Олександр Гайду

Народний депутат Верховної Ради IX скликання, Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики
4487
Вік: 48 років

Олександр Гайду народився в м. Одесі.

Освіта:

1993-1998 рр. — Одеський державний економічний університет, спеціальність «Менеджмент та підприємництво», кваліфікація — «Економіст»;

2005 р. — Олександр Гайду здобув другу вищу освіту в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова за спеціальністю «Правознавство» з кваліфікацією «Юрист»;

2017 р. — Олександр Гайду захистив дисертацію за спеціальністю «Механізми державного управління» в Чорноморському державному університеті ім. Петра Могили та отримав ступінь кандидата наук з державного управління. 

Кар'єра:

1998-2004 рр. — Олександр Гайду працював у низці комерційних банків України;

2004 р. — вересень 2011 р. — директор компанії «ВІБО-ТРАНС»  (Vibo-Trans LLC), яка займається експедируванням вантажів і агентуванням суден у морських торговельних портах та терміналах;

вересень 2011 р. — квітень 2012 р. — Олександр Гайду працює у «МСП Ніка-Тера»;

квітень 2012 р. — березнь 2017 р. — голова правління компанії «МСП Ніка-Тера» (Миколаїв). Призначення відбулося через півроку після того, як підприємство змінило власника і увійшло до складу групи компаній Group DF Дмитра Фірташа.

23 березня 2017 р. — Олександр Гайду прийняв рішення залишити за власною ініціативою посаду голови «МСП Ніка-Тера»;

березень 2017 р. — липень 2019 р. — виконавчий директор компанії «ВІБО-ТРАНС».

Громадсько-політична діяльність:

з 21 липня 2019 р. — Олександр Гайду обраний народним депутатом Верховної Ради України 9 скликання по мажоритарному округу №128 (Миколаївська обл.) від політичної партії «Слуга народу».

Член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики, голова підкомітету з питань інновацій та інфраструктури у сфері агропромислового комплексу.

В травні 2022 р. Олександр Гайду був призначений головою Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики. 

Сімейний стан

Олександр Гайду одружений, має доньку.

Цитати:

«Ми виносимо на голосування законопроєкт, який дасть можливість на кордонах будувати мультимодальні термінали, закуповувати зерновози, зводити елеватори. Це будуть донорські кошти наших міжнародних партнерів. Вони будуть закладені в держбюджеті і ними зможуть скористатися наші аграрії», — наголосив Олександр Гайду. (серпень 2023 р.)

«Торік від наших партнерів українські аграрії безплатно отримали рукави для зберігання 15 млн тонн зерна, а також обладнання для завантаження та вивантаження цих зернових культур. Цього обладнання було достатньо, аби ми могли зберегти минулорічний врожай. Тому з урахуванням того, як йдуть жнива ми бачимо, що нестачі місць для зберігання не буде» (серпень 2023 р.)

«Підтримуватимемо проекти будівництва елеваторів на кордонах з Європою. Головна вимога — наявність вузької колії»,— окреслив плани Олександр Гайду. (травень 2023 р.)

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 7 жовтня 2023