Україна може стати активним учасником біометанового буму — Сольський

Україна разом з іншими европейськими країнами розглядає високу економічну перспективу використання біологічних ресурсів, оцінює їх та визначає для себе пріоритет у подальшому розвитку біоекономіки.

Про це сказав міністр агрополітики Микола Сольський під час своєї промови на відкритті Міжнародного зеленого тижня (International Green Week).

«Україна може також стати активним учасником біометанового буму, бо 70 % нашої території припадає на сільськогосподарські землі — це найбільша площа в Європі. Потенціал виробництва біометану в нас становить до 10 млрд м3/рік. Його вистачить і для забезпечення внутрішнього попиту, і для експорту до ЄС через наявні газопроводи»,— зазначив міністр.

Він також підкреслив, що на сьогодні для пришвидшення розвитку фермерства і розв’язання проблем, пов’язаних із голодом та екологією, країни нетто-експортери з розвинутими агротехнологіями мають ділитися досвідом з країнами, що розвиваються.

«Ми маємо заохочувати аграріїв до нового курсу роботи. Підтримувати та стимулювати їх діяльність. Це можливість об’єднатися та прийняти для світу нові правила існування заради майбутнього. Пріоритет №1 — сталий розвиток. Україна – частина цивілізованого світу, і ми робимо свій внесок у вирішення цих глобальних проблем. Але для цього нам потрібні перемога та мир. Без миру в Україні неможлива світова стабільність»,— резюмував Микола Сольський.