Кернел інвестував $44,15 млн у інфраструктуру для перевалки рослинних олій у портах Чорноморськ і Рені

Агрохолдинг «Кернел» придбав за $19,4 млн складські потужності для перевалки рослинних олій у порту Чорноморськ, а також за $24,75 млн — термінал з перевалки соняшникової олії в порту Рені.

Про це йдеться в повідомлені холдингу на Варшавській фондовій біржі.

«Одночасне зберігання соняшникової олії в обсязі 105 тис. тонн надасть змогу групі не зупиняти роботу переробних заводів у разі перебоїв у транспортуванні, як це було у 2022-2023 фінансових роках, і згладжувати логістику»,— зазначили в агрохолдингу.

Якщо українські чорноморські порти будуть заблоковані, соняшникову олію «Кернел» накопичуватиме у сховищах, а потім перенаправлятиме у порт на Дунаї. Таким чином агрохолдинг має намір «знизити логістичні витрати альтернативного експортного маршруту».

У разі розблокування українських чорноморських портів будуть використані активи як основна глибоководна перевалочна база в Чорному морі соняшникової олії, яку відправляють на експорт.

«Кернел» також уклав договір про придбання за $24,75 млн 100% корпоративних прав у ТОВ «Рені-Ойл» — терміналу з перевалки соняшникової олії з одночасним зберіганням 15 тис. тонн у порту Рені.

«Це єдиний серед річкових портів України на Дунаї термінал із належними приймальними, складськими та розвантажувальними потужностями, який дає змогу експортувати соняшникову олію навіть у разі блокади чорноморських портів»,— повідомляють в агрохолдингу.

Завершити угоду планують до 31 грудня 2023 року.

Як зазначається, розширення інфраструктури з виробництва харчових олій має «життєво важливе значення» для агрохолдингу напередодні введення в експлуатацію «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» (ОЕЗ) у Хмельницькій області. Його  запуск запланований на весну 2024 року.

Загальна сума інвестицій у будівництво підприємства, яке перероблятиме до мільйона тонн насіння соняшнику на рік, становитиме $279 млн. Компанія планує інвестувати в цей проєкт ще $40 млн.