Через зрив зернової угоди логістичні витрати зросли у половину — Олена Ворона
Збільшення логістичних витрат на експорт кожної окремої культури після зриву угоди різниться. Якщо йдеться про експорт кукурудзи, наприклад, до центральних чи північних областей Єгипту, тоді здорожчання склало від 25% до 45%. А логістичні витрати на поставки пшениці до Іспанії зросли на 30-50%.
Про це говорить директорка з операційної діяльності Групи «АГРОТРЕЙД» Олена Ворона, пише пресслужба компанії.
Група «АГРОТРЕЙД» ще до припинення дії угоди повністю переорієнтувала всі експортні відвантаження на дунайські порти та залізницю — 80 на 20 відсотків відповідно.
«Звісно, втрата чорноморських портів ускладнила роботу, адже призвела до збільшення логістичних витрат і зменшення об’ємів відвантажень. Але від середини квітня 2023 року зерновий коридор працював більше формально, ніж фактично. Через нього проходило занадто мало суден, тому говорити про нормальні темпи експорту було складно. Кораблі у Стамбулі могли простояти півтора місяця в очікуванні на інспекцію. Але найгіршим було навіть не очікування, а повна відсутність прогнозованості. Наприклад, були судна, які проходили інспекцію за тиждень, а деяким доводилося чекати на неї місяць. Крім того, впевненості у її результатах не було. Тому у середині квітня ми повністю відмовилися від перевезень коридором»,— пояснює директорка з операційної діяльності Групи «АГРОТРЕЙД» Олена Ворона.