Елеваторам потрібно створювати додаткові джерела доходів — Щербань
Перед елеваторами сьогодні стоїть задача не лише економити, але й створювати нові джерела доходу. Відсутність клієнтів на сушіння у 2024 році підтвердила актуальність цієї задачі. Про це говорить директор ТОВ «Солагро» Сергій Щербань.
За його словами, на елеваторах необхідно створювати нові послуги.
«Ми часто до війни говорили: що ще додати в елеватор, щоб диверсифікувати доходи? Але масово не було дій, бо на підприємства йшов основний вал зерна. Було з чим працювати, і це не штовхало галузь до якихось стратегічних, комплексних, сміливих рішень. Але ситуація міняється. Зараз ви збудували чи модернізували елеватор, і ніхто не розходиться: залишаємось на місцях, робимо нові креслення, генеруємо ідеї, як нарощувати на підприємствах додаткові послуги», — вважає Сергій Щербань.
Експерт наголошує, що передусім елеватористи мають звернути увагу на складні задачі по очищенню чи розподіленню зерна. Зокрема, зараз на звичайних елеваторах можна встановлювати фотосепаратори, які використовують на насінневих заводах.
Більше читайте: Підсумки 2024: як реалії ринку змушують елеватористів бути гнучкими та шукати нові шляхи
Таке обладнання дозволяє більш якісно очищати зерно від фузаріозу, і загалом розділяти по грибкових захворюваннях і т.д.
«Повірте, у товаровиробника кожен рік бувають факапи. Якісь грибкові захворювання, нестандартні ситуації, змішування, пересушене, пошкоджене зерно. Треба шукати сміливих рішень, як на елеваторі надавати додаткові послуги. Без цього ніяк», — зазначає Сергій Щербань.