За належних умов гравці ринку річкових перевезень готові повернутися до роботи на Дніпрі — ЗМІ
У грудні 2024 року уряд України схвалив Національну транспортну стратегією на період до 2030 року. Вона передбачає відновлення судноплавства на всій протяжності українського Дніпра та на інших судноплавних ділянках внутрішніх водних шляхів України.
Аналітики ЦТС зазначають, що Стратегією чітко передбачено забезпечення відновлення та модернізації Каховського судноплавного шлюзу, поліпшення судноплавних характеристик на всіх судноплавних ВВШ та збільшення обсягів перевезень з використанням цих шляхів.
Експерти говорять, що намір відновити судноплавну частину Дніпра до моря — це позитивний сигнал для бізнесу, який до війни розвивав річкові перевезення та інфраструктуру. Для частини гравців важливо при цьому, щоб водосховище також відновили через те, що на його берегах будувалися зернові перевантажувальні термінали.
«Якщо Каховське водосховище не буде відновлено, але буде створено судноплавний канал, доведеться перебудувати всю інфраструктуру і перенести елеватори ближче до нього», — зазначав раніше гендиректор TESSLAGROUP Ігор Шевченко.
Наразі перспектива відновлення роботи Дніпра у якості транспортної артерії країни ще досить далека. Але системн гравці ринку річкової логістики готові повернутися до роботи, щойно для цього будуть умови. Це як власники річкового флоту, так і власники інфраструктури.