Елеватори Агротрейду прийняли майже 50% від запланованого обсягу зерна

Елеватори Групи «АГРОТРЕЙД» станом на 31 жовтня прийняли 233 тис. тонн зерна, що становить 47,3% від загального плану.

Як зазначили в компанії, цього року заготівельну кампанію ускладнює погода, адже через суттєві опади аграрії почали збір соняшника, сої та кукурудзи значно пізніше запланованого. Дощі вплинули і на якість зерна.

«Наприклад, забарвленість бороздки пшениці не відповідала стандартам, і портові лабораторії відносили це зерно до сажкових зерен. Доводилось при відвантаженні наймати сюрвеєрів для проведення мікологічного аналізу. Соняшник надходить на елеватори засміченим і вологим. Місцями смітна домішка сягає 45%, тому виконуємо три очистки до сушіння і ще дочищаємо після. Бувало, ми відмовлялись приймати соняшник від деяких господарств через його якість. Через велику кількість смітної домішки постійно відбувається задимлення сушарок. Це все впливає на швидкість приймання. Соя надходить на елеватори теж засмічена і волога», — розповідає директор виробничо-технічного департаменту Групи «АГРОТРЕЙД» Костянтин Ворона.

Зараз елеватори Групи почали приймати кукурудзу. Говорять, що якість зерна гарна, проте його вологість іноді сягає 24-32%.

Також на елеваторах «АГРОТРЕЙД» готуються до наслідків, до яких призведуть можливі труднощі з експортом зерна. Тому, щоб мати змогу прийняти весь обсяг зернових, керівництво компанії вирішило збільшити потужності зберігання за рахунок рукавів на 100-120 тис. тонн.