Потужність ефективних ОЕЗів починається від 500 т/добу — учасник ринку

Потужність ефективних ОЕЗів починається від 500 т/добу, саме такі обсяги роботи здатні забезпечити ефективність заводів цього типу.

Про це під час Агротуру Переробка розповів директор з олійно-екстракційного виробництва та «Волочиського елеватора» компанії VITAGRO Ілля Крохмальов.

За словами фахівця, тенденція до менших обсягів ліній екстракції все ж таки існує.

«Тим, хто хоче йти в переробку, може бракувати інвестиційних коштів або навіть не вистачає сировини на велике підприємство. Через ці тенденції виробники обладнання почали випускати екстракційні лінії продуктивністю 100-150-200 т/добу. Але все одно, якщо рахувати витрати на тонну переробки, то ефективніше рахується більш масштабне виробництво», — каже Ілля Крохмальов.

Читати детальніше: Олійно-пресові VS екстракційні заводи: в чому різниця технологій, ефективності та як вигідніше переробляти

Він зазначає, що це видно навіть на прикладі штату: на ОЕЗі потужністю в 1000 і в 500 тонн на добу різниця в кількості працівників складе до 20%. При цьому, переробка вдвічі більша. Фахівець пояснює, що це відбувється тому що кількість обладнання та ж сама, просто воно потужніше, і при цьому не потребує додаткових операторів.