В лютому експорт українського ячменя буде провальним — аналітик

За очікуваннями, у лютому ринок ячменю буде депресивним, обсяги торгівлі зерном в портах зменшаться, що пов’язано з майбутнім переукладанням дії гуманітарного коридору.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу аналітичного відділу кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, пише Latifundist.com.

«Наразі чинний попит з боку Румунії ще дає шанс продати ячмінь, далі можна прогнозувати просідання ринку. В Україні поточні запаси ячменю становлять близько 3 млн тонн — це значні обсяги. У минулі роки запаси ячменю в аналогічний період не перевищували 1,5 млн тонн. Зараз експорт в’ялий, а у лютому він буде провальним», — говорить аналітик кооперативу ПУСК Олексій Тартаковський.

Проте цікавою є кон’юнктура на світовому ринку ячменю. Китай законтрактував велику партію французького зерна, обсяги якої не розголошуються, але за неофіційною інформацією становлять 0,5-1 млн тонн.

Разом з тим світовий попит на український ячмінь стримує складна і дорога логістика, зокрема занадто довгі терміни поставки. На українському зерновому ринку спостерігається наднизька ліквідність щодо ячменю та просідання темпів експорту.

«Ціна ячменю становить $195 за тонну, ринок низьколіквідний, попиту майже нема. Вищеназвана ціна є неадекватною навіть з огляду на внутрішні ринки пшениці та кукурудзи, де цінові позначки вищі. Ціна ячменю має становити не менше $210 за тонну», — заначив аналітик.

Нагадаємо, через низьки темпи експорту Зерновим коридором ціни на пшеницю в портах Одеси знижуються.