Укртрансбезпека отримала новий механізм для контролю за перевантаженим автотранспортом

В Україні ухвалили порядок супроводження автотранспорту з ознаками перевантаження до найближчого місця зважування. А також заборонили подальший рух такої автівки.

Про це повідомило Мінвідновлення у Facebook.

Постанова уряду дозволить інспекторам Укртрансбезпеки слідкувати за дотриманням вагових норм перевізниками. В міністерстві говорять, що новий інструмент направлений, у першу чергу, на збереження доріг, особливо там, де не встановлені системи автоматичного зважування у русі.

Урядовою Постановою передбачено:

  • Право зупинки авто з ознаками перевантаження та супроводу його для зважування до найближчого спеціально облаштованого майданчика (не далі ніж 50 км).
  • Можливість використовувати спеціальний блокуючий пристрій, якщо водій відмовляється їхати до місця зважування чи виправляти порушення у випадку підтвердження перевищення дозволених норм.

Також визначено ознаки, за яких автомобіль може супроводжуватися на зважування інспектором ДСБТ:

  • Завантаження вище бортів;
  • Просідання вузлів підвіски;
  • Відсутність товарно-транспортної накладної чи відмова її пред‘явити.

«Інспектори ДСБТ зобов’язані фіксувати спілкування із водієм на боді-камеру повністю — для попередження будь-яких корупційних зловживань. Така норма діє з серпня минулого року. У випадку, якщо інспектор не зафіксував спілкування з водієм на камеру, для співробітника ДСБТ передбачена дисциплінарна відповідальність», — зауважили в Мінвідновлення.