

Виробництво, трейдинг, надання логістичних послуг, зберігання
3106

Група компаній «Вектор Ойл Трейд» була створена 1995 р. шляхом злиття великих українських постачальників і трейдерів.

До складу групи належать компанії «Ві Джи Трейд», «Селищанське», «Векта-Він» тощо.

Група «Вектор Ойл Трейд» (Ві Джи Трейд) активно розвивала діяльність в Південних, Центральних, Західних регіонах України за напрямками: елеваторні послуги, закупівля та продаж зернових та олійних культур, виробництво сільськогосподарської продукції, логістика.

Основні напрямки діяльності:

Виробництво сільськогосподарської продукції

Вирощування зернових культур на власних сільськогосподарських угіддях у Вінницькій обл. компанією «Селищанське».

Трейдинг

Закупівля і торгівля сільськогосподарською продукцією, її постачання в порти Чорного моря (Одеса, Южний, Чорноморськ, Миколаїв). Комплекс логістичних послуг, а також послуг у сфері торгівлі зерновими культурами в азіатські країни, такі як Малайзія, Таїланд, Тайвань, Індія, Індонезія та ін.

Логістичні послуги

Група компаній «Вектор Ойл Трейд» (Ві Джи Трейд) надає послуги з перевезення з використанням парку власних автомашин, до складу якого входять автомобілі-зерновози на базі машин МАН і Камаз. Сучасний автопарк у кількості 70 машин дає змогу швидко вирішувати питання доставки.

Елеваторні послуги

Група у 2006 р. ввела в експлуатацію власний елеваторний комплекс «Вектор Ойл Трейд» у с. Пеньківка Шаргородського р-ну Вінницької обл.

Обсяг зберігання елеваторного комплексу «Вектор Ойл Трейд» становить 27 тис. т. Він оснащений 4 точками приймання зерна (3 автомобільні, 1 залізнична), сучасною лабораторією, зерносушильним і зерноочисним обладнанням.

Елеватор «Вектор Ойл Трейд» приймає на добу 1 500 т зерна і відвантажує 1000 т автотранспортом. При прийманні до 500 т і до 1000 т можливе відвантаження зерна залізничним транспортом зі станції Ярошенка Південної залізниці.

Метод незалежного контролю якості та ваги зерна дає змогу об'єктивно врегульовувати спірні питання під час приймання товару. Сертифікована лабораторія виконує експрес аналіз якості продукції за основними показниками елеваторів України.

«Вектор Ойл Трейд» надає послуги сушіння зерна: сушіння кукурудзи, соняшнику, а також сушіння сої, ріпаку, ячменю, пшениці.

Історія розвитку:

1995 р. — створено групу компаній, що займалася виробництвом та торгівлею сільськогосподарською продукцією, наданням логістичних послуг.

2006 р. — будівництво першої черги елеватора «Вектор Ойл Трейд» у с.Пеньківка Вінницької обл. на 10 тис. т зерна.

2016 р. — проведено технічне переоснащення вузла сушки елеватора «Вектор Ойл Трейд» з становленням зерносушилки LAW SBC 22 LE-2500 та додано.

2018-2019 рр. — у жовтні  Група розпочала будівництво нового елеватора  у с. Махаринці Козятинського району Вінницької області — Андріївський зерноперевантажувальний комплекс («Вінн-Агро-Експорт»)  із запланованою потужністю зберігання 65 тис. т, з 2 зерносушарками та під'їзними залізничними шляхами.

На протязі 2019 р. в проект будівництва вкладено 272 млн грн.

2020 р. — кілька фермерських господарств з Шаргородського р-ну Вінницької обл. подали в суд на «Ві Джи Трейд» і «Вектор Ойл Трейд», яки створили схему для привласнення коштів сільськогосподарських підприємств Шаргородського району, для цього договори із сільгоспвиробниками укладало підприємство, майно якого перебуває в заставі.

Також ПІІ «Гленкор Агрікалчер Україна» звинуватив «Ві Джи Трейд» і ТОВ «Вектор Ойл Трейд» про умисне створення умов для заволодіння коштами підприємства. 

Компанії групи «Вектор Ойл Трейд»  та «Ві Джи Трейд» змінили власника.

Також «Вінн-Агро-Експорт», «Андріївський зерноперевантажувальний комплекс» («Махаринецький ЗПК») на території с. Махаринці Вінницької обл., який  перебував в іпотеці у зв’язку з боргом, в кінці року змінив власника.

Цьому ж власнику перейшов в управління елеватор «Вектор Ойл Трейд», під який створено компанію «Пеньківський ЗПК».

2024 р. — у лютому порушено справу про банкрутство компанії «Вектор Ойл Трейд».

Елеватор «Пеньківський ЗПК» у червні придбала компанія Viterra

# За даними аналітичної системи YouControl, основним бенефеціаром Групи на початок 2020 р. був Ярмоленко Анатолій Борисович.

З кінця 2020 р. власники компаній «Вектор Ойл Трейд»  та «Ві Джи Трейд» — Гребенник Людмила Романівна (80,0%) та Казаков Андрій Геннадійович (20,0%).

Менеджмент

Анатолій Ярмоленко
Ярмоленко Анатолій Борисович
Співвласник Групи компаній

Контакти

Одеська область, м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 26, кв. 146
Подивитись на мапі

Діяльність

ТрейдингЛогістика