Молдова закупить тисячу вагонів-зерновозів

Молдовська залізниця закупить 1000 вагонів-зерновозів. В цьому їй допоможе уряд Польщі, Вагони будуть поставлені до 2025 року.

Про це інформує Rail.insider із посиланням на інформацію молдавської компанії.

«Нові вагони будуть профінансовані за рахунок кредиту допомоги від уряду Польщі в розмірі 65 млн євро», — заявив генеральний директор «Calea Ferată din Moldova» Олег Тофілат.

Він повідомив, що в травні 2022 р. відбувся запуск «найважливішого проєкту залізничної інфраструктури за часів незалежності Молдови» — модернізації залізничної ділянки Тигіна–Басарабяска–Джурджулешти». Відстань — 233 км. Вартість проєкту — 113 млн євро (ЄБРР, ЄІБ, Європейська комісія). Роботи виконує компанія з Казахстану.

Також у межах ініціативи ЄС Solidarity Lanes (Шляхи солідарності) розроблений план екстреної реабілітації коридору Кейнарі — Кишинів — Унгень — Бельці — Велчинець. Загальна вартість становить приблизно 96 млн євро (20 млн — грант ЄС, 12 млн — ЄБРР). Роботи з відновлення залізниці мають розпочатися цього року та завершитися у 2024 р. 

Крім того, Молдова підключена до транс’європейської транспортної мережі TEN-T, у зв’язку з чим Євросоюз виділить 20 млн євро на відновлення залізниці в країні.

Олег Тофілат також відмітив, що у серпні 2022 року введено в експлуатацію ділянку залізниці Басарабяска — Березино, що відкриває доступ до дунайського порту Ізмаїл в Україні.