Аналітики підготували щорічний інфобук Агробізнес України під час війни

Аналітики опублікували щорічний інфографічний довідник «Агробізнес України під час війни» за результатами 2021-2022 років. У ньому зібрані щодо впливу війни на агросектор, а також тенденції, які спостерігаються по галузях у перший рік Великої війни. Довідник доступний для звантаження онлайн за посиланням.

Про це повідомляє Latifundist.com.

Зазначається, що за роки незалежності Україна стала ключовим гравцем на ринку продовольства у світі, і найбільш відчутним це стало після повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 р.

У довіднику висвітлюються такі питання:

  • стан аграрної галузі до 24 лютого 2022 року,
  • прогнози на сезон 21/22 та реалії після вторгнення,
  • проблеми агосфери в умовах повномасштабної війни. 

Загалом випуск «Агробізнес України під час війни» містить 33 сторінки інфографіки, які згруповані за напрямками: агробізнес під час війни, рослинництво, тваринництво, переробна промисловість, інфраструктура та послуги, у тому числі фінансові

«Минулий сезон мав стати рекордним для українського агросектору та ще більше зміцнити наші позиції, але у лютому росія порушила всі плани. Незважаючи на це сміливі Аграрії України показали світу свою стійкість та готовність забезпечувати всіх продовольством. Про це свідчать результати року: 67 млн т зернових та олійних зібрано на кінець року, а експорт агропродукції за 2022 рік склав $23,4 млрд, що займає 53% від загального експорту», — коментує керівник проєкту та відділу аналітики Latifundist Media Альона Дяченко.

Альона Дяченко додала, що довідник стане практичним аналітичним інструментом для міжнародної спільноти задля ще більшої підтримки України загалом та аграріїв зокрема. 

 «Цей довідник показує, як та завдяки чому українські аграрії вистояли у 2022 році. Як завжди, в інфографіці і з масою корисних та ексклюзивних даних, довідник демонструє трансформацію агробізнесу в нові форми. А також перспективу, яка відкривається перед компаніями, що знайшли шляхи подолання викликів цього року: через зміну стратегії, нові напрямки та формування стійких бізнес-моделей», — CEO Top Lead Станіслав Шум. 

Директорка департаменту підтримки агробізнесу Credit Agricole Bank Наталія Порвіна зазначила, що банк восьмий рік поспіль є партнером цього проєкту, бере активну участь у підготовці аналітики і створенні контенту.

«Сіємо — жнивуємо, воюємо — перемагаємо — це не тільки назва цьогорічного довідника, а й наші будні. Як стратегічний партнер для агробізнесу, ми продовжуємо створювати додаткову цінність для наших клієнтів та галузі в цілому — ділимося з учасниками ринку своєю експертизою. Адже в умовах війни як ніколи важливо мати доступ до актуальної та достовірної інформації і аналітики ринку. Ми продовжуємо підтримувати наших клієнтів, фінансувати галузь, адже агробізнес — один із ключових напрямів розвитку для Credit Agricole та країни в цілому. Разом ми сильніші!», — коментує Наталія Порвіна. 

Зазначається, що над створенням інфографічного довідника працювали фахівці агро медіа холдингу Latifundist Media та контент-маркетингової агенції Top Lead за підтримки Credit Agricole Bank, EFSE Development Facility та фінансового сприяння Європейського Союзу в межах ініціативи EU4Business. Погляди, висловлені в публікації, жодним чином не можуть вважатися такими, що відображають офіційну думку Європейського Союзу.

«Ми маємо за честь підтримати таку важливу ініціативу, яка розкриває конкретні виклики, перед якими постає аграрний сектор України. Ми цінуємо можливість співпрацювати з нашим партнером Credit Agricole Bank та надати місцевому агробізнесу глибоке розуміння впливу війни на сектор. EFSE Development Facility та інші стейкхолдери прагнуть залучити свій цінний досвід для потенційних рішень і підтримувати місцеві компанії у визначенні найбільш підходящих заходів для зменшення ризиків», — додає голова EFSE Development Facility Андреа Хагманн.

Англійська версія інфографічного довідника в роботі та буде опублікована у лютому 2023 року.