Приватизацію Усть-Дунайського порту нарешті фіналізували

Продаж єдиного майнового комплексу ДП Морський торговельний порт Усть-Дунайськ нарешті узаконили. 24 серпня був підписаний Акт приймання-передачі порту. Новим власником офіційно стала компанія «Еліксир Україна», яка ще в січні 2023 року купила порт за 201 000 300 грн і сплатила 40 200 060 грн ПДВ. 

Про це йдеться на сайті Фонду Держмайна.

За ініціативи Фонду переможець аукціону з продажу ЄМК МТП Усть-Дунайськ, ТОВ «Еліксир Україна», та Адміністрація морських портів України 1 серпня 2023 року уклали Меморандум, в якому визначили умови перебування на території порту інших суб’єктів господарювання. 

Читати по темі: Усть-Дунайський порт досі не передали переможцю аукціона — Elevatorist.com

«Сторони досягли згоди щодо необхідності створення сприятливих умов для залучення приватних інвестицій у розвиток сучасної інфраструктури в морський порт Усть-Дунайськ та визнали необхідність дотримання законодавства України про захист економічної конкуренції. Це стало відправною точкою для вирішення питання надання дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію»,— говориться в повідомленні. 

Компанія «Еліксир Україна» займається реалізацією комплексних мінеральних добрив в Україні і зацікавлена в стратегічному розвитку порту, збільшенню обсягів перевалки, модернізації складів та придбанні сучасної перевантажувальної техніки.

В довгостроковій перспективі компанія прагне докласти зусиль для об’єднання водними шляхами річок Дунай і Дніпро, щоб зняти навантаження з доріг України, а також побудувати в порту зерновий елеватор на 50 тис. тонн.