Наступні кілька днів можуть бути важкими, але ми не повинні реагувати на провокації — Сольський

Наступні кілька днів можуть бути важкими через блокування кордону польськими протестувальниками, проте в Києві сподіваються на конструктивні рішення. Для цього український уряд проводить переговори з Польщею, та мав розмову з представниками бізнесу, де обговорили перспективи роботи в умовах блокування переходів на кордоні.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в ефірі «Єдиних новин».

«Ми готові до будь-яких варіантів, але, звичайно, надіємося на конструктив. Треба розуміти об'єктивно, що ці декілька днів можуть бути важкими, і в емоційному плані теж. Минулої п'ятниці ми зустрічалися з бізнесом і попереджали, дивились альтернативні маршрути. Говорили, що треба зробити, щоб певний час від чогось утриматися або робити щось по-іншому», — сказав міністр.

Він зазначив, що переговори з польською владою не можуть призвести до швидкого вирішення ситуації, тому що в польського уряду, в свою чергу, йдуть переговори з протестувальниками. За словами Миколи Сольського, вони також надскладні.

«Питання не тільки в тому, що треба реагувати (на протести польських фермерів на кордоні, — прим. ред.). Питання, що на щось не треба реагувати, оскільки очевидно, що певні сили використовують такі протести для провокації. Однозначно, що не треба робити — піддаватися на провокації, тому що завжди треба бути розумнішим і подивитися на ситуацію зверху», — каже Микола Сольський.

Також сьогодні в Брюсселі пройде нарада по ситуації з фермерами. 

«Треба розуміти, що загальна ситуація в Європі, на які реагує Брюссель, досить складна, тому що повістка дня по фермерах стоїть дуже гостро по всіх країнах. І всі повинні це враховувати. Це не означає, що ми не повинні відповідати, але ми можемо натягнути значну частину негативу протестів фермерів Європи, які взагалі не пов'язані з нами. Ми уникаємо цього. На столі багато варіантів рішень в уряду, в керівництва країни. Зараз важливо паралельно з цими протестами підсилити переговори по всіх рівнях, тому що на мою думку, те що ми бачим останніми днями — є багато міфів, які треба розвінчувати. І однозначно треба також показувати і досягати позитивних речей, які ми можемо досягнути навіть в таких умовах», — вважає міністр.